بررسی مشکلات پروژه های آبرسانی کهگیلویه بزرگ در وزارت نیرو

۰
نماینده مردم کهگیلویه در مجلس گفت: در نشست بررسی پروژه‌های آبرسانی شهرهای حوزه‌های انتخابیه در وزارت نیرو با تخصیص اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی برای پروژه آبرسانی دیشموک از رودخانه گندمکار موافقت شد.
موافقت با درخواست «هاشمی پور» در نشست وزارت نیرو /تخصیص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای آب شرب «دیشموک»

نماینده مردم شهرستان‌های چهارگانه استان در مجلس از بررسی پروژه‌های آبرسانی در نشست مشترک مسؤولان استانی با مسؤولان وزارت نیرو خبر داد.

نماینده کهگیلویه بزرگ اظهار کرد:نشستی با حضور معاون وزیر و مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور،استاندار،دکتر فیلی و مسئولان استانی( مدیران عامل آبفای شهری و روستایی) جهت بررسی پروژه های آبرسانی(شرب) کهگیلویه بزرگ در وزارت نیرو برگزار شد.

نماینده کهگیلویه بزرگ در این جلسه اظهار کرد:حقیقتا مردم نجیب شهر دیشموک در موضوع آب شرب مشکل اساسی دارند و لازم است که وزارت نیرو و مسئولان استانی برای جلوگیری از هرگونه بحران اجتماعی و همچنین ایجاد امیدواری در مردم سریعتر وارد عمل شوند.

هاشمی پور انتقال سریعتر آب به منطقه دیشموک را بسیار ضروری دانست و افزود: جهت تسریع در اجرای خط انتقال آب از رودخانه گندمکار، ابتدا می بایست گلوگاه های اصلی پروژه شامل ایستگاه پمپاژ و مخزن آن به مناقصه بروند و عملیات اجرایی آن نیز در سال جاری آغاز گردد.

وی از موافقت درخواستش خبر دادو گفت:مقرر شد ۱۰میلیارد تومان اعتباز جهت اجرای سریعتر این پروژه تخصیص و تامین اعتبار گردد.

نائب رئیس کمیسیون انرژی در مجلس در خصوص آب شرب شهر لیکک نیز اظهار داشت:با توجه به خلع ید شدن پیمانکار این پروژه، لازم است مسئولان استانی با برگزاری مناقصه محدود نسبت به ادامه کار اقدام نمایند.
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد داد: جهت تسریع در کار با توجه به مسیر عبور خط انتقال آب، ضرورت دارد که لوله های فولادی توسط وزارت نیرو خریداری شوند و یا لوله GRP جایگزین لوله فولادی گردد.
__________________
#خبر_دیشموک
@Khabardishmook
۰۹۱۷۰۰۶۲۳۹۲
۰۹۱۷۹۴۲۹۶۶۰