گزارش

هاشمی‌پور: امکانات بیمارستان دهدشت جوابگوی مردم نیست / راه‌اندازی رشته‌‌های پزشکی در دانشگاه آزاد دهدشت

هاشمی پور در آئین رونمایی از دستگاه آندوسکوپی درمانگاه تأمین اجتماعی دهدشت، گفت: با توجه به گستردگی حوزه انتخابیه امکانات بیمارستان دهدشت جوابگو نیست و باید بیمارستان ۹۲ تختخوابی به کمک بخش خصوصی هر چه سریعتر احداث و راه‌اندازی شود، باید تلاش کنیم تعداد تخت‌های بیمارستانی در دهدشت از ۲۴۰ به ۵۰۰ برسد

خبر دیشموک ؛نماینده مردم شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی گفت: ۸۵ میلیارد ریال تجهیزات از محل اعتبارات سازمان برای درمانگاه تأمین اجتماعی دهدشت خریداری شد.

عدل هاشمی پور در آیین رونمایی از این تجهیزات در درمانگاه تأمین اجتماعی دهدشت اظهار کرد: در این راستا یک دستگاه اتوانالایزر برای بخش ازمایشگاه به قیمت چهار میلیارد و ۵۰۰ و یک دستگاه آندوسکوپی به قیمت چهار میلیارد ریال خریداری و نصب شد.

وی با اشاره به ارائه خدمات تأمین اجتماعی به جمعیت ۲۵۰ هزار نفری شهرستانهای کهگیلویه، چرام و لنده تصریح کرد: احداث بیمارستان تأمین اجتماعی در اولویت خواهد بود، با احداث بیمارستان تأمین اجتماعی هزینه‌های درمانی در سطح شهرستان کاهش چشمگیری خواهد یافت.
هاشمی پور گفت: با توجه به گستردگی حوزه انتخابیه امکانات بیمارستان دهدشت جوابگو نیست و باید بیمارستان ۹۲ تختخوابی به کمک بخش خصوصی هر چه سریعتر احداث و راه‌اندازی شود، باید تلاش کنیم تعداد تخت‌های بیمارستانی در دهدشت از ۲۴۰ به ۵۰۰ برسد.

نماینده مردم شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی افزود: در یک سال اخیر ۲۰۰ میلیارد ریال تجهیزات پزشکی در مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان کهگیلویه نصب شد.

هاشمی پور مطرح کرد: این تجهیزات با همکاری خیرین، مسئولان وزارت کشور و دانشگاه علوم پزشکی استان تأمین شده است.

وی بیان کرد: خریداری دستگاه سی تی اسکن و خرید ۶ میلیارد ریال تجهیزات پزشکی برای اورژانس جدید بیمارستان امام خمینی از مهم‌ترین این تجهیزات است.

هاشمی پور در مورد نصب دستگاه‌های پیشرفته اعمال جراحی، گفت: با نصب و راه اندازی دستگاه فیکوی چشم پزشکی و دستگاه لاپراسکوپی گام مهمی برای انجام اعمال جراحی در شهرستان کهگیلویه برداشته شد.

وی تصریح کرد: با نصب و راه اندازی دستگاه اکسیژن ساز، تصفیه خانه صنعتی و دستگاه امحا زباله پیشرفته در حوزه‌های بهداشتی و سلامت گام‌های اساسی نیز برداشته شد.
هاشمی پور عنوان کرد: در سفر وزیر اسبق دکتر هاشمی به استان نیز ۱۱ مصوبه برای حوزه انتخابیه مصوب شد.

هاشمی پور اخذ مجوز بیمارستان ۹۲ تختخوابی دهدشت، تخصیص ۱۵۰ میلیارد ریال برای تکمیل و تجهیز بیمارستان بهمئی، پذیرش دانشجو و راه اندازی رشته‌های پرستاری، مامایی و بهداشت در دانشگاه آزاد دهدشت، پرداخت مطالبات معوق پزشکان، پرستاران، بازنشستگان و عوامل شبکه بهداشت و درمان، اخذ مجوز پایگاه انتقال خون دهدشت و تأمین اعتبار لازم برای مرمت و احداث منازل مسکونی پزشکان را از مهم‌ترین مصوبات سفر وزیر اعلام کرد.

رئیس درمانگاه تأمین اجتماعی دهدشت نیز در این آیین تصریح کرد: روزانه این درمانگاه در بخش‌های مختلف به بیش از یک هزار نفر خدمات ارائه می‌دهد.

مهناز اردشیرپناه تصریح کرد: درمانگاه تأمین اجتماعی دهدشت در بخش‌های مختلف آزمایشگاه، دندانپزشکی، سونوگرافی و پزشک تخصصی و عمومی به مراجعه کنندگان خدمات ارائه می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری تعداد متخصصان نسبت به سال گذشته افزایش یافته است عنوان کرد: ۲ متخصص اطفال، ۲ متخصص زنان و زایمان، یک متخصص کلیه و مجاری ادرای، یک متخصص اعصاب و روان و یک متخصص رادیولوژی خانم به بیماران خدمات لازم را ارائه می‌دهند.

اردشیرپناه عنوان کرد: در سال جدید توسعه فضای فیزیکی درمانگاه در بخش درمان جهت رفاه بیمه شدگان با هزینه‌ی افزون بر ۶ میلیارد ریال نیز انجام شد.

علاوه بر درمانگاه تأمین اجتماعی دهدشت بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی امام خمینی دهدشت، ۱۴ مرکز بهداشتی و درمانی، ۷۸ خانه بهداشت روستایی و ۱۰ پایگاه سلامت شهری در سطح شهرستان کهگیلویه خدمات مختلفی را به متقاضیان ارائه می‌دهند.

منبع :کبنا