ويژه
بسیج جامعه پزشکی شهرستان کهگیلویه در منطقه سرحدی غربی دیشموک جهت ارائه خدمات پزشکی اقدام به راه اندازی بیمارستان صحرایی کرد.

بسیج جامعه پزشکی شهرستان کهگیلویه اقدام به راه‌اندازی بیمارستان صحرایی شهدای مدافع حرم در روستاهای سرحدی غربی دیشموک کرده است.

در این بیمارستان خدماتی از قبیل چشم‌پزشکی، بینایی‌سنجی، شنوایی‌سنجی، مامایی، مشاوره گروهی و فردی، مشاوره ازدواج و کلاس تنظیم خانواده ارائه داده می‌شود.

رضایی مسؤول بسیج جامعه پزشکی شهرستان کهگیلویه اظهار کرد: بسیج جامعه پزشکی شهرستان کهگیلویه در راستای خدمات‌رسانی طرح شهید رهنمون اقدام به ایجاد بیمارستان شهدای مدافع حرم در منطقه سرحدی غربی دیشموک نمود که در این بیمارستان خدماتی از قبیل، چشم‌پزشکی، بینایی سنجی، شنوایی سنجی، مامایی، مشاوره گروهی و مشاوره فردی، مشاوره ازدواج و کلاس تنظیم خانواده و بهداشت، پزشک اطفال و داخلی ارائه داده می‌شود.

وی گفت: این طرح به مدت ۳ سال در منطقه دیشموک ادامه دارد و طی این دو روز تا به حال ۷۵۰ بیمار در این بیمارستان ویزیت شد.

اسماعیل معزز گفت: سپاه پاسداران در حیطه خدمات رسانی به مناطق محروم از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمی‌کند و اینبار در راستای محرومیت زدایی در قسمت حوزه غربی دیشموک قرار است که گروههای جهادی به مدت ۳ الی ۵ سال مستقر و خدماتی از قبیل، عمرانی، فرهنگی، اقتصادی و پزشکی ارائه دهد.

فرمانده حوزه بسیج دیشموک گفت: یکسال است که بسیج سازندگی شهرستان کهگیلویه با همکاری بسیج دیشموک مناطقی را شناسایی و در قالب گروههای جهادی در  سال ۹۷ در قالب کارهای عمرانی، فرهنگی و پزشکی ارائه خدمت می‌کنند.

پزشک این بیمارستان که در ارائه خدمت به مناطق محروم ابراز خوشحالی می‌کرد عنوان کرد: بالغ بر ۳۰ درصد افراد از سوءتغذیه رنج می‌برند که نیاز است از لحاظ تغذیه‌ای و بهداشتی نظارت دقیق و صحیح انجام گیرد.

وی اذعان کرد: متاسفانه سوءتغذیه در رشد و وزن بچه‌ها در آینده تاثیر بسزایی دارد و توجه ویژه نیاز دارد و برخی مشکلات دیگر این مناطق بیماری‌های تنفسی است که علت عمده آن عدم وجود گازکشی مناسب و استفاده از چراغهای نفتی است.

خانم پزشک زنان هم که بسیار متاثر بود گفت: متاسفانه عمده مشکلات بیماری‌های زنان بر اثر سرمای شدید همراه با عفونت است که رعایت نکردن بهداشت از عمده مشکلات این مناطق است.

پزشک شنوایی سنجی هم در این بیمارستان از عمده مشکلات مردم این منطقه گفت: روزانه ۵۰ نفر بیمار ویزیت می‌شود و عمده مشکلات مردم در خصوص شنوایی‌سنجی بیماری‌های عفونی و کانال گوشی است که نیاز به خدمات اولیه دارند و آنهایی که نیاز به آزمایشات سطح بالاتر و درمان سطح بالاتر دارند با هماهنگی جامعه پزشکی به مراکز بهداشتی درمانی معرفی می‌شوند تا با در نظر گرفتن تخفیفات لازم نیازمندی‌های آنها در حد امکان برطرف شود.

مردم هم در گفت‌وگو با ما از این اقدام خداپسندانه سپاه و بسیج جامعه پزشکی  تقدیر و تشکر کردند و از خدمات سپاه در این نظام بسیار خرسند بودند.

به گزارش فارس، در بیمارستان صحرایی خدماتی از قبیل، چشم‌پزشکی، بینایی سنجی، شنوایی سنجی، مامایی، مشاوره گروهی و مشاوره فردی، مشاوره ازدواج و کلاس تنظیم خانواده و بهداشت، پزشک اطفال و داخلی ارائه داده می‌شود و این طرح تا سه سال آینده در منطقه دیشموک ادامه دارد.

__________________

گزارش و عکس: آرش آهنگ

__________________

انتهای پیام

iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

داغ کن - کلوب دات کام