آماده باش به رسانه های کهگیلویه و بویراحمد؛افکار عمومی در انتظار نقش آفرینی رسانه ها در انتخابات هستند
آماده باش به رسانه های کهگیلویه و بویراحمد؛افکار عمومی در انتظار نقش آفرینی رسانه ها در انتخابات هستند

یکی از مهمترین رویدادهای کشور انتخابات است، در این راستا رسانه ها می توانند متناسب با رسالت خود باید حضوری فعال متناسب با چهارچوب های قانونی داشته باشند

پایگاهاطلاعرسانیخبردیشموک: در دنیا کنونی نقش رسانه برای بیداری افکار عمومی، انعکاس مشکلات، روشنگری و شفافیت و مطالبه گری از مسئولان برای پیشبرد اهداف یک جامعه انکار ناپذیر است.

رسانه ها به عنوان چشم ناظر جامعه تحولات مختلف را رصد می کنند و نسبت به انها با ارائه راهکار و برنامه درصدد پاسخگویی و حل آنها از مسئولان است.

سخن از وظایف رسانه و نقش آنها به ساعت ها زمان نیاز دارد اما در یک کلام باید اشاره کرد در جامعه ای که رسانه های مطالبه گر، آگاه و دغدمند وجود نداشته باشد نمی توان انتظار رشد و توسعه و پیشرفت آن جامعه را انتظار داشت.

توجه به زمان شناسی و نقش آفرینی در شرایط مختلف یکی از نکته هایی است که باید دغدغه رسانه ها باشد، در شرایط فعلی، انتخابات یکی از اولویت های مهم کشور است در این راستا حضور رسانه های دغدغه مند برای نقش آفرینی، شناخت فرصت ها و تهدید ها بیشتر احساس می شود.

بدون شک رسانه های کهگیلویه وبویراحمد از ابتدا تا کنون به سهم خود در تحولات مختلف نقش آفرین بوده اند، اما این سوال مطرح است که این نقش آفرینی تا چه اندازه توانسته است به رونق و توسعه استان و کشور کمک کند، آیا وظایف برخی رسانه ها فقط در پوشش جلسات ادارات خلاصه می شودیا اینکه ساعت ها وقت و زمان صرف کنند تا اگر محرومیتی در نقطه ای استان وجود دارد با مطالبه گری و ایفای نقش این محرویت را به رونق و توسعه تبیدل کنند.

امروز که چشم طمع دشمنان انقلاب اسلامی به مهمترین رویداد کشور یعنی انتخابات دوخته شده است رسانه های استان تا چه اندازه در آماده باش هستند، آیا توانسته اند درصدد شناسایی چالش ها و تهدیدهای دشمن گام برداشته و با روشنگری سعی در خنثی سازی این توطئه ها ایفای نقش کنند؟

در این راستا رسانه های کهگیلویه وبویراحمد باید برای حضوری اثر گذار، قانون مند و مطالبه گر آماده باشند، زیرا در طرف مقابل رسانه های معاند درصدد یافتن کوچکترین ضعف ها از استان و کشور بوده تاخدمات انقلاب و نظام را به سوی ناکارامدی سوق دهند آیا در این شرایط وظایف رسانه ها دوچندان نمی شود؟

نکته ای که رسانه ها باید مد نظر قرار دهند اولویت دادن به منافع انقلاب و کشور بر منافع سیاسی و جناحی است زیرا در این شرایط است که می توان به صورت واقعی شاهد رشد و پیشرفت کشور بود.

در پایان باید اشاره کرد با فرا رسیدن زمان تبلیغات انتخابات شوراهای شهر و روستا و ریاست جمهوری رسانه ها سعی در روشنگری، سوق دادن افکار عمومی جامعه برای معرفی افراد کارآمد و شایسته، و ایجاد روحیه نشاط در چهارچوب قانون برای حضور حداکثری اقشار مختلف جامعه در مهترین رویداد کشور یعنی انتخابات گام بردارند و قبل از آن که رسانه های معاند و بدخواه درصدد تاثیری گذاری منفی درامر مشارکت اقدام کنند با حضور به موقع سعی بر ایجاد تحولات مثبت با مشارکتی بالا گام بردارند.

انتهای پیام/ م:آ

  • نویسنده : وحید آهنگ
  • منبع خبر : صبح زاگرس