رزمایش بزرگ محمدرسول الله(ص) در روز دوم

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر دیشموک به نقل از صبح زاگرس مرحله اول رزمایش و همایش بزرگ اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد رسول الله(۲) با شرکت گردان‌های بیت‌المقدس در سراسر استان به منظور ارتقای توان رزمی و فرهنگی در قالب ۲ قرارگاه آغاز شد.

این رزمایش روز جمعه و شنبه  ۹ و ۱۰ شهریور برگزار می‌شود که مرحله اصلی آن صبح روز شنبه در مرکز آموزش امام جعفر صادق (ع) یاسوج برگزار می‌شود.

جلال محمدپور از فرماندهان جبهه مقاومت سوریه درجمع بسیجیان رزمایش محمد رسوال الله (ص) ضمن تبریک عید غدیر گفت:ما هر چه افتخار و عزت داریم از غدیرداریم و هر چه از اسلام شناخت و معرفتی نیز پیدا کرده ایم از غدیر است.

وی افزود:فرهنگ بسیجی نشات گرفته از فرهنگ غدیر و عاشوراست ،در عرصه های دفاع مقدس طایفه های لر زبان و ترک زبان به عنوان شیعیان این سرزمین هرچه افتخار آفریدند به عشق امیرالمومنین علیه السلام بوده است.

محمدپور تصریح کرد:امروز شهدای ما ناظر و شاهد اعمال ما هستند و اگر در دنیا عزت و افتخاری داریم ، اگر به عنوان یک قطب مهم در این دنیا حرفی برای گفتن داریم بواسطه حضور حماسی شما بسیجیان در تمامی عرصه ها بوده است.

این فرمانده جبهه مقاومت درسوریه گفت:حضرت امام(ره) بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و برای تداوم و بقای انقلاب اسلامی فرمان تشکیل بسیج عمومی را دادند ،همان بسیجی که امتحانش را در دوران دفاع مقدس و در تمامی عرصه های ۴۰سال گذشته انقلاب به خوبی پس داده است.

وی درادامه افزود:بسیج درعرصه سازندگی ودر خدمت رسانی به مردم در سراسر این سرزمین و بدون هیچ گونه چشم داشتی از دولتمردان ،هرکجا که بحران و نیاز شد به خوبی حاضر شد و فی سبیل الله خدمت کرد و سربلند هم بیرون آمده است.

محمدپور گفت:بسیج در بحران ها ،سازندگی و حوادث غیرمترقبه نقش کلیدی ایفا کرده است، در زلزله کرمانشاه که همین الان خیلی ها رها کرده اند اما بسیجیان مانده اند و پا به پای مردم با کمترین امکانات به سازندگی روستاها و شهر ادامه می دهند.

این فرمانده جبهه مقاومت در سوریه اظهارکرد:اگر بسیج نبود باید فاتحه انقلاب را می خواندیم، بسیج نه بدنبال پول و زر است و نه بدنبال امتیاز ،بلکه به عشق ولایت و شهداء در تمامی عرصه های انقلاب اسلامی حاضر و گوش به فرمان ولایت است .

محمدپور تصریح کرد:تفکر بسیجی است که امروز خواب دشمنان را آشفته کرده است و معادلات دنیا را برهم زده است ،همین تفکر بسیجی است که مردم سرزمین عراق و شامات را از خواب غفلت بیدار کرد که اگر مردم عراق و شامات از ستم داعش نجات پیدا کردند از همین نقش فرهنگ بسیجی بوده است.

وی افزود:امروز به لطف خداوند در سرزمین شامات بیش از ۸۰هزار بسیجی جبهه مقاومت پا به میدان و رزم دیده آماده جانفشانی و ایثار هستند و نه تنها تا بلندی های جولان بلکه تا قلب بیت المقدس را اگر دستور بگیرند، پیش خواهند رفت.

این فرمانده جبهه مقاومت گفت:اگر مردم عراق از ستم و ظلم گروهای تکفیری رهایی یافتندجز به لطف خداوند و همت بسیجیانی که از فرهنگ عاشورایی ما نشات گرفته بودند،نیست و  امروزآن اقتدار به لطف تفکر بسیجی در آن سرزمین حاکم شده است .

محمدپور اظهارکرد:آن مسئله ای که امام بزرگوار انتظارش را داشتند و فرمودند” که یک روز این فرهنگ عاشورایی ما باید در دنیا گسترش پیدا کند”، امروز آمریکایی ها دست و پا می زند که جمهوری اسلامی باید از سوریه بیرون برود که باید گفت جمهوری اسلامی تفکرعاشورایی را ۵سال پیش در سرزمین شامات پیاده کرده است.

