امام جمعه دیشموک مطرح کرد:

امام جمعه دیشموک گفت: مردم در مناطقی مثل دیشموک از نانوایی‌ها نان قرض می‌کنند این چه ربطی به تحریم‌ها دارد که ما همه چیز را به تحریم‌ها گره می‌زنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از دیشموک، حجت‌الاسلام علی‌اکبر راوند امام جمعه شهر دیشموک ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با بیان اینکه تقویت بنیه و روحیه مذهبی در خانواده در زندگی فردی و اجتماعی فرد تاثیرگذار است اظهار کرد: مسجدی شدن باعث استحکام خانواده و جلوگیری از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در سال ۱۳۹۵ که فرمودند جنگ تحمیلی در زمانی اتفاق افتاد که دشمن در ما احساس ضعف کرد افزود: وقتی دشمن در ما احساس ضعف کند همین احساس ضعف است که باعث پیروزی آن‌ها می‌شود اگر می‌خواهید دشمن را از تهاجم منحرف کنید سعی کنید احساس ضعف را از خود دور کنید.

وی اذعان کرد: ما باید قوت خود را آشکار کنیم تا دشمن نتواند بر ما غلبه کند مخصوصا در زمینه‌ فرهنگی و اقتصادی باید قوت خود را نشان دهیم.

راوند خاطرنشان کرد: احساس ضعف در زمینه اقتصادی باعث شد که دشمن با تشدید تحریم‌ها بازار و ارز ما را برهم بزند.

امام جمعه دیشموک گفت: مردم در مناطقی مثل دیشموک از نانوایی‌ها نان قرض می‌کنند این چه ربطی به تحریم‌ها دارد که ما همه چیز را به تحریم‌ها گره می‌زنیم.

وی با بیان اینکه سوء مدیریت و بی‌کفایتی مسوولان بر مردم قابل رویت است و وظیفه خودشان را درست انجام نمی‌دهند عنوان کرد: همین سوء مدیریت‌ها باعث گرانی در کشور شده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی دیشموک گفت: همه گرانی‌ها به تحریم مربوط نیست بلکه به سوء مدیریت برمی‌گردد و عدم اجرای اقتصاد مقاومتی توسط برخی مسوولان است که اگر مسوولان اقتصاد مقاومتی را اجرا می‌کردند تحریم ها هیچ تاثیری نداشتند.

امام جمعه دیشموک به دوازدهمین رزمایش پیامبر اعظم توسط نیروهای زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: این رزمایش خصوصیات و ویژگی‌های زیادی داشت و این رزمایش یک رزمایش تهاجمی بود که اقتدار ملت ایران را به دشمن نشان داده است.

راوند به رحلت جانگداز آیت‌الله شاهرودی اشاره کرد و گفت: آیت‌الله شاهرودی فردی انقلابی و استاد بزرگ در حوزه علمیه قم و عضو موثری در شورای نگهبان بود که به جامعه روحانیت و ملت بزرگ ایران تسلیت عرض می‌گویم.

وی به ۷ دی ماه سالروز تاسیس نهضت سوادآموزی اشاره کرد و گفت: نهضت سوادآموزی باعث موفقیت افراد بسیار زیادی در کشور ما بود که این خود از برکات نظام انقلاب اسلامی به شمار می‌رود.

راوند ضمن تقدیر و تشکر از مسوولان در نهضت سواد آموزی گفت: ۱۶ مرکز یادگیری در استان وجود دارد که باعث باسواد شدن بی‌سوادان در استان بود و امیدوارم که این مسوولان مهارت آموزی برای انتخاب شغل را رئوس برنامه خود قرار دهند.

وی یادآوری کرد روز ۹ دی روز بصیرت و ولایت مداری مردم ملت شریف ایران اسلامی است که در این روز چهره دو رویی فتنه‌گران را نمایان و به آنها نشان دادند که هر کس بخواهد به این نظام و انقلاب دست درازی کند جلوی آن‌ها خواهند ایستاد.

راوند گفت: روز ۹ دی روزی بود که مردم با بصیرت انقلابی فتنه‌گران را سر جای خود نشاندند و از ارزشهای انقلاب اسلامی دفاع کردند.

وی با اشاره به بی توجهی اداره راه شهرستان کهگیلویه به راههای بخش دیشموک گفت: در حوزه راه در بخش دیشموک اداره راه شهرستان کهگیلویه در شهرستان توجهی به راههای بخش دیشموک ندارد.

امام جمعه دیشموک گفت: مردم از دست اداره راه شهرستان کهگیلویه و مسئولان این بخش نگران و گلایه مند هستند و از اینکه بسیاری از راههای منطقه دیشموک نیمه کاره رها شدند ابراز تاسف دارند.

وی متذکر شد: پل بین سردو و سرهنگ در اسفندان ۵ سال است نیمه کاره رها شده و راه مردم در بارندگی قطع می شود و پروژه جاده دلی یکسال است که نیمه کاره رها شده و با وجود اینکه قرار بود پیمانکار این کار را تمام کند اما نیمه کاره رها شده و مصالحی که برای احداث پلها آوردند از بین رفته و بیت‌المال در بخش دیشموک به هدر می رود.

وی خاطرنشان کرد: ناظری نیست که بررسی کند پل تنگ چویل ۳ سال است که در آستانه تخریب است از اداره راه شهرستان کهگیلویه، مدیرکل راه و استاندار کهگیلویه و بویراحمد می‌خواهیم که توجه ویژه‌ای به راههای بخش دیشموک داشته باشند تا مردم کمتر دچار مشکلات روزمره‌ باشند.