هشدار استاندار به مسئولان در خصوص طرح نهضت مسکن/سفر دولت به استان نزدیک است
هشدار استاندار به مسئولان در خصوص طرح نهضت مسکن/سفر دولت به استان نزدیک است
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: مدیرکل راه و شهرسازی استان باید وضعیت نهضت ملی مسکن در یاسوج را مشخص کند در جاهایی که زمین وجود دارد باید سریعتر اقدام شود و هیچ مانعی هم سر راه قرار نگیرد.

به گزارش خبر دیشموک،    سید علی احمدزاده در نشست شورای مسکن استان کهگیلویه و بویراحمد با قدردانی از همه افرادی که برای به ثمر نشستن نهضت ملی مسکن اقدام می‌کنند یادآور شد: این یک سیاست ملی است چرا که در سال‌های اخیر نوعی عقب‌ماندگی در ساخت مسکن در کل کشور و در استان ما وجود داشت و مردم دچار مشکل شدند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ساخت ۴۰ هزار مسکن سهمیه استان است و باید هر سال ۱۰ هزار مسکن بسازیم گفت: در سفر دکتر قالیباف به استان کهگیلویه و بویراحمد و برای رفع مشکل نیازمندان قرار شد که ۱۰ هزار واحد برای این قشر نیز ساخته شود.

وی افزود: در نشستی که هفته گذشته در مجلس داشتیم از سوی ستاد محرومیت زدایی کشور اعلام حمایت بر این کار شد که باید زمین آنها را مشخص کرده تا ساخت و ساز انجام شود.

رئیس شورای مسکن استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: تعداد ۲ هزار واحد نیز از سوی بنیاد مستضعفان قرار است در استان ساخته شود که باید برای این تعداد نیز تعیین تکلیف شود و در کل باید در استان ۵۲ هزار واحد مسکونی بسازیم که ۱۲ هزار واحد آن مربوط به نیازمندان بوده و باید این کار سریعتر انجام شود.

وی افزود: مدیرکل راه و شهرسازی استان باید وضعیت نهضت ملی مسکن در یاسوج را مشخص کند در جاهایی که زمین وجود دارد باید سریعتر اقدام شود و هیچ مانعی هم سر راه قرار نگیرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در اول مهر و یا شاید در شهریور سفر دوم دولت را به استان داشته باشیم گفت: باید پروژه‌ها را هر چه زودتر برسانیم و دستگاهی که نرساند باید جوابگو باشد باید در آن زمان در خصوص طرح نهضت ملی مسکن حرف‌هایی برای گفتن داشته باشیم.

وی با تاکید بر این که شهرداری ها هم باید همگی پای کار باشند گفت: مردم استان در زمینه مسکن دارای مشکل هستند اجاره مسکن بالاست اگر این واحدهای مسکونی ساخته شود بار بزرگ از دوش مردم برداشته خواهد شد.