انتقاد نماینده ولی‌فقیه از کم‌کاری در برخی مساجد/لزوم تجدید نظر در مدیریت مساجد غیر فعال
انتقاد نماینده ولی‌فقیه از کم‌کاری در برخی مساجد/لزوم تجدید نظر در مدیریت مساجد غیر فعال

نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد از از کم‌کاری در برخی مساجد به خصوص در برنامه‌های فرهنگی انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر دیشموک به نقل از مسوول روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه از یاسوج؛ آیت‌الله سید نصیر حسینی در آیین تجلیل از برگزیدگان طرح ایران قوی در استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: از تلاش‌های ارزشمند کانون مساجد استان در همه زمینه‌ها، فعالیت‌ها و برنامه‌ها به عنوان یک دستگاه فرهنگی اثرگذار قدردانی می‌کنیم.

 

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مسجد پایگاه معنویت و دین داری و اخلاق است اگر کارها با محوریت مسجد و با رنگ و بوی مسجد انجام شود برکات فراوانی خواهد داشت در مدیریت اجتماعی، مدیریت فرهنگی و سیاسی وقتی مسجد محور قرار گیرد برکتی است که در سایر جاها چنین برکتی نخواهد بود.

 

این استاد حوزه‌های علمیه ادامه داد: پیامبر، اسلام قوی و غنی و توسعه یافته را دنبال می‌کرد به همین منظور مسجد را محور قرار داد و اسلام به واسطه همین محوریت رشد و توسعه پیدا کرد و نشان دادیم که با محوریت مسجد به پیروزی‌های زیادی دست یافته‌ایم.

 

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: کانون ها باید از ظرفیت خود بیشتر استفاده کرده و موثر باشند هم در مرکز استان و سایر مراکز شهرستان‌ها و اگر کارها مدیریت و نظارت شود خدمات بیشتری توسط کانون‌ها ارائه خواهد شد و تاثیر گذاری بیشتری خواهند داشت.

 

حسینی یادآور شد: طبق گزارشات، کانون مساجد استان در ابعاد مختلف خوب کار کرده چه در ابعاد مادی و معنوی فعالیت‌های صورت گرفته موثر بوده و همه اینها ظرفیتی است که اگر مدیریت خوبی بر روی فعالیت‌ها داشته باشیم خروجی بسیار بیشتری خواهد داشت.

 

نماینده رهبری در استان افزود: در بحث زلزله سی‌سخت کانون مساجد استان عملکرد اثرگذاری داشت که اقدامات آنها قابل تقدیر است فعالیتهای تحسین برانگیزی داشتند و باید کاری کرد که فعالیت‌ها روز به روز زنده‌تر و پویا شوند.

 

نماینده ولی فقیه در استان گفت: باید مساجد را فعال کنیم و فعال کردن آنها یک بخش مربوط به کانون‌ها و بخش دیگر پایگاه ها و ائمه جماعات و هیات امنا است که باید از ظرفیت‌های خود بیشتر استفاده کنند.

 

حسینی یادآور شد: برخی مساجد فعالیت‌های خوبی دارند و برخی مساجد از ظرفیت‌های خود استفاده نمی‌کنند هیئت امنا و کانون مساجد و ائمه جماعات باید حضور بایسته و شایسته در فعالیت‌ها داشته و بیشتر اقدام کنند تا شاهد تغییر و تحول باشیم و لذا آنهایی که به خوبی از این ظرفیت ها استفاده نمی‌کنند باید تجدید نظر شود.

 

وی افزود: فعال سازی مساجد در دستور کار استان بوده تا بتوانیم از برکات مسجد برای رفع مشکلات کهگیلویه و بویراحمد کمال استفاده را داشته باشیم.

 

انتهای پیام/