امام جمعه دیشموک عنوان کرد/

، حجت‌الاسلام علی‌اکبر راوند ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر ضمن توصیه مردم به تقوای الهی اظهار کرد: تقوای الهی پیشه کنید تا رستگار شوید.

وی در ادامه به دیدار مقام معظم رهبری با خانواده شهید حدادیان شهید اغتشاشات اخیر در شب شهادت حضرت زهرا(س) در تهران اشاره کرد و گفت: شهید حدادیان در راه دفاع از امنیت مردم و نظام اسلامی جان خود را تقدیم انقلاب و اسلام نمود.

وی گفت: به فرمایش مقام معظم رهبری در این دیدار نسل سوم جوانان از نسل اول امیدبخش‌ترند یعنی جوانان حال از جوانان که در زمان جنگ بودند امیدبخش‌تر هستند.

امام جمعه دیشموک گفت: اگر جوانان بتوانند خودشان را در برابر فساد و مشکلاتی که در حال حاضر وجود دارند و فضاهای مجازی حفظ کنند راه شهدا را ادامه داده‌اند.

راوند با بیان اینکه نمونه جوانان شهید محسن حججی شهید مدافع حرم نمونه‌ای از این جوانان و بلکه هزاران جوان دیگر است که در این انقلاب از نظام و انقلاب محافظت می‌کنند گفت: همین شور و اشتیاق که در نسل آن روز وجود داشت و در زمان جنگ از منطقه سرگچ جوانان انقلابی برای اشتیاق به شهادت و به اشتیاق دفاع از اسلام و میهن از خود نشان داده و پیش قدم شدند همین جوانان امروز هم راه همان جوانان را ادامه می‌دهند و این نقطه امیدبخشی است که جوانان ما از نسل جوانان آن زمان جلوتر هستند.

وی به دیدار مقام معظم رهبری با وزیر اوقاف سوریه و جمعی از علمای سوریه اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران از سوریه در برابر تکفیری‌ها و مستکبرین حمایت کرد و پیروزی از آن ملت مومن و مجاهد است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی دیشموک به فرمایشات رهبر معظم انقلاب با تاکید به لزوم پافشاری بر مشترکات اسلامی گفت: ما مسلمان‌ها همه و همه شیعه و سنی اشتراکات زیادی داریم و در مودت اهل بیت و دوستی از فرزندان پیامبر همه اتحاد دارند.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه دشمنان اسلام دنبال اختلاف بین شیعه و سنی و مذاهب اسلامی بر افتراق جامعه اسلامی هستند با تاکید رهبر معظم انقلاب باید به این اشتراکات پافشاری کنیم.

خطیب نماز جمعه شهر دیشموک گفت: امیدوارم همه ما آن روز را ببینیم که شما در قدس نماز جماعت می‌خوانید و آن روز دیر نخواهد بود و به زودی خواهد آمد.

وی بیان کرد: این فرمایشات مقام معظم رهبری بشارتی برای جهان اسلام بود که فرمود رژیم اشغالگر قدس به زودی نابود می‌شود.

امام جمعه دیشموک با اشاره به تکرار نامگذاری سال به اقتصاد مقاومتی در سالهای اخیر از طرف مقام معظم رهبری عنوان کرد: این شعارها نشان دهنده این است که حرکت مطلوبی در عمل شکل نگرفته و اگر اقتصاد مقاومتی در همان سالهای اول اجرایی می‌شد این همه تاکید در سالهای متمادی اقتصاد مقاومتی تکرار نمی‌شد.

وی گفت: نامگذاری سال ۹۶ به نام سال اقتصاد مقاومتی اشتغال و تولید بود که چند روزی به این سال نمانده و تاکید رهبر در جدی گرفتن این شعار در دو ماه پیش در بین مسؤولان فقط اکتفا به زبان توسط مسؤولان بود.

راوند بیان کرد: مسؤولان اهتمام جدی برای اقتصاد مقاومتی در این سال هم از خود نشان نداده‌اند و فقط به حرف زدن اکتفا شد و مسؤولان باید بدانند عملی شدن اقتصاد مقاومتی باعث می‌شود تا به نظام اسلامی خدشه‌ای وارد نشود.

وی به میلاد باسعادت ام ابیها حضرت زهرا(س) اشاره کرد و گفت: امروز روز تولد فرزندی از سلاله پاک آن بانوی اطهر حضرت امام (ره) است آن امامی که قیام خودش را انجام داد و در سرنوشت ایران و سرنوشت جهان اسلام تاثیرگذار بود و نام خودش را در دفتر عدالتخواهان و ظلم‌ستیزان و مروجان اسلام مانند حضرت زهرا(س) ثبت کرد.

راوند گفت: این روز روز بزرگداشت مقام مادر است و باید الگویی مناسب برای همه زنان و مادران باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی دیشموک به ۲۰ اسفندماه روز راهیان نور اشاره کرد و گفت: یکی از بهترین و مهم‌ترین برنامه‌های که اجرا می‌شود و جای تقدیر و تشکر دارد از کسانی که در بخش دیشموک متولیان راهیان نور هستند و برای دانش اموزان این برنامه را تدارک دیدند سپاسگذاری کرد.

