یک روز “خاص” برای بخشدار دیشموک/ وقتی اولین معترض روستای “دهنو” بانی کار خیر می شود+فیلم و تصاویر
یک روز “خاص” برای بخشدار دیشموک/ وقتی اولین معترض روستای “دهنو” بانی کار خیر می شود+فیلم و تصاویر
حبیبی با بیان اینکه، خدمت به مردم وظیفه و افتخار است، اذعان کرد: هر اقدامی برای حل مشکلات مردم و خدمت به خلق قابل تحسین می باشد. 

با حضور بخشدار دیشموک در یک روز پرکار، معارض روستای دهنو پس از سالها انتظار رفع و کار بازگشایی انجام شد.

بخشدار دیشموک یک روزی را اغاز می کند آن هم برای توسعه وآبادانی یک روستا از توابع حوزه ی استحفاظی؛ روزی که شاید فکرش را نمی کرد که اولین معترض روستا، با وقف زمین خویش بانی کار خداپسندانه شود.

به گزارش خبرنگار، با همراه صفا حبیبی بخشدار دیشموک، جواد بهرا از شورای روستاهای منطقه به روستای دهنو سفری را شروع کردیم که باید در این سفر معارض برطرف میشد و کار بازگشایی جهت گازرسانی و متعاقبا جدولگذاری و حتی مسیر جهت آسفالت خیابان های روستای دهنو، هموار شود.

وقتی لودر شروع به کار می کند ولی حین کار مرد مسنی سر می رسد و به دلیل اینکه معترض است به جهت تخریب بخشی از ساختمان قدیمی خویش، در مسیر کار لودر قرار می گیرد و اجازه ی کار نمی دهد.

آری؛ کربلایی قجر شاهینی فر حق دارد و از حق خود دفاع می کند و نگران از این بوده چرا خانه ای قدیمی اش را تخریب می کنند!
کربلایی شاهینی فر در ابتدا عصبانی شده و حتی اعتراضاتی را شروع می کند،منتها اهالی،معتمدان و دهیار و شورای روستا با این حال که حق به او می دهند انتظار بخشش دارند تا کار بازگشایی روستا، روبه ابادانی حرکت کند.

برخورد خوب صفا حبیبی بخشدار دیشموک درحالی که شخصا یک لیوان آب را تهیه و به کربلایی شاهینی فر تعارف و او را به ارامش دعوت می کند، مسیر را جهت رسیدن به نتیجه مثبت اماده می کند.
بعد از این همه کش و قوس بالاخره کربلایی راضی می شود تا بخشی از خانه قدیمی اش را تخریب و لودر ادامه کار بازگشایی معابر را انجام دهد.
بخشدار با همکاری دهیار، شورا و حتی معتمدین و اهالی روستا، کوچه به کوچه و خانه به خانه، تلاش می کنند و معارض یکی پس از دیگری حل و کار بخوبی پیش می رود.

یک روز خاص البته پر از بحث و رایزنی فقط و فقط برای اجرای طرح بازگشایی یک روستای تقریبا۳۰ خانواری به اینجا ختم نمی شود تا اینکه حوالی ساعات۶ و تقریبا کار بازگشایی داشت پایان می یافت که در جمع صمیمی همه اهالی و برخی مسوولان از جمله صفا حبیبی بخشدار، سروان فضیلت فر فرمانده پاسگاه منطقه، جمالی دهیار روستای دهنو و جواد بهرا از اعضای شورای منطقه که در حل معارض رایزنی زیادی هم داشته، کربلایی شاهینی فرد با بیان اینکه من نسبت به این که حقم داشت ضایع میشد نگران بودم از بخشدار و دیگر مسوولان عذرخواهی میکنم و باتوجه به اینکه در خارج از دیشموک در منطقه خوزستان سکونت دارم و دارای منزل هستم؛ حاضرم بخش دیگر ساختمان قدیمی ام که قریب۲۵۰ متری بوده را جهت احداث مسجد وقف کنم.

این اقدام شاهینی فر که با هدف کسب ثواب اخروی و با رضایت کامل و رضای خدا صورت گرفته موجبات خرسندی جمع را فراهم کرده است.

و این شد پایان یک روز خاص؛ وقتی اولین معترض روستای دهنو از توابع بخش دیشموک خیر شده و زمین خویش را وقف می کند.

کربلایی شاهینی طی تنظیم صورت جلسه ای با حضور اهالی زمین را وقف و تحویل و تقدیم می کند و بانی یک کار خیر و خداپسندانه می شود.

صفا حبیبی بخشدار دیشموک در پایان یک روز پرکار در جمع اهالی روستای دهنو ضمن تقدیر از مردم، معتمدان و دهیار و حتی شورا که در جهت رفع معارض و تسهیل کار نقش داشتند، اظهار کرد: ما مسوولان از جنس مردم و خود را خادم مردم می دانیم.

وی تصریح کرد: از همه اهالی روستای دهنو که در جهت بازگشایی، دهیار،  شورا و بخشدار را همکاری کردند،صمیمانه تقدیر و تشکر می شود.

حبیبی با بیان اینکه، خدمت به مردم وظیفه و افتخار است، اذعان کرد: هر اقدامی برای حل مشکلات مردم و خدمت به خلق قابل تحسین می باشد.

بخشدار دیشموک، وقف زمین توسط کربلایی شاهینی را قابل تقدیر و تحسین عنوان و بیان کرد: امثال اقای شاهینی با چنین کارهای خیری هم دنیا را به جهت خدمت به خلق داشته و هم برای اخرت خویش کسب ثواب عظیم دارند.

روستای دهنو از توابع بخش دیشموک و قریب ۳۰ خانوار جمعیت دارد.
در ذیل فیلم و تصاویر اجرای طرح بازگشایی روستای دهنو از توابع بخش دیشموک را مشاهده می کنید.

گزارش و فیلم و عکس: وحید آهنگ

  • نویسنده : وحید آهنگ