آماده‌باش روسای مدیریت بحران شهرستان‌های کهگیلویه و بویراحمد برای مقابله با آتش‌سوزی اراضی کشاورزی
آماده‌باش روسای مدیریت بحران شهرستان‌های کهگیلویه و بویراحمد برای مقابله با آتش‌سوزی اراضی کشاورزی
تمامی مالکین و زارعین اراضی مذکور تذکر لازم در خصوص خودداری جدی از آتش زدن اراضی بعد از برداشت محصولات را جدی گرفته و اکیدا از آتش‌زدن پسماند اراضی خودداری کنند

خبر دیشموک؛ استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار آمادگی اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران برای مقابله با آتش‌سوزی مزارع شد.

پایگاه اطلاع رسانی خبر دیشموک؛  حسین کلانتری خواستار آمادگی همه فرمانداران و روسای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان‌های استان شد و گفت: با توجه به وقوع آتش سوزی‌های گسترده در سطح اراضی کشاورزی و مراتع شهرستان‌های استان بویژه مناطق گرمسیری ناشی از آتش زدن پسماندهای به جای مانده از برداشت محصولات گندم و جو و مراتع همجوار و توسعه دامنه این اقدام به مراتع و جنگل‌های کوهپایه‌ای، ضمن از بین رفتن مواد غنی خاک و باکتری‌های مفید اراضی، موجب وارد شدن خسارات سنگینی به عرصه‌های منابع طبیعی مناطق مذکور نیز می‌شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تمامی مالکین و زارعین اراضی مذکور تذکر لازم در خصوص خودداری جدی از آتش زدن اراضی بعد از برداشت محصولات را جدی گرفته و اکیدا از آتش‌زدن پسماند اراضی خودداری کنند.

وی خاطرنشان کرد: در صورت مشاهده این اقدام از سوی مالکین و زارعین منطقه ، نامبردگان جهت برخورد قانونی به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: مسئولیت اجرای این بخشنامه به عهده فرمانداران محترم و سازمان جهاد کشاورزی استان و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری است.

انتهای پیام/ م : آ

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس