زکات ترویج داده شود/جمع آوری۳۰۰میلیون تومان
زکات ترویج داده شود/جمع آوری۳۰۰میلیون تومان

خطیب نماز جمعه شهر دیشموک گفت: زکات یک نوع بیمه عمر زندگی است و باید آن را ترویج و مردم را به پرداخت زکات ترغیب و توجیه کرد.

نشست ستاد زکات دیشموک با حضور امام جمعه شهر دیشموک، عاملین زکات، کمیته امداد و طلاب در دفتر امام جمعه دیشموک برگزار شد.

حجت‌الاسلام علی‌اکبر راوند با بیان اینکه بعد از نماز زکات بسیار موثر است عنوان کرد: بسیاری از برکات و رحمت الهی به واسطه پرداخت زکات بر ما نازل می‌شود.

وی در ادامه افزود: نماز و زکات دو ارکان قرین هم هستند که هر کدام به تنهایی ارزش چندانی ندارند و این دو در کنار هم بسیار مهم و موثر هستند.

خطیب نماز جمعه شهر دیشموک گفت: زکات یک نوع بیمه عمر زندگی است و باید آن را ترویج و مردم را به پرداخت زکات ترغیب و توجیه کرد.

وی اذعان کرد: زکات و نماز دو فریضه مهم هستند که در راستای هدایت به سمت نور بسیار موثر هستند و ما باید برای بیمه کردن فرزندان خود حتما زکات را پرداخت نماییم.

راوند خاطرنشان کرد: تبیلغ چهره به چهره در پرداخت زکات بسیار تاثیر گذار است و وظیفه همه ما طلاب و عاملین زکات این است که مردم را در پرداخت زکات ترغیب کنیم.

وی گفت: عدم پرداخت زکات آثار بدی در زندگی روزمره ما خواهد داشت که خشکسالی، زلزله و حوادث غیرطبیعی در زندگی امروزه ما یکی کفران نعمت و دیگری عدم پرداخت زکات است.

راوند تصریح کرد: با توجه به اینکه امسال وضعیت کشاورزی منطقه دیشموک همانند سالهای قبل نیست و ۹۵ درصد کشاورزی منطقه دیشموک قابل برداشت نیست باید مردم را در پرداخت زکات ترغیب کنیم.

در این نشست مصوباتی از طرف ستاد زکات در نظر گرفته شده که از همه مهمتر بسیاری از طلاب در این راستا اعلام همکاری خود را با ستاد زکات و کمیته امداد دیشموک در جمع‌آوری زکات نشان دادند.

به گزارش  خبر دیشموک؛ ۳۰۰ میلیون تومان زکات در سال گذشته جمع‌آوری گردید که این مبلغ توسط ۲۰ عامل زکات که با کمیته امداد دیشموک همکاری می‌کنند از روستاهای گراب، درغک، سربیشه، اسفندان، درغک، رودایک، ده‌احمد، امیرآباد و دیشموک جمع‌آوری شد.

این مبلغ جمع‌آوری شده با افزایش دو برابری صرف ساخت مساجد، حسینیه‌ها، معیشت مددجویان و مسکن مددجویان صرف خواهد شد.