وی گفت: از سپاه، بسیج و آموزش و پرورش که این برنامه را برای دانش‌آموزان تدارک دیدند و اجرایی می‌کنند تقدیر و تشکر می‌کنم.

راوند به فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند من یک انقلابی هستم و جامعه باید انقلابی شود اشاره کرد و گفت: اگر ما بخواهیم راهیان نور برویم و در جایی که راویان حضور پیدا می‌کنند و از اخلاق شهدا، راه شهدا، رفتار شهدا بیان می‌کنند و مصداق بارز یک شخص انقلابی شهدا بودند پس راهیان نور آشنایی با شهدا است و آشنایی با کسانی است که مصداق بارز انقلابی بودن است باید با راهیان نور همکاری کنیم.

وی اذعان کرد: راهیان نور یک برنامه ارزشی است و آشنا شدن با سیره شهدا است که امیدوارم همه ما در روز عید به چنین جاهایی سفر کنیم که سفر به راهیان نور هم از برکات خون شهداست.

خطیب نماز جمعه شهر دیشموک به ۱۸ اسفندماه روز کانون فرهنگی هنری مساجد اشاره کرد و گفت: در بخش ما به مساجد بی‌توجهی می‌شود.

وی عنوان کرد: اگر هر خانه‌ای ماهیانه هزار تومان به احداث مساجد کمک کند همه روستائیان بخش ما مسجد دار می‌شوند و اگر کسی مسجدی بنا کند خداوند یک خانه در بهشت به او عطا می‌کند.

امام جمعه دیشموک خاطرنشان کرد: در زمانی که تهاجم فرهنگی و ناتوی فرهنگی به اوج خود رسید و دشمنان نظام از هر راهی برای بی‌دین کردن جوانان ما قدم برمی‌دارد ما باید پیش قدم شویم و جوانان خود را مسجدی کنیم و در کمک کردن به احداث مساجد پیش قدم شویم.

وی گفت: فرهنگیان منطقه دیشموک خدمت به مساجد و کمک کردن به مسجدسازی را فرهنگ سازی کنند و امید است که این برنامه تحقق پیدا کند.

خطیب جمعه شهر دیشموک گفت: با توجه به اینکه در سالهای اخیر چندین بار توسط رهبر گفته شد که از من انتقاد کنید و جوانان داشنجو در سال ۸۸ از رهبری انتقاد کردند رهبر فرمود خیال نکنید از شنیدن این جور حرفها من ناراحت می‌شوم و اگر این جور حرفها زده نشود من ناراحت می‌شوم.

وی گفت: چند روز پیش باز هم توسط رهبر و حرف از انتقادپذیری به میان آمد و رهبر فرمودند شاید از رهبری هم انتقاد شود و مسؤولان باید انتقادپذیر باشند و اگر کسی انتقاد کرد باعث عصبانیت افراد نشود.

راوند گفت: وقتی رهبر معظم انقلاب که شخص اول مملکت است خود انتقادپذیر است پس مسؤولان روحیه نقدپذیری خودشان را بالا ببرند.

وی به ۲۲ اسفندماه سالروز صدور فرمان حضرت امام مبنی بر تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال ۵۸ اشاره کرد و گفت: بنیاد شهید یک نهاد انقلابی است که باید در زنده نگه داشتن ارزش‌های دفاع مقدس فرهنگ ایثار و شهادت در نظام اسلامی قدم بردارند.

امام جمعه شهر دیشموک گفت: مهم‌ترین وظایف بنیاد شهید زنده نگه داشتن روحیه شهادت طلبی است چون اگر جامعه‌ای این روحیه شهادت طلبی را اشته باشد در برابر دشمنان سر تعظیم فرود نمی‌آورد.

وی تصریح کرد: جامعه‌ای که معتقد به شهادت باشد آن جامعه پیروز است و بنیاد شهید باید روحیه شهادت طلبی و زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت را رئوس برنامه خود قرار بدهد و تکریم از خانواده شهدا و ایثارگران و خدمت‌رسانی به این خانواده‌ها را برنامه خود بداند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی به سفر وزیر امور خارجه فرانسه به کشور اشاره کرد و گفت: وزیر خارجه فرانسه مثل اینکه وزیر امور خارجه آمریکا بود و در حمایت از کشور آمریکا به ایران آمد و از ایران خواست تا از حزب‌الله، سوریه، یمن و عراق پشتیبانی نکند و دست بردارد.

وی متذکر شد: وزیر امور خارجه نمی‌دانست که کمک کردن به فقرا و ضعیفان از اعتقادات قلبی ما است و اگر مسلمانی در جایی ندای کمک بخواهد باید به فریاد او بشتابیم.

راوند در پایان از پاسخ کوبنده مسؤولان به وزیر امور خارجه فرانسه تقدیر و تشکر کردو گفت: با پاسخ کوبنده مسؤولان به وزیر امور خارجه فرانسه دشمنان از نقشه خودشان نا امید شدند.

تتت