امام جمعه دیشموک

حجت‌الاسلام علی‌اکبر راوند ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر ضمن توصیه مومنان به تقوالی الهی اظهار کرد: حضرت علی (ع) شخصیتی بود که ویژگی‌های افراد جامعه آرمانی را بیان می‌کرد.
وی در ادامه ضمن تبریک روز ۱۳ رجب گفت: ۱۳ رجب سالروز ولادت با سعادت علی(ع) و همچنین روز پدر است و همچنین آغاز اعتکاف است که مومنان در این روز سه روز را در مساجد به رازونیاز و عبادت می‌پردازند.
راوند گفت: ما باید از دنیاطلبی پرهیز کنیم چون دنیا طلبی باعث منحرف مومنان می‌شود و ثمره و نتیجه اعتکاف آمرزش گناهان است
وی اذعان کرد: ما باید در اعتکاف به جز رازونیاز به چیز دیگری مشغول نباشیم مخصوصا از دنیای مجازی فاصله بگیریم .
امام جمعه دیشموک گفت: ۱۲ فروردین‌ماه روز جمهوری اسلامی است که مردم در یک رفراندوم عمومی در ۱۲ فروردین ۵۸ با بیش از ۹۸ درصد آرا به جمهوری اسلامی رای دادند.
وی خاطرنشان کرد: حضرت امام خمینی(ره) ضمن تبریک به مردم که به ریسمان الهی جنگ زدند و حول روحانیت و حضرت امام به رهبری امام خمینی قیام کردند و به جمهوری اسلامی رای اعتماد دادند تشکر کرد.
خطیب نماز جمعه شهر دیشموک گفت: این روز روزی بود که مردم رشد سیاسی و اجتماعی خود را به شرق و غرب ثابت کردند.
وی به روز ۱۵ رجب و ۱۳ فروردین اشاره کرد و گفت: ۱۵ رجب و ۱۳ فروردین مصادف است با وفات شهادت‌گونه حضرت زینب کبری (س) است که به شهید صبر معروف است و با صبر خودش پیر و به شهادت رسید.
رئیس شورای فرهنگ عمومی به ۱۳ فروردین روز طبیعت اشاره‌ای داشت و گفت: ۱۳ فروردین روز طلبیعت است و روزی است که بهانه‌ای برای مومنین و شیعیان برا انجام صله رحم است و بهترین فرصت برای مومنان است که در کنار هم بنشینند و صله رحم انجام دهند.
وی عنوان کرد: ۱۳ فروردین روز طبیعت است و وظیفه ما در این خصوص فرهنگ‌سازی است که به فرزندان خود بیاموزیم که از تخزیب طبیعت جلوگیری و در حفظ طبیعت کوشا باشند.
راوند با بیان اینکه در بخش دیشموک در منطقه آجم ۵۰ هکتار باغ ایجاد شده عنوان کرد: از جهاد کشاورزی که در این راستا تلاش خود را نشان داده است تقدیر و تشکر می‌کنم و غرس ۱۷ هزار نهال در منطقه آجم کمکی است به مردم این منطقه در جهت همکاری و تعامل مردم با مسؤولان است.
وی متذکر شد: از مردم می خواهم که با مسوولان در این راستا همکاری و تعامل خود را نشان بدهند تا اجرای عملیات ۲۰۰ هکتار در این منطقه تحقق یابد……