پس لرزه های شهادت سردار سلیمانی در منطقه؛ داعش عراق را به آتش کشید
پس لرزه های شهادت سردار سلیمانی در منطقه؛ داعش عراق را به آتش کشید
خبر دیشموک به نقل از بغداد الیوم، یک مقام عراقی از تداوم تحرکات خطرناک داعش در استان دیالی خبر داد

یک مقام عراقی از تداوم تحرکات خطرناک داعش در دیالی خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی خبر دیشموک؛ به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بغداد الیوم، یک مقام عراقی از تداوم تحرکات خطرناک داعش در استان دیالی خبر داد.

«مهدی الشمری» مسئول ناحیه کنعان در بیست کیلومتری شرق بعقوبه در استان دیالی گفت: داعشی ها محصولات کشاورزی را به آتش کشیده اند. بیش از ۴۰ جریب از مزارع گندم در روستای سکوک واقع در اطراف ناحیه کنعان در استان دیالی شب گذشته به آتش کشیده شده است.

وی افزود: داعشی ها مزارع گندم را به آتش کشیده اند. این آتش سوزی در نوع خود اولین بار محسوب می شود و در ناحیه کنعان که دشت های گندم وسیعی دارد، صورت می گیرد.

از سوی دیگر منابع عراقی از یورش داعش به تیم آتش نشانی که برای خاموش کردن آتش در یکی از مزارع کشاورزی در در نزدیکی روستای توکل در حومه المقدادیه در استان دیالی اعزام شده بود، خبر دادند و اعلام کردند که بر اثر این یورش داعش، شماری زخمی شدند.

این در حالی است که مزارع گندم در مناطق مختلف استان دیالی طی هفته های گذشته به آتش کشیده شده است. به نظر می رسد که بقایای گروه تروریستی داعش با آتش زدن مزارع گندم کشاورزان شگرد کثیفی را برای آسیب زدن به اقتصاد عراق به کار گرفته اند.

عواقب و تبعات این اقدام تکفیری ها هولناک است زیرا علاوه بر اینکه سبب کاهش بیشتر منابع غذایی می شود با توجه به اینکه کشاورزان محصولی ندارند تا آذوقه یکسال خود را تامین کنند و امیدی به کشت دوباره داشته باشند این مناطق خالی از سکنه خواهد شد.

انتهای پیام /م:آ

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر