دیدار مدیرکل کتابخانه‌های استان با رئیس سازمان عشایر
 ghrbani-122

 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای راه‌اندازی کتابخانه‌ عمومی عشایر در استان با کمبود اعتبار مواجه هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر دیشموک، زینب قربانی در همایش تجلیل از فعالان فرهنگی عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد که در تهران و با حضور جمعی از نمایندگان مجلس و مسئولان کشوری برگزار شد، با بیان اینکه در طول ۶ هزار سال گذشته مردم ایران سه نوع زندگی شهری، روستایی و کوچ‌نشینی را شاهد بودند، اظهار کرد: عشایر به عنوان یکی از ارکان مهم جمعیتی کشور هستند، بطوریکه بنیانگذار جمهوری عشایر را ذخایر انقلاب می‌دانست.

وی با گرامی‌داشت خدمات بهمن‌بیگی در راستای تعلیم و تربیت، بیان کرد: مرحوم بهمن‌بیگی خدمات زیادی به عشایر کرد و با اقدامات ماندگارش به عنوان بنیان‌گذار آموزش نوین، آموزش و پرورش وارد دوران جدیدی شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: امروزه علاوه بر آموزش و پرورش رسمی نیاز به آموزش مادام العمری است که بتوان نیازهای روز بشر را در قالب آموزش به انسان ها منتقل کرد.

وی در ادامه افزود: یکی از انواع آموزش مادالعمر کتاب و کتابخوانی است، بی شک توسعه هر جامعه در گرو گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی است و یکی از مهم ترین عوامل پیشرفت و اعتلای فرهنگ هر جامعه می باشد.
این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص فقر و فقرزدایی و طرح مسئله اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: اداره کل کتابخانه های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد قصد دارد با اجرای برنامه هایی اقدام به گسترش فعالیت کتابخوانی در جامعه عشایر کند.

قربانی از نمایندگان مجلس، مسئولان کشوری، خیرین و فرهنگ دوستان خواست تا از طرح ملی گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در کشور حمایت و اجرا شود.

وی گفت: اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد از نظرات، صاحب نظران و به ویژه فرهیختگان جامعه عشایری استفاده  در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی استفاده خواهد کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه راه‌اندازی کتابخانه عشایر از اولویت‌های کاری این اداره‌کل است، اظهار کرد: برای تهیه یک کانکس جهت ایجاد کتابخانه عشایری به دلیل کمبود اعتبارات مشکل داریم که امیدوارم مسئولان و خیرین در این زمینه با ما همکاری کنند.

قربانی از برگزار کنندگان این همایش قدردانی کرد.

به گزارش کبنانیوز؛ زینب قربانی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی در حاشیه این همایش با کرمعلی قندالی رئیس سازمان امور عشایر کشور دیدار کرد و مقرر شد: جلسه‌ای با حضور مدیرکل امور عشایر با رئیس سازمان امور عشایر برگزار می‌شود تا راهکارهای گسترش فرهنگ کتابخوانی در جامعه عشایری بررسی شود و همکاری‌های لازم نیز صورت گیرد.

همچنین مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با زینب کاشی نماینده ارتباط با صنعت، نائب رئیس هیئت مدیره بهساز صنعت سیستم و خیر فعال در تهران نیز دیدار کرد که به منظور مرتفع کردن مشکلات کتابخوانی حوزه عشایر همکاری لازم صورت می‌گیرد.
قربانی در این دیدار گفت: امیدوارم با همکاری مسئولان و خیرین بتوانیم در جهت گسترش فرهنگ کتابخوانی در جامعه عشایر قدمی برداریم چرا که یکی از مهمترین دغدغه های فکری بنده خدمت به جامعه عشایری و جامعه معلولان است.

انتهای پیام:

منبع: کبنا