یادواره ۶۶ شهید چاروسا و بزرگداشت شهید «مقداد بویر» به روایت دوربین خبر دیشموک/تصویر
یادواره ۶۶ شهید چاروسا و بزرگداشت شهید «مقداد بویر» به روایت دوربین خبر دیشموک/تصویر
موحد گفت: امروز شاهدیم اگر جمعیتی در کنار این امامزاده تجمع کردند می خواهند به دشمن نشان دهند این مردم همان مردم انقلابی سال 57 و همچنان ادامه دهنده اربعین و شهدا هستند.

امروز با حضور نماینده شهرستان های کهگیلویه بزرگ، امام جمعه قلعه رئیسی، فرمانده سپاه ناحیه کهگیلویه، بخشدار شورای اداری، دادرس دادگستری چاروسا، شورای شهر و شهردار و جمعی از مسئولان شهرستانی و منطقه ای و مردم و خانواده شهدا مراسم اربعین حسینی و یادواره ۶۶ شهید بخش چاروسا و همچنین بزرگداشت شهید مقداد بویر در جوار امامزاده سید محمود(ع) برگزار شد.

سرهنگ محقق زاده فرمانده سپاه ناحیه کهگیلویه در این مراسم ضمن خیر مقدم به همه شرکت کنندگان و کسانی که در این راستا همکاری کردند یادآور شد: برگزاری یادواره‌های شهدا فرصت الگوپذیری را برای نسل جوان فراهم می‌کند تا مبادا در این آشفته بازار ضداخلاق و فرهنگ، مسیر و هدف را گم کنند.

وی افزود:  اینکه امروز بر سر سفره انقلاب نشسته‌ایم نتیجه ایثار و فداکاری شهدایی است که جان خود را برای دفاع از اسلام و انقلاب تقدیم کردند که باید یادشان را به عنوان یک رسالت همیشه زنده نگه داریم.

فرمانده ناحیه سپاه کهگیلویه در خصوص برگزاری این برنامه عنوان کرد: با توجه به شرایط بیماری کرونا تصمیم به این شد تا این یادواره در یک فضای باز و همزمان با اربعین حسینی برگزار شود و تمام تلاش برای حفظ تذکرات ستاد مقابله با کرونا حفظ شد.

حجت الاسلام صلواتی امام جمعه قلعه رئیسی هم در این مراسم با بیان اینکه امروز رسالت ما این است که فرهنگ شهادت را احیا کنیم بیان کرد: امروز این یادواره ها کمک می کند تا فرهنگ شهید و شهادت احیا شود و یادواره شهدا می تواند زندگی، خانواده و فرزند ما را از همه هجمه ها و آسیب های دشمن نجات دهد در این یادواره ها متوجه می شویم که شهدا محسابتشان خدایی بود و برای خدا کار کردند و برای خدا تلاش کردند و شهدا تنها راه را کار برای خدا می دانستند و امروز همین راه حلال مشکلات است و همین راه می تواند ما را از پیچ های خطرناک نجات دهد.

امام جمعه قلعه رئیسی خاطرنشان کرد: امروز رسالت ما است که با برگزاری چنین مراسماتی بتوانیم برای امام زمان(عج) کادر سازی کنیم و این شهدا رفتند تا ما بتوانیم افرادی را تربیت کنیم که بتوانند سرباز خوب تقدیم نظام انقلاب و رهبری کنیم و راه این است که با فرهنگ دفاع مقدس آشنا شویم چرا که امروز نسل جوان ما در معرض هزاران خطر است و تنها راه متوسل شدن به شهید و شهادت است.

حجت الاسلام سید محمد موحد نماینده کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم با تسلیت ایام اربعین حسینی و با بیان اینکه آنچه باعث شد امروز ما در مقابل همه کفر و دشمن با کمترین بضاعت مقابله کنیم اربعین و فرهنگ اربعین و شهید و شهادت است تصریح کرد: دنیا و دشمن به این نتیجه رسیده که هیچ قدرتی توان اینکه بخواهد ملت ایران را از موضع خود که رهبری مشخص کرده دور کند.

وی افزود: امروز مملکت ما مشکلات زیادی دارد دشمن در تمامی ابعاد وارد مبارزه شده و تمام تلاش خود را انجام داد تا ملت و مسئوولان ما را پای میز مذاکره بنشاند و آنچه باعث شد تا این ملت همچنان با عزت پافشاری و بر موضع خود بماند هدایت رهبری بود.

موحد گفت: امروز شاهدیم اگر جمعیتی در کنار این امامزاده تجمع کردند می خواهند به دشمن نشان دهند این مردم همان مردم انقلابی سال ۵۷ و همچنان ادامه دهنده اربعین و شهدا هستند.

موحد اظهار داشت: همه دیدیم شخصیتی مانند سردار سلیمانی از این ملت گرفته شد اما دیدیم مردم چه حرکتی را به نمایش گذاشتند و آن حرکت به دشمن نشان داد که یک ملت دوست دار سردار ما هستند و دشمن اصلا فکر نمی کرد با شهادت سردار ما مردم اینقدر با عزت به میدان بیایند و وحدتی را با اقتدار به نمایش بگذارند و تجمع شما پیام دارد و پیام شما به تمامی دشمن این است که به گفته حاج قاسم ما ملت امام حسینیم و بر مواضع حاج قاسم و رهبری پافشاری کرده و ادامه دهنده این مسیر هستیم.

نماینده کهگیلویه بزرگ با تاکید بر این که باید امروز مسئولان به چنین مردمی افتخار کنند که با همه مشکلات در مقابل دشمن سر به زیر نمی آورند تصریح کرد: مسئولان و دست اندرکاران و قوای سه گانه باید بدانند در مقابل این مردم احساس نوکری کنند و کم کاری به این مردم ظلم نابخشودنی است و قطعا اگر کوتاهی کنند خدا نخواهد گذشت و امیدواریم همه با هم با وحدت بتوانیم در جهت مشکلات مردم قدم برداریم.

وی در خصوص مشکلات چاروسا هم گفت: در جهت حل مشکلات مردم با هیچ کسی معامله یا کوتاهی نمی کنم و آنچه برای ما مهم است مشکلات مردم است که مطمئنا با اقتدار دفاع و حمایت می کنم.

در پایان این مراسم از طرف فرمانده سپاه ناحیه کهگیلویه و فرمانده حوزه مقاومت چاروسا از خانواده شهید مدافع امنیت شهید مقداد بویر تقدیر شد.

متن از فارس /گزارش تصویری: وحید آهنگ

http://raaknews.com/uploads/posts/2020-10/thumbs/1602157693_img-20201008-wa0127.jpg