کبنا از اولین یادواره سرداران و شهدای ایل بهمئی گزارش می‌دهد

اولین یادواره سرداران و ۶۵۰ شهید ایل بهمئی با حضور مسوولان ارشد کشوری و استانی برگزار شد. در این یادواره سردار سلامی جانشین سپاه پاسداران، سرهنگ خرمدل فرمانده سپاه  فتح استان، آیت الله ملک حسینی نماینده ولی فقیه، آیت الله جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان، عدل هاشمی پور نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه و بویراحمد، سید محمد موحد نماینده اسبق کهگیلویه بزرگ، محمد کاظم نظری معاون سیاسی استاندار، رضا دهبانی پور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، هادی زارع پور مدیرکل آموزش و پرورش، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران و قادر آشنا رئیس موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران و حجت الاسلام میرمحمدی مدیرکل امور اجتماعی استاندار حضور داشتند.

همچنین خانواده های معظم شهدا، روحانیون، جوانان و اقشار مختلف مردم به این یادواره آمده بودند.
در ابتدای این مراسم حمید خرمدل فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد با نام بردن تک تک از دست اندرکاران یادواره سرداران و شهدای ایل بهمئی، اظهار کرد: یادواره ها مربوط به همه مردم است نه طایفه یا قوم خاص.
در ادامه این برنامه ی پاراگلایدر های هوانیروز ارتش حاضرین محل برگزاری یادواره را گلباران کردند. دختر یکی از شهیدان هم دیکلمه خود را قرائت کرد.
در این یادواره استانداران استانهای خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد و لرستان حضور دارند.
در حاشیه این یادواره عشایر غیور با برپایی سیاه چادرهای عشایری با پذیرایی از مهمانان یاد و خاطره شهدا را گرامی می دارند.
علاوه بر برپایی سیاه چادرهای عشایری نمایشگاه هنرهای تجسمی و نقاشی نیز از سوی گروه های هنری برپا شد. هنرمندان تمثال رهبر انقلاب، سردار سلیمانی و بعضی از شهدا را به تصاویر کشیده بودند.
در این یادواره بیش از یک هزار نفر از مردم شهید پرور استانهای خوزستان، چهارمحال بختیاری،کهگیلویه وبویراحمد و لرستان حضور دارند.

شهرستان ۴۰ هزار نفری بهمئی ۱۲۶ شهید گلگون کفن تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
ناامیدی ملت ایران آرزوی دست نیافتنی دشمن است
سردار حسین سلامی در اولین یادواره سرداران و ۶۵۰ شهید ایل بهمئی با بیان اینکه رایحه عطرانگیز شهیدان در این سرزمین پیچیده است، اظهار کرد: شاهد حضور عاشورایی مردم ایران در همه صحنه‌ها هستیم.
جانشین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه این مردم شایسته زیباترین و فاضل‌ترین واژه‌ها هستند، تصریح کرد: مردم ایران اکنون بر قله شرف و عزت و ایمان ایستاده‌اند.

http://www.kebnanews.ir/images/docs/files/000407/nf00407768-1.mp4
وی در ادامه با بیان اینکه شهدای ما تندیس‌های زنده صدق، عقیده و ایمان هستند، گفت: آنها حجت‌های خداوند روی زمین هستند ستارگانی که به ما راه را نشان دادند و هرچه فضیلت داریم از آنهاست.
سلامی در بخش دیگری از سخنان خود در جمع ایل بهمئی با بیان اینکه رهبر ما محکم در برابر صاحبان زر و زور سخن می‌گویند و بر تارک عالم می‌درخشیم خاطرنشان کرد: اگر حرمت نوامیسمان حفظ شده و سرزمینمان تحت اشغال بیگانه نیست به واسطه روح بلند شهیدان است.

جانشین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهدا را گشایشگر راه عزت دانست و افزود: آنها اجازه ندادند صف طولانی سپاهیان دشمن بر کشور مسلط شود.
سلامی ادامه داد: تمام نهادهای بین‌المللی جمع شدند تا اسلام را بشکنند و تمام مستکبران عالم قدرت نظامی خود را به صحنه آوردند ولی ما از امام خود آموختیم با همه کمبودها با دشمن بجنگیم.
وی در ادامه گفت: امام از تاریخ آموخته بود نباید سپاه امام حسن (ع) را تنها گذاشت و از عاشورا آموخت نباید به امامش بی وفایی کند به همین دلیل ملت ایران اجازه ندادند تاریخ غم‌انگیز صدر اسلام تکرار شود.
این فرمانده ارشد نظامی با اشاره به اینکه همه پیروزی‌ها شبیه یک معجزه بود خاطرنشان کرد: یک کشور مقابل این هجمه و مشکل ، مردانه ایستادگی کرد و سرانجام اراده خود را بر دشمنان تحمیل کرد.


