اظهارنظر فرماندار کهگیلویه درخصوص بازگشایی مدارس
اظهارنظر فرماندار کهگیلویه درخصوص بازگشایی مدارس
فرماندار کهگیلویه گفت: مدارسی که امکان رعایت همه اصول بهداشتی در آن‌ها وجود ندارد بازگشایی نشود.

علیرضا اتابک امروز در نشست شورای آموزش و پرورش بازگشایی مدارس را تجربه جدید در شرایط کرونا دانست و اظهار داشت: تعطیلی آموزش یک امر بی‌سابقه بود.

فرماندار کهگیلویه گفت: شیوه جدید آموزش فرصتی برای محک زدن ظرفیت فضای مجازی و زیرساخت‌های فناوری بود که میزان موفقیت در شهرستان ما ۶۰ درصد تخمین زده می‌شود.

اتابک با بیان اینکه در روستاها شرایط لازم برای آموزش مجازی فراهم نبود، افزود: باید تلاش کنیم شرایط طوری مهیا شود که امکانات شهرستان متناسب با نیاز باشد.

اتابک به وضعیت استان خوزستان اشاره کرد و گفت: این اپیدمی خطرناک در همجواری شهرستان تهدید جدی است.

فرماندار کهگیلویه در واکنش به اظهارنظرهایی در خصوص روستاهای درگیر کرونا در شهرستان گفت: اعلام روستاها به خاطر ایجاد حساسیت و رعایت بیشتر اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری از سوی مردم است نباید از آن تعبیر سوء شود.

وی بازگشایی مدارس را یک پروسه خطرناک و تهدید جدی برای دانش‌آموزان دانست و افزود: رعایت پروتکل بهداشتی برای قشری که وارد پروسه فاصله‌گذاری اجتماعی نشده و تجربه لازم ندارد باید با حساسیت ویژه لحاظ شود.

اتابک این حساسیت را در مدارس روستایی بیشتر خواند و گفت: هر مدرسه‌ای امکان کنترل کامل وجود ندارد بازگشایی نشود و آموزش به ویژه در روستاهای ثقل کرونا به نحو دیگری در دستور کار قرار گیرد.