به همت هيات ورزش روستایی و بازي‌هاي بومی محلی دیشموک:

خبر دیشموک، مسئول هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی دیشموک: جشنواره ورزش های بومی، پخت غذاهای محلی و ارائه ی هنرهای صنایع دستی در روستای درغک از توابع بخش دیشموک برگزار شد.

مسئول هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی دیشموک: جشنواره ورزش های بومی، پخت غذاهای محلی و ارائه ی هنرهای صنایع دستی در روستای درغک از توابع بخش دیشموک برگزار شد.

حبیب‌اله برمال مسئول هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی دیشموک در گفتگو با خبرنگار ضمن تقدیر از استقبال پرشور مردم از شرکت در جشنواره ورزش های بومی محلی در روستای درغک، گفت: از حسن امیریان بخشدار دیشموک، دهیاران ، جناب سروان رادی فرماندهی انتظامی پاسگاه اسفندان و همکارانشان، اصحاب رسانه ملی و محلی در دیشموک   که در برگزاری این جشنواره همکاری داشتند؛ تقدیر و تشکر می شود.

برمال با بیان اینکه؛ از محسن زمانی که از خانواده ی شهید اندخس از شهدای هشت سال دفاع مقدس هم می باشند؛ مسئول شرکت موسا نیرو گستر حامی مالی این جشنواره کمال تقدیر و تشکر را دارم، خاطرنشان کرد: همکاری و مساعدت مالی این بزرگوار تاثیر بسیاری زادی در برگزاری این جشنواره داشته است.

مسئول هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی دیشموک همچنین از همکاری خانواده ی شهید اندخس در برگزاری این جشنواره، قدردانی کرده است.

برمال گفت: در این جشنواره بازی های بومی محلی در سه رشته ی ” کشتی پهلوانی یا شال کمر، دال پلان یا “کل‌کله برد” و چارقلنگ” گزارش شد و در پایان از تیم های قهرمان و نایب قهرمان با اهداء جوایزی نقدی، تجلیل بعمل آمد.

مسئول هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی دیشموک در رابطه با همکاری بانوان در برگزاری این جشنواره و پخت غذاهای محلی و همچنین هنرهای صنایع دستی، اظهار کرد: بعد از کارشناسی؛ از برترین های پخت غذاهای محلی و صنایع دستی در این جشنواره، تجلیل می شود.

برمال تصریح کرد: درآینده یک جشنواره بومی محلی عظیم و با حضور همه ایل بزرگ بهمئی در رشته های مختلف، برگزار می شود.

عکس از وحید آهنگ