پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته سوم تیرماه
پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته سوم تیرماه
نوسان قیمت دلار خودرو را گران کرد. فعالان بازار خودرو با روند افزایشی قیمت دلار، احتمال هر گونه توافق میان ایران و آمریکا را رد می‌کنند و معتقدند ممکن است قیمت خودرو در هفته پیش‌رو بین پنج تا ۱۰ میلیون تومان گران می‌شود.

به نقل از تجارت‌نیوز، بازار خودرو از رکود خارج شده و خرید و فروش خودرو رونق گرفته است. بابک صدرایی، کارشناس صنعت خودرو گفت: به دلیل نوسان قیمت دلار، انواع خودرو گران شد. علت افزایش قیمت خودروها این است که سیگنال‌های مثبتی از برجام به گوش نرسیده است.

صدرایی ادامه داد: آنچه از روند بازار مشخص است در دولت سیزدهم مذاکرات بین‌المللی و احیای برجام به حاشیه رانده شده است. از این‌رو بازار خودرو روند صعودی را در پیش گرفته است.

او اظهار کرد: قیمت برخی خودروها در این هفته بین پنج تا ۱۰ درصد گران شده است. پیش‌بینی می‌شود هفته آینده خودروهای داخلی بین پنج تا ۱۰ میلیون تومان گران شود. امکان دارد در برخی از مدل‌های خارجی خودروها تا چند ۱۰ میلیون تومان هم نوسان افزایشی داشته باشد.

صدرایی گفت: به نظر می‌رسد نتیجه مذاکرات تا حدودی مشخص شده است. در چند سال اخیر علت افزایش قیمت خودروها تحریم و مسائل سیاسی بود. امسال هم این تجربه تکرار می‌شود. چنانچه در دولت جدید خبری از توفیق در مذاکرات شنیده نشود و نتیجه مذاکرات مشخص نشود، روند صعودی قیمت‌ها ادامه‌دار است.

هفته گذشته معاملات در بازار خودرو اندکی جان گرفته بود. در آن زمان دلالان با هدف کاهش ریسک بازار ناشی از احیای احتمالی برجام ترجیح داده بودند که خودروهای خود را به بازار عرضه کنند، اما حالا تنها کسانی خودرو خود را می‌فروشند که قصد خرید خودرو بهتری دارند.

بیشتر بخوانید: تامین بیش از ۴۰۰۰ میلیارد تومان برای افزایش حقوق برخی کارمندان