دلار آزاد وارد کانال‌ ۴۰ هزار تومانی شد
دلار آزاد وارد کانال‌ ۴۰ هزار تومانی شد
در جریان معاملات امروز بازار ارز و طلا، قیمت سکه و دلار کاهش شدیدی داشت، همچنین دلار غیررسمی وارد کانال 40 هزار تومانی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر دیشموک، دلار ‌امروز در مرکز مبادله ارز و طلا در بخش اسکناس بدون تغییر، ۴۲ هزار و ۱۲۴ تومان و در بخش حواله‌ ۳۸ هزار و ۲۹۵ تومان کشف قیمت شد‌.

 

دلار به نرخ توافقی صرافی، امروز در بازار ارز تهران، در زمان تنظیم گزارش، به قیمت ۴۱ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری و با نرخ ۴۲ هزار تومان فروخته شد. ‌

 

امروز همچنین ‌یورو در صرافی‌ها با نرخ توافقی به قیمت ۴۴ هزار و ۶۰۰ تومان معامله شد.

 

بررسی میدانی بازار ارز نشان می‌دهد به دلیل نبود تقاضا‌، دلالان مقابل صرافی‌ها امروز ‌قیمت دلار را ۴۹ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام می‌کنند.

 

کاهش تقاضای سوداگری، توافقات بین‌المللی و دیپلماسی منطقه‌ای دولت، چشم انداز روشن اقتصاد کشور در حوزه پولی و ارزی و اخباری مبنی بر آزادشدن بخشی از پول‌های بلوکه‌شده، از دلایل اصلی ریزش قیمت ارز در روزهای اخیر است.

 

* آخرین قیمت انواع سکه و طلا

 

سکه امامی (طرح قدیم) در بازار امروز با کاهش یک میلیون تومانی به نرخ ۲۵ میلیون تومان داد و ستد شد، همچنین سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز با کاهش یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی، به قیمت ۲۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شد.

 

نیم سکه امروز در بازار با کاهش ۷۰۰ هزار تومانی، به نرخ ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان داد و ستد شد، ربع سکه نیز با افت ۵۰۰ هزار تومانی، به قیمت ۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان عرضه شد؛ همچنین هر سکه گرمی به نرخ ۶ میلیون تومان معامله شد. ‌

 

هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز در مرکز مبادله ارز و طلا، ۲ میلیون و ۴۰۳ هزار تومان کشف قیمت شد و طلا در بازار نیز با کاهش ۶۰ هزار تومانی به قیمت ۲ میلیون و ۴۰۸ هزار تومان در هر گرم داد و ستد شد‌، همچنین هر مثقال طلای ۱۸ عیار در بازار، ۱۰ میلیون و ۴۳۶ هزار تومان نرخ‌گذاری شد.

 

هر اونس طلا (معادل ۳۱.۱۳۲گرم) امروز در بازار جهانی امروز با افزایش ۶ صدم درصدی، ۱۹۶۴ دلار بود.

 

پایان پیام/

  • نویسنده : مالک آهنگ