بعد از شکست سیاسی در انتخابات دهم مجلس در حوزه کهگیلویه بزرگ

image_460_219

نخستین مصاحبه رسمی حجت‌الاسلام سید محمد موحد بعد از شکست سیاسی در انتخابات دهم مجلس در حوزه کهگیلویه بزرگ در چرام انجام شد و وی به برخی سوالات پاسخ داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر دیشموک،  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، نخستین مصاحبه رسمی حجت‌الاسلام سید محمد موحد بعد از شکست سیاسی در انتخابات دهم مجلس در حوزه کهگیلویه بزرگ در چرام انجام شد و در آن به موضوعات مهمی از عملکرد رسانه‌ها در ایام تبلیغات، امکان همکاری با عدل هاشمی‌پور، شعارهای انتخاباتی رقبا، ترکیب و توان مجلس دهم و مسائل مهم دیگری پرداخته شد.

در این گفت و گو سید محمد موحد به چند پرسش پاسخ داده است.

حاج آقا موحد، حضور مردم و عملکرد آن‌ها را در این دور از انتخابات چگونه دیدید؟

در مورد اصل انتخابات و حضور مردم که جای هیچ بحثی نیست و مردم حقیقتا” حرف ندارند، آن‌ها وظیفه شان را به تمام معنا و حتی مضاف بر آن انجام دادند و عمل کردند؛ ازمردم که همه جوره باید قدردانی کرد.

و شعارهای انتخاباتی رقبایتان؟

راجع به شعارهای انتخاباتی باید از خودشان سوال کنید که چقدر اعتقاد دارند به اجرایی شدن این شعارها و بنده اگه شعاری دادم باید اجرایی کنم و پای آن بایستیم؛ رهبر معطم انقلاب بارها فرمودند، نامزدها باید شعارهای قابل اجرا بدهند نه هر شعاری را؛ برخی در ایام تبلیغات از من خواستند که شعارهای خاصی را بدهم و روی آن مانور دهیم که مخالفت کردم و گفتم باید حرفی را بزنیم و شعار دهیم که فردا بتوانم به آن عمل کنم.

اکنون هم باید از شعاردهندگان بخواهیند که شما چه تضمینی برای شعارهایی که به مردم دادید، دارید؟

آیا منتخب مردم را همراهی و همکاری می‌کنید و در این زمینه با توجه به تجاربتان مشاوره به آن‌ها می‌دهید؟

ببینید هر کسی از بنده مشاوره یا کمکی بخواهد بدون درنگ استقبال می‌کنم و انجام میدهم ولی این نکته را در نظر بگیریم که باید از من خواسته شود و گرنه صلاح نیست که من خودم بروم و بگویم مگر مشاوره می‌خواهید یا مشاوره بدهم؛ این کار را هم برای کمک به مردم انجام می‌دهم؛ مناسب نیست من خودم پیشقدم شوم.

در مورد ترکیب مجلس چه نظراتی دارید؟ آیا این مجلس می‌تواند حداقل بخشی از مشکل مردم را برطرف کند؟

درست است به فرموده رهبری، مجلس ریل گذاری می‌کند برای اداره کشور و جای حساس و مهمی است در این میدان، ولی باید همه شرایط در نظر گرفته شود؛ شرایط دنیا، شرایط داخل کشور، شرایط خارج وهماهنگی قوای سه گانه یک طرف موضوع هستند و سیاست گذاری و ریل گذاری مجلس از طرف دیگر مهم هستند در نقش‌آفرینی مجلس شورای اسلامی.

اگر همه این اهرم‌ها در کنار هم قرار گیرند، و همه احساس کنند در مقابل مردم و انقلاب مدیون هستند و این تفکر سرلوحه کارشان شوند به نظر من میتوانند حداقل ها را طی کنند.

