از ۱۱۳۹ نمونه (کرونا )دریافت شده حدود ۱۰ درصد موارد مثبت بودند
از ۱۱۳۹ نمونه (کرونا )دریافت شده حدود ۱۰ درصد موارد مثبت بودند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و گفت: هم اکنون 140 بیمار در بیمارستان‌های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد 35 نفر مبتلای قطعی و 10 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

پرویز یزدانپناه از افزایش شمار مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و اظهار کرد: هم اکنون ۱۴۰ بیمار در بیمارستان‌های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد ۳۵ نفر مبتلای قطعی و ۱۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

وی اذعان داشت:  تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۲۴۹۸۱ مورد گزارش شده است.

یزدانپناه گفت: از ۱۱۳۹ نمونه نمونه دریافت شده که حدود ۱۰ درصد موارد مثبت بودند و بیشترین موارد مربوط به بویراحمد، کهگیلویه و گچساران و بقیه در سایر شهرستان‌های استان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: با توجه به ورود کرونای انگلیسی به استان پیش بینی می‌شود گروه هدف بیماران کرونایی به سمت میانسالی ،کودکان و نوجوانان تغییر کند لذا جلوگیری از این اتفاق مستلزم مشارکت  همه جانبه  همه مردم است تا با کمترین آسیب بتوانیم جلوی پیک بعدی را بگیریم.

 یزدانپناه افزود: متاسفانه  عادی انگاری بیماری کرونا،افزایش تجمعات  بدلیل زلزله و سایر مراسمات و جابجایی‌های جمعیتی  و کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی  می‌تواند استان را به طرف پیک بعدی نزدیک تر کند.

انتهای پیام/