وی تصریح کرد:امروز لبنان ،لبنان ۲۰سال پیش نیست و در هرکوچه و بازارش بسیجیانی هم فکر و  هم عقیده بسیجیان ما آماده رزم هستندو امروز در سرزمین شامات و عراق هم بسیجیانی هستند که فرهنگ عاشورایی ما را به آنها القا کرده اند و آماده فرمان ولایت هستندتا علیه دشمن مبارزه کنند.

این فرمانده جبهه مقاومت درسوریه اظهارکرد:امروز آخرین پایگاه دشمن در سرزمین شامات در محاصره ودر حال سقوط است و دشمن به هر در و دیواری می زند تا از این وضعیت خلاص شودو سناریوی شیمیایی را مطرح می کنند تا خود را از این گودال و این منجلابی که خود عاملش بودند،نجات دهند.

محمدپور درادامه اظهارکرد:امروز عزت و اقتدار بسیج ما در تمام خاورمیانه و حتی بیشتر از آن چنان است که همچون دفاع مقدس در برابر دنیا با دست خالی ایستادگی و مقاومت کردیم ،چرا که ایمان به خداوند داشتیم.

وی افزود:فرهنگ یک بسیجی باید فرهنگ غدیر و عاشورایی باشد امروز در آستانه هفته دولت هستیم که باید یادی از شهیدان رجایی و باهنر داشته باشیم و یادی کنیم از کسانی که جانشان را نثار این انقلاب کرده اند.

این فرمانده جبهه مقاومت درسوریه تصریح کرد:بخشی از امانت شهداء امروز دست کسانی است که نااهل هستند ،کسانی که خوب امتحان پس نداده اند و لیاقتش را هم ندارند، اما ای مسئولین اگر می خواهید مملکت ما از این بن بست و از این گرفتاری و نابسامانی ها نجات پیدا کندباید از مدیران انقلابی و مدیرانی که تفکر بسیجی دارند استفاده شود.

محمدپور گفت:امروز در مملکت هیچ چیزی کم نداریم هم سرمایه انسانی خوبی داریم و هم منابع ارزشمندی داریم و مردم نیز مسئولان و مدیران اصیل ، کارآمد و با تفکر انقلابی می خواهند و بسیج امروز این آمادگی و توان را دارد که در هرکجای مملکت که لازم باشدحضور مستمر و فعال داشته باشند.

این مدافع حرم تصریح کرد:امروز باید شعار ۵۰میلیون بسیجی آماده را سر دهیم و هر کسی در این نظام دلش با ارزشها و آرمان های انقلاب است خود یک بسیجی است .

این فرمانده جبهه مقامت درسوریه اظهارکرد:امروز پیام امام راحل و شهداء در غدیر خلاصه می شود و تبعیت محض از ولایت فقیه ،وحدت و انسجام و همدلی و نیز آمادگی رزمی و فکری همراه با بصیرت از پیام های مهم غدیر است.

محمدپور افزود:امروز دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی با تمام امکانات به میدان آماده است که بال و پر ولایت و ارزش های نظام را هدف قرار دهند که آمادگی و هوشیاری تک تک آحاد جامعه همراه با بصیرت دراین خصوص لازم و ضروری است.

در ادامه تصاویر بیشتری از روز دوم این رزمایش در یاسوج مشاهده می کنید:

***********************************

شهرستان گچساران:

رزمایش بزرگ سپاهیان محمد رسول‌الله‌(ص)۲ با حضور گردان‌های بیت‌المقدس درگچساران درحال برگزاری است که سازماندهی و فراخوانی نیروهای بسیج با الگوگیری از اعزام‌های بزرگ دوران دفاع مقدس، نشان دادن آمادگی رزمی و روحی، ایجاد یأس در دشمنان افزایش روح حماسی و…. از اهداف برگزاری این رزمایش عنوان شده است.

سرهنگ سید علی اصغر نورایی نسب ،فرمانده سپاه ناحیه گچساران در حاشیه برگزاری رزمایش سپاهیان محمد رسول‌الله‌۲ در جمع خبرنگاران تصریح کرد: امروز کشور برای خنثی‌ کردن ترفندها و توطئه‌های استکبار بیش از هر زمان دیگری به وحدت، همدلی و اتحاد نیاز دارد که بدون شک قدرت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی در تمامی عرصه ها می تواند دشمنان انقلاب را مایوس کند.

وی افزود:این رزمایش به یاد پشتیبانی مردمی از ۸سال دفاع مقدس با حضور گردان های بیت المقدس برگزار شده است که  تمرین فراخوانی و ستون کشی نیروهای بسیجی که همان تداعی اعزام بسیجیان به جبهه ها است، یکی از بخش های مهم این رزمایش است.