حاج‌آقا نظرتون در مورد رسانه های استانی و عملکرد آن‌ها در ایام انتخابات چی هست؟

معتقدم رسانه یک مسئولیت سنگینی دارد فرقی نمی‌کند چه استانی چه کشوری؛ هر وقت رسانه مزدور شد باید فاتحه آن را خواند، رسانه باید مستقل شود نه جیره خوار، اگر جیره خوار بود تکلیفش مشخص است.

اگر قرار شد ایفای نقش کند برای مردم و انقلاب بکند نه برای یک شخص و یک جناح و یک عده، اگر رسانه ای مردم برایش مهم بود بگویید درود بر رسانه اگر یک فرد برای رسانه مهم بود، کاوش کنید و ببینید کجای جیبش مشکل دارد.

***

موحد در جمع مردم چرام سخنرانی کرد

سید محمد موحد ظهر امروز در جمع مردم چرام اظهار کرد: حرکت مردم در هفتم اسفند ۹۴ بی نظیر بود و من آن را شاهکار می‌دانم چرا که فرزند آن‌ها با این همه هجمه که نمی‌توانم خیلی از مسائل را بگویم، در هشت روز آمد و در حالی که بیشترین رأی قبولی در حوزه کهگیلویه(پیش از این )، ۵۳ هزار رأی بود شما ۴۸ هزار رأی دادید که این هنر و امتیاز بی‌نظیری است و من می‌گویم این رأی را خود مردم آوردند نه موحد.

کاندیدای دور دهم مجلس شورای اسلامی در حوزه کهگیلویه بزرگ،  به برخی اظهارنظرها در بین مردم که می‌گویند فلانی با وجود شکست سر حال است، تصریح کرد: مگر ما آمدیم خرید و فروش و معامله‌ای بکنیم که ضرر کرده باشیم؛ ما بر اساس یک تکلیف آمدیم و این انجام وظیفه با هنرنمایی و شاهکار مردم نیز به پایان رسید که دلیلی برای ناراحتی نیست.

کار موحد با مردم تمام نشده است/۳۰ سال سرافراز بودم

وی تأکید کرد: تا زنده ام نوکری مردم را افتخار می‌دانم و این نوکری را  تا در توانم هست، ادامه می دهم.

وی با بیان اینکه تعهدی که با مردم بستم تمام نشده و ادامه دارد ادامه داد: که در بین این مردم به دنیا آمدم، زندگی کردم و در بین مردم این استان هم خواهیم مرد.

موحد ادامه داد: در همه این ۳۰ سال خدمت در جایگاه ها و مناصب مختلف با دعای مردم و لطف خدا، سرافراز بودم به عنوان مقلد امام و مرید ولایت مطلقه فقیه و ارادتمند مردم.

این حرف را نزنید که شکست خوردیم/دست مردم را باید بوسید

این فعال سیاسی تصریح کرد: شما پیروز هستید و این حرف ها را نزنید که شکست خوردیم؛ شما یاران انقلاب هستید و چه نماینده به مجلس می‌فرستادید چه نه، شما پیروز انتخابات هستید.

وظیفه خود می‌دانستم در این عید نوروز برای قدردانی از شما به جمع‌تان بیایم و قدردانی کنم و بگویم که دستتان درد نکند هم شما و هم ما به تکلیف خود عمل کردیم و هیچ چیز تمام نشده و موحد همچنان در خدمت شماها خواهد بود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش، چرام را مصداق اقدام و عمل خواست گفت به هر چیز چرام نگاه کنید قابل اثبات است که مردم اینجا هم اقدام هستند هم عمل.

موحد، با اشاره به دوران مسئولیتش در دادستانی انقلاب در اهواز قبل از پذیرش قطعنامه جنگ گفت: در آن دوران که به جبهه‌ها می‌رفتیم علاوه بر توپ و تانک دشمن حتی ماندن در آن منطقه و مقاومت در مقابل حمله پشه‌ها و مگس‌ها هم قدرت و هنر می‌‌خواست و اکنون نیز باید دست این مردم را بوسید چرا که به تکلیف خود عمل کردند.

انتهای پیام/