پرده برداری امام جمعه از دوگانه گی  پارتی بازی
پرده برداری امام جمعه از دوگانه گی  پارتی بازی
نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد از دوگانه پارتی بازی در این استان پرده بردای کرد

پرده‌برداری نماینده ولی‌فقیه از دوگانه «پارتی بازی» در کهگیلویه و بویراحمد

پایگاه اطلاع رسانی خبر دیشموک؛ آیت‌الله سید نصیر حسینی در نشست شورای فرهنگ عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به این که در نشست‌های شورای فرهنگ عمومی باید همه نظر کارشناسی داشته باشند اظهار کرد: نگاه‌ به مقوله فرهنگ باید قرارگاهی و جبهه‌ای باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: برخی مشکلاتی که در استان دیده می‌شود به مانند برخی هتاکی‌ها هر چند از سر اعتقاد و برآمده از دل نیست اما باید از همه تریبون‌ها و منابر جهت رفع این مشکل تاریخی در استان استفاده کرد.

وی یکی از مسائلی که ارزش‌ها را در جامعه کمرنگ می‌کند را آزادی‌های بی حد و حصر دانست و گفت: باید با کار فرهنگی صحیح و پژوهش محور به مقابله با بی بند و باری فرهنگی رفت.

حسینی در بخشی دیگر از اظهارات خود با اشاره به اینکه بسیاری از مشکلات مربوط به کم توجهی به فرهنگ قرآنی است افزود: باید دستورات قرآن در تار و پود کارهای ما در استان جریان داشته باشد و در ادارات کلاس‌های تفسیر هر چند ساده برگزار شود تا معانی قرآنی در بطن جامعه جاری شود.

وی به برخی از مشکلات حاد استان که در پژوهش‌های فرهنگی یکی از موضوعات مهم و مورد اشاره بسیاری از مردم بوده اشاره کرد و گفت: موضوع پارتی‌بازی در استان به گونه‌ای شده که همه از آن نگران هستند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج گفت: باید هزینه پارتی بازی را در استان بالا ببریم اما متاسفانه می‌بینیم که در استان خیلی‌ها دم از وجود پارتی بازی می‌زنند و از آن گلایه دارند اما در عمل خودشان هم به پارتی بازی معتقد هستند!.

وی یک سری از فرهنگ‌ها را خلاف قانون و خلاف شرع دانست که باید برخورد لازم با آن‌ها صورت گیرد که از جمله می توان به بدحجابی‌ها و تیراندازی در مراسم‌ها و اختلاط زن و مرد در برخی برنامه‌ها یاد کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان سپس به برخی کم کاری‌ها در معرفی داشته‌ها و نقاط قوت استان اشاره کرد و گفت: در همین بحث انتخابات چرا نباید به صورت پر رنگ به حضور و مشارکت بالاتر از میانگین کشوری بپردازیم و چر باید داشته‌ها و ظرفیت‌های ما مهجور و مسکوت بمانند.

انتهای پیام/م :آ

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس