۲۸ هزار و ۶۵۱ نفر بهبود یافته کرونایی گزارش شده است
۲۸ هزار و ۶۵۱ نفر بهبود یافته کرونایی گزارش شده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از افزایش شمار قربانیان کووید ۱۹ خبر داد و گفت: در بدترین شرایط بیماری کرونا هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار جانباختگان کووید۱۹ استان به ۴۷۸ نفر خبر داد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته متاسفانه دو هم استانی بر اثر ابتلا به کرونا ویروس جان خود را از دست دادند.

دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: هم‌اکنون ۳۶۸ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۷۸ بیمار کرونایی قطعی بوده و ۱۷ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۲۸ هزار و ۶۵۱ نفر بهبود یافته گزارش شده است.

 وی اذعان داشت: امروز ۷۷۸ نمونه پی سی آر از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج دریافت شد که حدود ۵۴ درصد موارد مثبت بودند و بیشترین موارد مثبت در شهرستان‌های بویراحمد، گچساران، چرام و دنا می باشند. همچنین از ۹۵۵ نمونه رپید تست انجام شده ۱۵ درصد موارد مثبت و بیشترین آمار در شهرستان های بهمئی، کهگیلویه، گچساران و چرام هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: همه شهروندان در قبال اجرای طرح محدودیت‌های کرونایی و موازین بهداشتی مسئول هستند و باید به اشخاصی که نسبت به این موارد بی‌توجه هستند تذکر و هشدار بدهند.

وی افزود: در بدترین شرایط ملی و استانی کرونا از شروع این بیماری هستیم و اگر محدودیت ها و رعایت ۱۰۰ درصدی دستورالعمل‌های بهداشتی آغاز نشود بزودی بیمارستانها از بیماران کرونایی پر می شوند و روزانه شاهد تلفات و پرپر شدن بیماران در راهروهای بیمارستان‌ها خواهیم بود.

وی خواهان استفاده حداکثری از ماسک، رعایت فاصله گذاری فیزیکی، عدم حضور در هر تجمع و دورهمی، پرهیز از حضور در مکان های شلوغ و پرخطر، عدم مصرف غذا در رستورانها و سایر مراکز اقامتی، عدم استفاده از وسایل نقلیه عمومی و عدم خروج از خانه بجز در موارد ضروری به مدت حداقل دو هفته شد تا بتوان از این خیز وحشتناک و مرگ آفرین عبور کرد.

وی همچنین خواهان حمایت  خانواده ها از افراد مسن و دارای بیماری زمینه‌ای شد و باید این افراد کمتر در معرض عوامل خطرزا و ارتباط با سایرین باشند.

انتهای پیام/