۲۵۰ آبدار کهگیلویه‌وبویراحمدی شش‌ماه بدون حقوق/ آبدارانی که آنلاین وصول می‌کنند و از بی‌پولی رنج می‌برند
۲۵۰ آبدار کهگیلویه‌وبویراحمدی شش‌ماه بدون حقوق/ آبدارانی که آنلاین وصول می‌کنند و از بی‌پولی رنج می‌برند
یک آبدار که از ما خواست نامش فاش نشود، تصریح کرد: آبداری اگربخواهد اعتراض بکند مسئولین تهدید به اخراج و کم کردن ساعت کاری وی؛ می‌کنند.

برخی آبداران کهگیلویه و بویراحمدی از وضعیت اسفبار عدم پرداخت حقوق خود گلایه داشته و اظهار دارند: بیش از ۵ ماه است که یک ریال پولی دریافت نکرده و از بی پولی در عذاب هستیم.
م؛ یکی از ابداران هم استانی به خبرنگار ما گفت:  حدود ۲۵۰ آبدار شبانه روز کار آبرسانی به روستاها ی استان کهگیلویه و بویراحمد را به عهده دارند و از حداقل  حقوق اداره کاری برخوردارند.
وی افزود: متاسفانه مدیران آبفار استان همین حداقل ها را هم بیشتر اوقات ۶ماهی یکبار نمیدهند و با واگذاری این قسمت به بخش خصوصی و سالی یکبار عوض کردن پیمانکار مشکلات زیادی برای این قشر زحمتکش که تعدادشان زیاد هست، بوجود می آورند.
این آبدار که از ما خواست نامش فاش نشود، تصریح کرد: آبداری اگربخواهد اعتراض بکند مسئولین تهدید به اخراج و کم کردن ساعت کاری وی؛ می‌کنند.
وی با بیان اینکه، ما بصورت آنلاین پول هزینه آب را وصل می کنیم، تصریح کرد:  مدیران ستادی و مدیران شهرستانی حداقل حقوقشان چند میلیونی و ماهانه و سر برج به حسابشان واریز می شود ولی حق زحمه ما آبداران ماها در تعلیق بوده و خدا می داند تا کی پرداخت شود.
آبدار هم استانی اذعان کرد: ما آبداران بصورت شبانه روزی برای ابرسانی به صعب العبور ترین مناطق روستایی استان تلاش می کنیم و بصورت آنلاین هزینه اب را وصول ولی مزد خویش را ماهها پرداخت نکردند و صدای مان هم در نیامد.
برخی آبداران هم استانی در گفتگو با خبرنگار از استاندار و بازرسی خواهان ورود به مسئله هستند.