پیش‌بینی عید مرگبار کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد/تودیع و معارفه‌هایی که بوی مرگ می‌دهد!
پیش‌بینی عید مرگبار کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد/تودیع و معارفه‌هایی که بوی مرگ می‌دهد!
معاون دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: پیش بینی عید مرگباری را خواهیم داشت و در ماه‌های فروردین و اردیبهشت پیک امیکرون را تجربه خواهیم کرد.

یکصد و هفتاد و پنجمین نشست ستاد کرونای استان کهگیلویه و بویراحمد به ریاست معاون سیاسی استاندار برگزار شد.

در این نشست محمدمهدی بانشی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گفت: اکنون در یک آرامش قبل از طوفان قرار داریم با توجه به اینکه یک بیمار امیکرونی می‌تواند ۱۰ نفر را مبتلا کند به مثابه بمب نوترونی می‌ماند که یک کشور در سریعترین زمان ممکن درگیر این ویروس خواهد شد در کشورهایی که امیکرون شایعه شده سه برابر دلتا و آلفا مردم آن کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه شاید امیکرون مرگ و میر کمتری داشته باشد اما با توجه به رشد ۳ برابری باید مرگ یک و نیم برابری آن را نسبت به آلفا و دلتا پیش بینی کنیم افزود: اگر به این مرز برسیم هم کشور و هم استان و به خصوص شهرستان کهگیلویه دچار مشکل خواهد شد.

وی با بیان اینکه فکر می‌کنم ۱۵ بهمن به بعد از نظر بستری وضعیت حادی در استان داشته باشیم گفت: پیش بینی عید مرگباری را خواهیم داشت و در ماه‌های فروردین و اردیبهشت پیک امیکرون را تجربه خواهیم کرد.

این مسئول با بیان اینکه متاسفانه امیکرون در سنین پایین‌تر درگیری ایجاد می‌کند یادآور شد:  متاسفانه اینکه هنوز فرزندان زیر ۱۲ سال خود را در کشور واکسینه نکرده‌ایم و اینگونه جامعه را در خواهد نوردید.

وی افزود: خواهش من این است که تصمیم قاطعانه در استان گرفته شود زیرا خطر جدی بوده باید تجمعات را در استان کم کنیم در مدارس بیشتر به سمت فضای مجازی برویم.

این مسئول خاطرنشان کرد: بحث دیگر هم تودیع و معارفه‌ها در استان است که اکنون تعداد آن بسیار شده و شکل خوبی هم ندارد پیش بینی این است تا عید ۵۰ تا ۶۰ جلسه تودیع و معارفه داشته باشیم که همین باعث دغدغه جدی شده و باید محدودیت ها را تا آنجا که می‌توانیم جدی بگیریم تا پیک امیکرون ملایمت بیشتری داشته باشد اما در این که وارد پیک خواهیم شد شکی نیست.

انتهای پیام/