کریمی نژاد: فقر عامل اصلی آسیب‌های اجتماعی در دیشموک نیست
کریمی نژاد: فقر عامل اصلی آسیب‌های اجتماعی در دیشموک نیست
فرماندار کهگیلویه گفت: کمیسیون اجتماعی مجلس برای توانمندسازی زنان دیشموک گلیم مشته به عنوان صنایع دستی منحصربفرد را در این بخش حمایت کند.
به گزارش خبر دیشموک، دارا کریمی‌نژاد در نشست بررسی آسیب‌های اجتماعی در دیشموک که با حضور مشاوران رئیس مجلس در امور بانوان برگزار شده بود، اظهار داشت: در حوزه اشتغالزایی زنان بخش دیشموک ظرفیت‌هایی وجود دارد اما مورد توجه قرار نگرفته است.

فقر عامل اصلی آسیب‌های اجتماعی در دیشموک نیست

فرماندار کهگیلویه گفت: گلیم مشته به عنوان یکی از صنایع دستی منحصربفرد می‌تواند زمینه اشتغال و توانمندسازی خانواده‌ها را فراهم کند اما متأسفانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری طی سال‌ها از این فرصت استفاده نکرده است.

این مسؤول بیان داشت:کمیسیون اجتماعی مجلس برای توانمندسازی زنان دیشموک گلیم مشته را حمایت کند.

وی با بیان اینکه زنان در این منطقه حرمت تاریخی دارند، افزود: بر خلاف ذهنیت‌های بدی که در خصوص خون‌بس وجود دارد اما زنان خون بس فرزندان موفقی دارند نه تنها در خانواده مورد تکریم بودند بلکه از احترام دو طایفه برخوردار هستند.

کریمی‌نژاد گفت: با بررسی‌های انجام شده مشخص شد فقر عامل اصلی آسیب‌های اجتماعی در دیشموک نیست علل و عوامل زیاد است نماینده مردم در مجلس در بخش دیشموک پیگیری دارند سال گذشته کارهای خوبی برای کنترل آسیب‌ها انجام گرفت که در نتیجه آن اقدام به خودکشی کاهش محسوس پیدا کرد خودکشی هم نسبت به مدت مشابه سال‌های قبل کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه بنیاد علوی در این بخش خدماتی خوبی ارائه داده است، افزایش سرانه آموزش، حمایت از گلیم مشته و تقویت اینترنت و تجهیزات آموزشی را از نیازمندی‌ها دیشموک برشمرد و گفت: کمیسیون‌های اجتماعی، آموزش و فرهنگی مجلس برای رفع این موارد برنامه‌ریزی کند.

انتهای پیام/سعادتی