یادداشت بقلم عمران ریاحی مهر/

 

یکی از جوانان روستای درغک با راه اندازی تری جی برای منطقه خویش دست بقلم خود را برای این رسانه ارسال که عینا منتشر می شود.به نام آنکه هستی می بخشد.
قرن ۲۱ عصر ارتباطات نیز نامیده می شود، عصر ارتباطاتی که با اختراع وسایل و ابزار ارتباطی جدید و پیش رفته، روز به روز پیچیده تر از روز قبل است.

همه ما به یاد داریم زمانی بود که برای خبر دار شدن از اوضاع و احوال دیگر مناطق و شهر ها و جوامع ویا حتی خبر دارشدن از حال دوستان و آشنایانی که از ما دور بودند وبرای ایجاد ارتباط با آنها، ابزار و تکنولوژی ارتباطی چندانی در دسترس نبود.

بی خبر بودن از حال دوستان و بی خبر ماندن از خبرها و حوادث و پیامدهای زیادی که در سطح کره زمین وجود داشت ما را به انسانهای گوشه نشین تبدیل کرده بود.

ولی خوشبختانه امروزه می بینیم که در هر شهر و روستای دور و نزدیک، وسایل ارتباطی به وفور دیده میشود و زحمت ایجاد ارتباط با دنیای خارج را به حداقل رسانده است.

 

امروزه دیگر فقط سواد خواندن و نوشتن ما را به یک انسان باسواد تبدیل نمی کند؛بلکه هرکس که نتواند با تکنولوژی های پیشرفته روز از قبیل رایانه و اینترنت کار کند،در عصر ارتباطات یک بی سواد تلقی میشود.

از این رو جوانان روستای درغک در سطح روستا به دلیل نبودن امکانات کافی، اعم از دکل اینترنت”تری جی و فورجی” همیشه در زحمت بودنت، ومجبور بوده برای انجام ساده ترین کار اینترنتی خود به مناطق اطراف سفر کنند که متحمل خطراتی زیادی بوده ایم.

این مسآله خود باعث ایجاد مشکلات فراوانی بوده که جای گفتن ندارد و هیچ کس به غیر از خود جوانان این روستا نمیتواند تصور این مشکلات را داشته باشد.

مسائل جوانان این روستا کم نیست، یک قلمشان؛ نبود امکانات پیشرفته و مدرن برای ایجاد ارتباط با دنیای خارج است.

قلم دیگر مسآله امکانات ورزشی و رفاهی مناسب جوانان این روستاست.

لازم به ذکر است که جوانان روستای درغک در بسیاری از موارد مورد کم لطفی و یا حتی بی لطفی مسوولان این منطقه قرار گرفته اند.

جوانانی که استعداد های شگرفی در زمینه های گوناگون ورزشی؛ علمی؛ فرهنگی و… دارند.

ما جوانان این روستا گله های زیادی داریم از تمام کسانی که میتوانند کاری انجام دهند ولی کاری نمیکنند.

ولی در اینجا ما تنها تشکر می کنیم و گله هایمان را برای زمان دیگری می گذاریم…

تشکری در وهله اول از صبر صبر جوانانی که می بینند مناطق دیگر امکانات گوناگون در اختیار دارند که آنها از آن امکانات بی بهره و محرومند.

 

اما با این حال باز هم صبورند و البته امیدوار….

در وحله دوم تشکری از اعضای شورای این روستا (علی الخصوص رئیس سابق شورای روستا که متآسفانه در بین ما نیست…روحش شاد) به خاطر پیگیری های مکرر و حمایتهای همه جانبه شان از مردم روستا…

 

تشکر وافر از بخش خبر گزاری و خبر رسانی بخش دیشموک که با پیگیری های مکررشان درخصوص راه اندازی دکل اینترنت برای تقویت راههای ارتباطی با دنیای خارج انجام داده اند…

جوانان روستای درغک از همه کسانی که کوچکترین نقشی در راه اندازی اینترنت در این منطقه داشته اند؛ تشکر و قدردانی میکنند…

والبته این نکته را هم متذکر میشوند که انصافآ مسوولین میتوانستند زود تر از اینها دست به کار شوند ولی بازهم این تآخیر را به فال نیک میگیریم و امیدواریم که حداقل در بقیه مسائل بیشتر به آینده جوانان روستای درغک توجه شود..

ومن الله توفیق….

#عمران_ریاحی_مهر از درغک از توابع دیشموک

اااا