انتقاد شدید امام جمعه از اختلاف شورای شهر دیشموک/ چرا در مصوبات دست می برند/ اگر این‌طور باشد، صلاحیت ندارید/ چون تکلیف رئیس شورای شهر دیشموک مشخص نیست، هر مهر و امضائی کنند غیرقانونی است
انتقاد شدید امام جمعه از اختلاف شورای شهر دیشموک/ چرا در مصوبات دست می برند/ اگر این‌طور باشد، صلاحیت ندارید/ چون تکلیف رئیس شورای شهر دیشموک مشخص نیست، هر مهر و امضائی کنند غیرقانونی است
وی با اشاره به اینکه چرا در این شهر اختلافات بیهوده وجود دارد عنوان کرد: اعضای شورا شهر دیشموک در مصوبه ای رئیس شورا را انتخاب کردند ولی در مصوبه دست می‌برند و این یعنی جعل در اسناد است که اگر اینجوری باشد اینها صلاحیت ندارند برای شهر برنامه‌ریزی کنند.

حجت‌الاسلام علی‌اکبر راوند امام جمعه دیشموک در خطبه‌های نماز جمعه امروز ضمن توصیه مردم به تقوای الهی اظهار کرد: با توجه به این که نجات جان خود و مردم و حفظ جان از مصادیق تقوا است و با توجه به اینکه در منطقه ما نسبت به ویروس کرونا قرمز اعلام شده است و در منطقه ما چندین مورد کرونایی داریم و روزبه‌روز در حال افزایش است توصیه می‌کنم رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی را در دستور کار خود و خانواده قرار دهید و استفاده از ماسک را ضروری بدانید.

خطیب نماز جمعه شهر دیشموک با اشاره به مسئله‌ای که در محفل‌ها و مجالس سر بحث و زبان مردم است به نام گرانفروشی عنوان کرد: گرانی‌های افسار گسیخته که به فرمایشات مقام معظم رهبری به گرانی‌های بی‌منطق نامگذاری شده است امان مردم را بریده است.

وی اذعان کرد: گرانی‌ها تا چه زمان باید ادامه پیدا کنند، چرا مسوولان نظارت لازم نسبت به گرانی کالاها را در دستور کار ندارند و این جنگ اقتصادی بی‌سابقه‌ای و عدم تعادل بازار را که هیچ ربطی به تحریم‌ها ندارند به تحریم‌ها گره زده می‌شوند.

راوند تصریح کرد: وقتی در جنگ تحمیلی و این چهل سال را نگاه می‌کنیم ایران اسلامی  سختی‌های زیادی را پشت سر گذاشته است با توجه به اینکه ما می‌توانیم را باور داشتیم و وقتی ما می‌توانیم در برابر جنگ اقتصادی دشمن و تحریم‌های ظالمانه دشمن با برنامه‌ریزی با راهکار سربلند بیرون آمدیم چرا راهکار جلوی افزایش قیمت را نمی‌توانیم برنامه‌ریزی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: راهکار نجات از این معضلات اتخاذ تصمیمات هماهنگ و روشن و غیر عجولانه مسئولین برای مبارزه با گرانفروشی لزوم هدفمندسازی نظام تعرفه‌ای کشور با کاهش هزینه‌های اداره‌ای چه رسمی و غیر رسمی است.

امام جمعه دیشموک گفت: اجرایی شدن بسته‌های حمایتی از تولیدکنندگان که مورد تاکید مقام معظم رهبری بود و باید جهش تولید در کشور اتفاق بیفتد.

وی گفت: اجرایی شدن آن مصوبه ۸ ماده‌ای مقام معظم رهبری برای برخورد با مفسدین اقتصادی و افرادی که در کشور خیانت می‌کنند به مردم ظلم می‌کنند باید با اتحاد سوه قوه جلوی گرانفروشی گرفته شود و با مفسدان اقتصادی برخورد شود.

