بخشش قاتل  منطقه پس از گذشت ۷ ماه
بخشش قاتل  منطقه پس از گذشت ۷ ماه
با وساطت مسئولان و بزرگان و ریش سفیدان لنده‌ای، پدر و مادر داغ‌دیده، قاتل فرزندشان را پس از گذشت ۷ماه بخشیدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر دیشموک؛ با حضور رئیس دادگستری، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و جانشین انتظامی شهرستان لنده، رئیس زندان دهدشت و جمعی از معتمدین، نخبگان و حضور اقشار و طوایف مختلف در مسجد حضرت رسول اکرم (ص) شهر لنده، قاتل مرحوم سیدعلی تقوی به حرمت سیدالشهدا (ع) توسط اولیای دم مورد عفو و بخشش قرار گرفت.

رئیس دادگستری شهرستان لنده در این مراسم با ذکر انواع احسان در جامعه گفت: بهترین شکل احسان و بهترین مصداق آن عفو و گذشت است که امروز در این مراسم شاهد آن بودیم.
حجت الاسلام انصاری پور افزود: نبی اکرم (ص) فرموده است هر خانواده‌ای، هر طایفه‌ای یا جامعه‌ای که در آن خصلت عفو و گذشت وجود داشته باشد جامعه بزرگواری است.
وی با اشاره به امتحان الهی حضرت ابراهیم به وسیله قربانی کردن فرزندش گفت: از دست دادن فرزند آن‌قدر سخت و دردناک است که خداوند پیامبرش را با قربانی کردن فرزندش مورد امتحان الهی قرار داد.
وی افزود: بنده از ابتدای این ماجرای قتل با آگاهی و دقت نظر بسیار مهم این پرونده را مورد بررسی قرار دادم و مسائل و ابعاد مختلف آن را بررسی کردم که این قتل هرگز سازماندهی و برنامه ریزی شده نبود و فقط ناشی از یک حادثه بود.
وی افزود: وقوع این قتل ناشی از عدم رعایت حقوق پدر و مادر بود و واقعا در حضور والدین آن هم توسط دو برادر صورت گرفت و واقعا در روزی که برای بازسازی صحنه قتل رفتیم تلخ‌ترین رویدادی را که می‌توان دید و شنید را در حضور اولیای دم مشاهده کردیم.
انصاری پور گفت:روزی که وارد این شهرستان شدم حجم پرونده‌ها بیش از ۸۰۰پرونده بود که امروز این حجم به کمتر از ۲۵۰پرونده رسید.
وی خاطر نشان کرد:اجرای قصاص نشان دهنده زنده بودن قانون است و باید مردم به این مهم برسند که اجرای عدالت به درستی صورت می گرد، ولی عفو و بخشش نیز باعث ترویج روح بخشندگی در جامعه خواهد شد.
در ادامه نیز رئیس زندان دهدشت گفت: در زندان میزبان کسانی هستیم که حقیقتا از همه کرده خویش نادم و پشیمان هستند.
مراد کاراندیش گفت: ترویج فرهنگ عفو و بخشش یک فرهنگ نیک در جامعه است که امیدواریم این مهم در همه مباحث به خصوص برای زندانیان چشم انتظار بیشتر صورت گیرد.
انتهای پیام /
  • نویسنده : مالک آهنگ