فرمانده سپاه ناحیه گچساران تصریح کرد:نشان دادن قدرت،انسجام و صلابت نیروهای بسیج مردمی و نیز تاکید بر وحدت و اقتدار ملت بزگ ایران با پیروی از ولایت فقیه و مقام معظم رهبری از اهداف برگزاری این رزمایش بزرگ در این شهرستان است.

نورایی نسب اظهارکرد:در شرایط کنونی انقلاب اسلامی از سوی دشمنان قسم خورده نظام مورد هجمه قرار گرفته است که هوشیاری ، آمادگی روحی و روانی و نیز توان رزمی نیروهای مردمی بسیج در کنار دیگر نیروهای نظامی و انتظامی می تواند این هجمه ها را دفع کند.

به گفته فرمانده سپاه ناحیه گچساران همزمان با رزمایش سپاهیان محمد رسول الله (ص)۲ ، گروه های جهادی بسیج نیز با هدف محرومیت زدایی به مناطق محروم شهرستان اعزام شده اند که این گروه های جهادی با حضور در مناطق محروم در عرصه های مختلف فرهنگی، بهداشت و درمان،آموزشی، اجتماعی ،عمرانی و  آبادانی خدمات رسانی خواهند کرد.

در این رزمایش که عصر جمعه ۹شهریورماه جاری آغاز شده است، ۳گردان بیت المقدس از نیروهای عملیاتی بسیج و یک گردان امنیتی بسیج با تمرین تاکتیک ها و آموزش ها، آمادگی خود برای انجام ماموریت های محوله را به نمایش خواهند گذاشت. این رزمایش در سه مرحله تجمع و ستون کشی(راهپیمایی) آغاز شد و با استقرار گردان ها در پادگان شاهد گچساران صبح روز شنبه با قرائت دعای عهدخاتمه خواهد یافت.

در ادامه تصاویر بیشتری از روز دوم رزمایش در گچساران را مشاهده می کنید:

***********************************************

شهرستان لنده:

به منظور ارتقای سطح توانمندی بسیجیان رزمایش بزرگ اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله (ص) با حضور مقتدرانه و با شکوه گردان واکنش سریع الی بیت المقدس برگزارشد.

 مرحله اول رزمایش سپاهیان محمد رسول الله(ص) با حضور و بدرقه مسئولان و اعضای شورای اداری شهرستان لنده صورت گرفت که با حرکت و حفظ انسجام، ستون کشی، پیاده روی از شهر لنده تا روستای ایدنک به طول ۸کیلومترپیاده روی برگزارشد.

در ادامه تصاویر بیشتری از روز دوم این رزمایش در لنده مشاهده می کنید:

**********************************

شهرستان بهمئی:

رزمایش بزرگ اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله (ص) با حضور مقتدرانه و با شکوه گردان واکنش سریع الی بیت المقدس شهرستان بهمئی با هدف نمایش اقتدار نظام و ارتقای سطح توانمندی بسیجیان برگزارشد.

این رزمایش ۳۶ ساعته عصر روز گذشته با ستون کشی گردان های پیاده بیت المقدس شهرستان از درب ورودی ناحیه مقاومت بسیج بهمئی آغاز شد و بسیجیان مسیر میدان مرکزی شهر لیکک تا منطقه رزمایش حاشیه شهر لیکک معروف به منطقه تیله بن را پیاده روی کردند.

**********************************

شهرستان چرام:

رزمایش ونمایش اقتدارعاشورایی سپاهیان حضرت محمدرسول الله(ص)  درشهرستان چرام برگزار شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان چرام گفت: رزمایش ونمایش اقتدارعاشورایی سپاهیان حضرت محمدرسول الله (ص)باحضوراقشارمختلف مردم،آحادبسیجیان وگردان بیت المقدس بسیج ناحیه چرام درروز جمعه نهم شهریورماه به مدت ۲۴ساعت درمحل اردوگاه قدس برگزار شد.

حسن رضایی هدف  ازبرگزاری این رزمایش را ارتقاء امنیت پایدار، انسجام وتقویت روحیه ملی وتغییررویکرد دشمنان نظام عنوان کرد و گفت:این رزمایش در دومرحله برگزارمی شود، مرحله اول درسطح شهرستان ومرحله دوم درمرکز استان ودرهفته دفاع مقدس برگزار شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان چرام افزود: همزمان با این رزمایش به منظور خدمت رسانی ومحرومیت زدایی قریب به ۱۰ تیم جهادی تاپایان شهریور به مناطق محروم وحاشیه شهر چرام اعزام شد.