راوند با اشاره به نیاز امروز جامعه به مدیریت جهادی توسط جوانان انقلابی عنوان کرد: اگر یک دولت جوان حاکمیت جامعه را بدست بگیرد اعمال راهکارهای مدیریتی توسط همین جوانان انقلابی و جهادی نیاز امروز جامعه در مبارزه با گرانفروشی  محقق می‌شود.

وی به گروههای مقاومت در کشور عراق اشاره کرد و گفت: تشکیل گروههای مقاومت در عراق که بلای جان تروریسم‌های آمریکایی شدند و در حمایت از سردار دلها دست به این اقدام زدند و امریکار را کشور خود اخراج نمودند نشانه پیروزی مردم عراق بر امریکا است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهر دیشموک گفت: اولین مناظره انتخاباتی آمریکا توسط ترامپ و بایدن نشان دهنده شکست آمریکا در آینده را نشان خواهد داد.

وی گفت: قطعی ۷۳ بار صحبت‌های بایدن توسط ترامپ منجر به توهین کردن بایدن به ترامپ گردید که خود نشان دهنده اوج حماقت این دو رهبر مدیریت امریکا را در بردارد.

راوند گفت: اوج بداخلاقی و بدرفتاری و تخریب ارزشهای انسانی در یک کشوری که ادعای رهبری دنیا را دارد برای تمام دنیا درس‌آموزی است و این درس‌آموزی نشان دهنده بی‌تمدنی آمریکایی است که همیشه توسط افراد بی‌بندباری مدیریت می‌گردد و این خود درسی است برای کسانی که در کشور ما به غربی‌ها دل‌بسته‌اند.

وی به ۲۷ صفر روز وقف اشاره کرد و گفت: دهه آخر صفر به روز وقف نامگذاری شده است و این نامگذاری به خاطر اولین وقف کننده به نام پیامبر اکرم (ص) است.

راوند با توصیه مردم به وقف گفت: سه چیز است که در قیامت برای انسان عاقبت‌به خیری به همراه دارد و آن سه چیز، تربیت فرزند صالح، علم‌آموزی و صدقه دادن است که عمل انسان در این سه مورد هیچ‌گاه قطع نمی‌شود و عاقبت به‌خیری فرد را به همراه دارد.

وی ضمن توصیه مردم به وقف گفت: در منطقه ما افرادی هستند که در وقف کردن نمونه بارزی هستند اما کارشکنی در وقف باعث از بین بردن این ثواب الهی می‌شود.

خطیب نماز جمعه دیشموک هم به مسئله مهمی در دیشموک اشاره کرد و گفت: متاسفانه در شهر ما اختلاف بین اعضای شورا برخی موقع به جامعه کشیده می‌شود و مردم شهر از این اتفاق ناراضی هستند.

وی گفت: ما در خطبه‌های نماز جمعه از اعضای شورا دعوت کردیم که این اختلافات را کنار بگذارند و با توجه به اینکه انها را به دفتر دعوت کردیم اما متاسفانه اختلافات همچنان ادامه دارند

راوند گفت: به این عزیزان گفتیم که اختلافات را کنار بگذارید و بیایید این یک سال آخر مصوباتی داشته باشید که برای مردم سودمند باشند و اما متاسفانه نزدیک به دو ماه شورای ما غیر قانونی است چون رئیس شورا  نامشخص است و اگر امضا یا مصوباتی داشته باشند غیر قانونی است.

وی با اشاره به اینکه چرا در این شهر اختلافات بیهوده وجود دارد عنوان کرد: اعضای شورا شهر دیشموک در مصوبه ای رئیس شورا را انتخاب کردند ولی “گویا” در مصوبه دست می‌برند و این یعنی جعل در اسناد است که اگر اینجوری باشد اینها صلاحیت ندارند برای شهر برنامه‌ریزی کنند.

راوند متذکر شد: چرا گوش نمی‌کنید چرا اختلافات را کنار نمی‌گذارید امیدوارم وظیفه‌تان را به درستی انجام دهید تا رضایت مردم که رضایت خدا است را جلب کنید.

 

انتهای پیام/