اجرای طرح «آمران سلامت» در دیشموک/خانه هلال به مصاف کرونا می‌رود/ لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری+تصاویر
اجرای طرح «آمران سلامت» در دیشموک/خانه هلال به مصاف کرونا می‌رود/ لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری+تصاویر
مسوول خانه هلال جعیت هلال احمر دیشموک گفت: بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری برای استفاده از نیروهای‌داوطلب جهت مقابله با ‎کرونا، به دستور رئیس ‎جمعیت هلال احمر، طرح‌ ‎آمران سلامت با هدف دعوت مردم به ‎رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با مشارکت جوانان و داوطلبان هلال احمری در دیشموک در حال اجراست..

به گزارش خبرگزاری فارس از دیشموک، خانه‌ هلال جمعیت هلال‌احمر دیشموک در راستای لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص رعایت کردن پروتکل‌های بهداشتی و ضدعفونی کردن اماکن پرتردد اقدام به اجرای طرح آمران سلامت در محل جایگاه برگزاری نماز جمعه دیشموک کرد.

وحید آهنگ مسئول «خانه هلال» جمعیت هلال احمر دیشموک در گفت‌وگو با فارس؛ ضمن تقدیر و تشکر از همکاری ویژه مرکز بهداشت و بسیجیان دیشموک و با بیان اینکه، طرح «آمران سلامت» با هدف مبارزه با «کرونا» در شهر دیشموک در حال اجراست گفت: امروز داوطلبان خانه هلال جمعیت هلال احمر دیشموک به نمازگزاران در نماز جمعه خدمات ارائه دادند، و در این طرح از ظرفیت جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر استفاده شد.

آهنگ با بیان اینکه در طرح آمران سلامت از تمام ظرفیت برای آموزش همگانی و همراهی مردم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به حداقل رساندن آسیب‌های ناشی از کرونا ویروس در سطح منطقه استفاده خواهد شد، تصریح کرد: در فرایند اجرای طرح چنانچه کمبودهایی در رابطه با لوازم بهداشتی از جمله ماسک و مواد ضدعفونی وجود داشته باشد، تلاش خواهیم کرد  این اقلام با همکاری ادارات بخش بویژه مرکز بهداشت دیشموک تامین شود.

مسئول «خانه هلال» جمعیت هلال احمر دیشموک راه مقابله با کرونا ویروس را پیشگیری و توسعه آموزش‌های همگانی دانست و بر ضرورت همکاری هر چه بیشتر مردم در توجه به دستوالعمل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی برای مقابله با بیماری کووید _۱۹ تاکید کرد.

آهنگ یادآور شد: این طرح در اماکن نزدیک ساختمان‌های اداری و اماکن شلوغ سطح شهر دیشموک و میادین اصلی شهر اجرا و مردم را به رعایت دستورالعمل‌ها و توصیه‌های بهداشتی رهنمون خواهد شد.

وی بیان کرد: در طرح«آمران سلامت» مقرر است جوانان و داوطلبان بشردوست جمعیت هلال احمر با حضور در معابر پر تردد، ضمن ارائه آموزش نکات بهداشتی پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و پروتکل های جاری، مردمی که بدون رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله عدم استفاده از ماسک، نسبت به تردد در سطح معابر اقدام می کنند را به رعایت پروتکل ها و همچنین احترام به سلامت دیگر هموطنان ارشاد نمایند.

مسئول «خانه هلال» جمعیت هلال احمر دیشموک خاطرنشان کرد: اجرای این طرح در دیشموک همزمان با سراسر کشور تا ۱۵ ابان ادامه دارد.

انتهای پیام/