اجرای برنامه ده ساله اعتلای بسیج از سال ۱۴۰۱ آغاز می شود
اجرای برنامه ده ساله اعتلای بسیج از سال ۱۴۰۱ آغاز می شود
در زمانی که رویکرد بخشی از دل سوزان نظام برای تشکیل سازمان های مردمی در موازات بسیج بود، متاسفانه شاهد کم توجهی و ظلم به بسیج و بسیجیان بودیم.

سردار غلامرضا سلیمانی رییس سازمان بسیج مستضعفین در ششمین جشنواره مالک اشتر بسیج که صبح امروز در مجتمع کوثر برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: در زمانی که رویکرد بخشی از دل سوزان نظام برای تشکیل سازمان های مردمی در موازات بسیج بود، متاسفانه شاهد کم توجهی و ظلم به بسیج و بسیجیان بودیم.

برنامه 10 ساله اعتلای بسیج، زمینه تحقق مردم سالاری دینی را فراهم می کند
وی ادامه داد: اما بسیج و بسیجیان در سال های اخیر در مقابله با کرونا وارد میدان شدند و در شرایط به وجود آمده تلاش کردند تهدید را به فرصت تبدیل کنند و در طرح شهید سلیمانی به مقابله با شیوع بیماری کرونا پرداختند. در کنار آن نهضت کمک های مومنانه را راه انداختند و با جمع آوری کمک خیرین، این کمک ها را در کمال احترام به مردم نیازمند رساندند و این جهاد در واکسیناسیون عمومی ادامه پیدا کرد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین تشکیل بیش از ۴۲ هزار گروه جهادی و حضور موثر در کمک به مردم در بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله و ساخت خانه برای زلزله زدگان را از جمله خدمات بسیج و بسیجیان دانست و افزود: در عرصه فضای مجازی نیز بسیج ورود پیدا کرده و با تشکیل ۹۸۲ گردان سایبری شهرستانی و ۲ هزار ۵۰۰ هزار گردان حوزه محور، نیروهای بسیجی و ولایت مدار در این قالب مشغول فعالیت و روشنگری هستند.

وی جهاد امید آفرینی و تمرکز بر سبک زندگی ایرانی اسلامی و ازدواج آسان را از دیگر حوزه های فعالیت بسیج دانست و افزود: مقابله با آسیب های اجتماعی و ایجاد اردوگاه های رسیدگی به معتادان و ساخت فیلم سینمایی و ساخت بازی های رایانه ای و تولید و انتشار صدها کتاب از جمله اقدامات و خدمات بسیج و بسیجیان در سالهای اخیر است.

سردار سلیمانی گفت: اعتلای شبکه فرهنگی بسیج در کانون توجه بسیجیان قرار گرفت و در این راستا شبکه صالحین ایجاد شد که شاهد یک جوشش و رشد در عرصه مد نظر مقام معظم رهبری خواهیم بود.

رییس سازمان بسیج تشکیل صندوق های محله محور و ایجاد اشتغال را از دیگر برنامه های انجام شده توسط بسیج اعلام کرد و افزود: همچنین در ۱۲۰ شهرستان مراکز رشد تاسیس شده است تا استعداد های برتر شناخته و شکوفا شود.

سردار سلیمانی تصریح کرد: امیداوریم با اجرای برنامه ده ساله اعتلای بسیج که از سال ۱۴۰۱ آغاز می شود زمینه تحقق مردم سالاری دینی را فراهم کنیم . ان شاءالله که بسیج و بسیجیان با همکاری با سایر اقشار جامعه در مسیر تحقق سند اعتلای بسیج قرار گیرند.

انتهای پیام/