سلامی با اشاره به اینکه در کنار کارون و کرخه و اروند با دشمن می‌جنگیدیم یادآور شد: دشمن در قلب سرزمین ما متمرکز شده بود و می‌خواست ایران را تسلیم کند غافل از اینکه شهیدان از خانه و‌ کاشانه خود جدا شدند و به آرزوها پشت پا زدند.
وی در ادامه گفت: رهبری کشور را از امواج پرتلاطم و فتنه‌ها به سوی ساحل رستگاری هدایت کردند، آن روزها در این نزدیکی‌ها با دشمن می‌جنگیدیم.آنگونه که رهبری فرمودند دیگر از دشمنان ریز و درشت خود نمی‌ترسیم و دل‌ها مطمئن و آرام است.
سلامی خاطرنشان کرد: من از قلب مقاومت ایران به دشمنان می‌گویم ما به زودی شما را شکست می‌دهیم، ما تسلیم نمی‌شویم بلکه شما را تسلیم اراده بلند خود می‌کنیم، ما مصمم و اراده‌مند و صاحب قدرتیم و برای شکست دشمن قدرت انباشته کرده‌ایم.دشمن باید تصورات خود را اصلاح کند زیرا تحمل سیلی‌های بزرگ را ندارد.
وی گفت: دیگر خاورمیانه میدان تسلط سیاسی آمریکا نیست و خلیج فارس میدان عرض اندام آنها نخواهد بود و مدیترانه جای جولان رژیم صهیونیستی نیست و همه این قدرت‌ها رو به زوال هستند.
سلامی  خطاب به دشمن گفت: تصور می‌کنید ملت ایران در مقابل مشکلات اقتصادی کمر خم می‌کند؟ما به سمت مشکلات می‌رویم و اراده دشمن را پشت سر می‌گذاریم.
جانشین‌ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه  دشمن خیلی تلاش کرد ملت ایران را مرعوب کند و با حضور سنگین در فضای مجازی قلب‌ها و ذهن‌ها را تسخیر کند افزود: غافل از اینکه شهیدان به ما آموختند با دشمن باید جنگید و‌ ترک میدان چیزی جز میدان دادن به دشمن نیست.


وی با بیان اینکه امروز همه باشکوه حضور ایستاده‌ایم افزود: جنگ ما با دشمن جنگ امید و‌ ناامیدی است آنها می‌خواهند ملت را ناامید کنند که البته آرزوی دست نیافتنی است.
جانشین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: راه شهیدان را با قدرت ادامه می‌دهیم و هر روز بر قدرت خود می‌افزایم و همه ابزارهای پیشرفت را در دست داریم و به هیچ کس نیازمند نیستیم همچنان که آسمان شاهد رحمت الهی شده و با ایمان و تقوا در این عرصه مبارزه با دشمن خواهیم ماند.
وی افزود: توطئه های سیاسی، اقتصادی اجتماعی و فرهنگی دشمنان علیه نظام اسلامی ایران جوابگو نیست و ایران همچنان قلب تپنده مقاومت جهان است.
وی با بیان اینکه تمام قدرت های غربی در جنگ هشت ساله دفاع مقدس بر علیه اندیشه های انقلاب هم قسم شدند تصریح کرد: رزمندگان ایران اسلامی با الهام از قیام عاشور مقاومت و شکست ناپذیری خود را به را جهانیان نشان دادند.
سلامی تاکید کرد: رزمندگان ایران اسلامی در هشت سال دفاع مقدس به ملت ایران نشان دادند که هیچ وقت لباس جهاد را از تن بیرون نمی آورند هر چند که تعداد آنها کمتر از نیروهای دشمن باشد.
جانشین فرمانده سپاه تصریح کرد: ملت ایران آموخته بود که نباید امام را تنها گذاشت و با قدرت جهادی خودشان انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند.

وی گشایش جامعه ایران را پیام خوب شهدا دانست و تاکید کرد: آزادی و سربلندی ملت ایران و صف آرایی ایران در مقابل عهد شکنی های دشمنان مدیون جان فشانی شهدا است.
سلامی با بیان اینکه امروز ایران اسلامی با وقار و آرامش به ساحل امنیت رسیده است گفت: بیگانگان در هیچ یک از نبردهای و توطئه های خود علیه نظام اسلامی پیروز نشدند و همیشه شکست خوردند.
وی با اشاره به اینکه امروز رژیم اشغالگر صهیونیسم در مقابل حزب الله لبنان زانو می زند عنوان کرد: احزاب اسلامی در همه دنیا مشق مقاومت را از جانفشانی های شهدا و مقاومت ایران اسلامی به عنوان قلب تپنده جهان اسلام اموخته است.
سلامی با بیان اینکه ایران اسلامی در مقابل همه تهدیدهای دشمنان از جمله تحریم های ظالمانه تن به شکست نمی دهد تاکید کرد: ایران اسلامی هیچ وقت تسلیم نخواهد شد بلکه کشورهای غربی را تسلیم اراده خود خواهد کرد.
سردار سلامی قدرت اصلی ایران را ایمان مردم دانست و بیان کرد: امروز قدرت انقلاب از مدیترانه تا دریای سرخ امتداد یافته است.
وی با تاکید بر اینکه امروز خاورمیانه دیگر میدان عرض اندام امریکا نیست افزود: امروز قدرت کشورهای غربی و اشغالگران روبه زوال است.

سلامی تاکید کرد: امروز ایران اسلامی آموخته است که جنگ دشمنان علیه انقلاب اسلامی چه سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی را با زبان زور و در میدان جنگ پاسخ خواهد داد.
جانشین فرمانده سپاه، جنگ امریکا با ایران در این دوره را جنگ امید و ناامیدی دانست و اظهار کرد: ناامید کردن ملت ایران یک آرزوی دست نیافتنی است.
*نوحه خوانی صادق آهنگران از سرودهای دوران دفاع مقدس شور و حال خاصی به جلسه داد.
*وسایل صوتی این یادواره کافی نبود. به طوریکه افرادی که در آخر جلسه حضور داشتند، صحبت‌های مجری و سخنرانان برنامه را به خوبی متوجه نمی‌شدند.

*عدم نشستن حاضرین بر روی صندلی‌های تدارک دیده و بی‌نظمی ایجاد شده از ایرادات برنامه بود.
* عدل هاشمی نماینده کهگیلویه بزرگ همراه با آیت الله ملک حسینی نماینده ولی فقیه در این جلسه حضور پیدا کرد.