رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: 1350 میلیارد تومان اعتبار در منابع مختلف به استان کهگیلویه و بویراحمد ابلاغ شد.

حسن نوروزی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد ظهر امروز (شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه ۹۸) در جمع خبرنگاران به تشریح عملکرد این سازمان پرداخت و اظهار کرد: ۱۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار به استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۸ ابلاغ شد.
وی با بیان اینکه ۴/ ۱۷ درصد در سال ۹۸ در همه منابع مالی رشد اعتبار داشتیم، افزود: سال گذشته ۱۱ میلیارد تومان عمرانی برای بازسازی تأسیسات خسارت دیده در زلزله‌های اخیر به استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص دادند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به برخی از اقدامات این سازمان را توفیقات ارزشمند خواند و گفت: قبلآ طرح آبرسانی به ۴ شهر چرام، دهدشت، سوق، لنده را داشتم که دو شهر دیگر چاروسا و دیشموک به آن اضافه شد و الان طرح آبرسانی برای ۶ شهر طراحی شده است.
نوروزی در ادامه گفت: محور تشان-لنده-بهبهان که یکی از محورهای مهم استان کهگیلویه و بویراحمد بود، ردیف ملی گرفت و به پروژه ملی پاتاوه-دهدشت اضافه شد و این در مجلس شورای اسلامی مصوب گردید.
وی سومین موفقیت سازمان برنامه و بودجه مجلس را به ساماندهی طرح بلادشاپور دانست و گفت: در بودجه سال ۹۸ برای ساماندهی بلاشاپور ۱۰ تومان مصوب شد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به طرح‌های استان کهگیلویه و بویراحمد که در قانون بودجه آمده و یا ردیف بودجه گرفته بودند، گریزی زد و گفت: آبرسانی به حومه غربی دهدشت به طرح اراضی دهدشت غربی اضافه شد، زیست کره دنا به طرح جنگل گلستان، موزه دفاع مقدس استان، باند اضطراری امداد و نجات دهدشت، بیمارستان‌های پاتاوه و سی سخت، فاضلاب شهر یاسوج که افزایش حجم عملیات پیدا کرد، کددار شدن شبکه فاضلاب‌های لنده و باشت از جمله طرح‌های هستند که در قانون بودجه آمده‌اند و یا ردیف بودجه گرفته‌اند.
وی افزود: آبرسانی به لیکک ۱۸ میلیارد تومان اعتبار داشت که در مجلس ۲۸ میلیارد تومان افزایش یافت. آبرسانی به ۴ شهر (چرام، دهدشت، سوق، لنده) ۲۵ میلیارد تومان اعتبار داشت که در قانون بودجه ۹۸ به ۳۲ میلیارد تومان افزایش یافت.
نوروزی گفت: جاده پاتاوه-دهدشت ۵۰ میلیارد تومان اعتبار داشت که در قانون به ۵۷ میلیارد تومان افزایش یافت و به سدآبریز در قانون بودجه ۱۵ میلیارد تومان اختصاص یافت. برای موزه نفت گچساران در قانون ۴ میلیارد تومان در نظر گرفته شد، محور یاسوج-سمیرم ۱۱ میلیارد تومان اعتبار داشت که در قانون بودجه ۹۸ برای آن ۲۷ میلیارد تومان ابلاغ شد.
وی افزود: اعتبار سد تنگ سرخ از ۱۵ میلیارد تومان در مجلس به ۲۴ میلیارد تومان رسید. محور باغچه سادات در قانون بودجه ۹۸ از ۵ میلیارد تومان به ۱۰ میلیارد تومان رسید، همچنین پروژه زیست کره دنا ۴ میلیارد تومان و موزه دفاع مقدس یاسوج ۲۰ میلیارد تومان، فاضلاب سی سخت ۴ میلیارد تومان، فاضلاب یاسوج ۴ میلیارد تومان، فاضلاب‌های لنده و دهدشت ۵ میلیارد تومان در قانون بودجه ۹۸ اعتبار گرفتند.