به کارگردانی یکی از فرزندان هنرمند شهرستان بهمئی:

 تا گوشه چشمی به حقایق تلخ زندگی فقیرانه در جامعه به ظاهر مدرن امروزی داشته باشد.

.

به گزارش خبر دیشموک، سایت خبری آوای ماغر؛بعد از انتشار خبر پایان فیلمبرداری فیلم کوتاه داستانی نان و باد مصاحبه کوتاهی با سازنده،تهیه کننده و کارگردان آن داشتیم که در ادامه به آن می پردازیم.

فیلم کوتاه نان و باد به کارگردانی یکی از فرزندان هنرمند شهرستان بهمئی جلوی دوربین رفت تا گوشه چشمی به حقایق تلخ زندگی فقیرانه در جامعه به ظاهر مدرن امروزی داشته باشد.

کارگردان این فیلم اینگونه خود را معرفی می کند:وحید محسن نژاد هستم،متولد و ساکن شهرستان بهمئی که از سال ۸۷ فعالیت هنری خود را از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان با بازیگری تئاتر شروع کردم.

محسن نژاد ادامه داد:با اجرای چند نقش متفاوت در هنر تئاتر، با توجه به علاقه به فیلم سازی و استعدادی که در خود می دیدم،سال ۹۳ تصمیم گرفتم به تهران بروم و بازیگری و کارگردانی سینما را به صورت حرفه ای آموزش ببینیم.

وی با اشاره به مشکلات فراوانی که در مسیر زندگی خود در این دوره چند ساله به آنها برخورد داشت، گفت: با وجود تمامی مشکلات به خصوص کمبود مالی و نداشتن هزینه اجاره منزل در تهران این دوره را به سختی سپری کردم تا سال گذشته بعد از اجرای چند نقش متفاوت در چند فیلم کوتاه،تئاتر و آثار دیگر هنری موفق به اخذ مدارک حرفه ای بازیگری و کارگردانی شدم.

محسن نژاد خاطرنشان کرد:در تهران چند کار هنری داشتم که مورد توجه چند کارگردان با تجربه قرار گرفت اما تصمیم گرفتم به خاطر مشکلات مالی و با انگیزه خدمت کردن به مردم شهرستان خود به بهمئی برگردم.

تصاویری از حضور محسن نژاد  در عرصه های هنری:

این کارگردان بهمئی در ادامه گفت: بعد از اخذ مدارک حرفه ای خود به شهرستان بهمئی برگشتم و اولین اثری حرفه ای خود را با فیلم کوتاه نان و باد آغاز کردم.

محسن نژاد افزود:این فیلم داستان محرومیت و فقر را در فضای کاملا رئال به تصویر می کشاند که ۳ بازیگر ثابت دارد.

وی ادامه داد:فیلم کوتاه نان و باد سرگذشت خانواده فقیر با سرپرستی یک بیوه زن است که فرزندان دانش آموزی دارد و در تامین مخارج اولیه زندگی خانواده خود مانده است.

محسن نژاد نمایش اوج فقر در فیلم نان و باد را زمانی می داند که مادر خانواده از تهیه نهار برای فرزند خردسال و دانش آموز خود درمانده است و دانش آموز با شکم خالی و گرسنه بر روی کتاب خواب رفته است.

این کارگردان خوش ذوق بهمئی با بیان اینکه ایده فیلم از شاعر توانمند شهرستان،رسول سنایی بود که نویسندگی آن را هم خود بر عهده داشت،گفت:پروانه محسن نژاد،یوسف طنازی و آرام ترسا سه بازیگر اصلی و  جلال مهدوی فیلمبردار نان و باد بودند.

محسن نژاد در پایان سخنان خود از تدوین نهایی فیلم نان و باد در شهرستان بهمئی خبر داد و گفت:این فیلم در فرصتی مناسب با هماهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهمئی برای همشهریان  اکران می شود.

تصاویری از مراحل فیلمبرداری فیلم نان و باد: