هر کار در گره‌گشایی از مشکلات مردم منجر به اعتماد مردم می‌شود
هر کار در گره‌گشایی از مشکلات مردم منجر به اعتماد مردم می‌شود
وی تعیین اولویت‌ها، کار میدانی و اقدام و عمل را سبب افزایش اعتماد عمومی و افزایش اعتماد مردم به کارکرد نظام اداری کشور دانست و مطرح کرد: استان خراسان‌جنوبی نیروی کارآمد زیاد دارد که می‌توانند گره‌ها را بگشاید.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی دقایقی پیش در حرم حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) در شهرستان طبس،  اظهار داشت: مردم خراسان‌جنوبی‌ و شهرستان طبس نشان دادند در همه صحنه‌ها آنجا که نیاز باشد با همه وجود و امکانات و داشته‌های خودشان آنچه را که در دست دارند برای دفاع از انقلاب و دفاع از ارزش‌ها می‌دهند.

وی بیان داشت: اگر تاریخ مبارزات و ایستادگی مردم در این خطه بررسی شود مشخص می‌شود همراه با ولایت‌مداری، صبر و وفا، ایثار و شهادت، از خودگذشتگی و همراه با خداخواهی است و در پرتو خداخواهی دگرخواهی است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه بنده در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی و زلزله طبس در دوره جوانی به شهر طبس سفر داشته‌ام و چند شب در این منطقه ماندیم، تصریح کرد: در جریان خدمات‌رسانی به مردم شریف شهرستان طبس، شهید صدوقی و مقام معظم رهبری نیز حضور داشتند که ما به عنوان طلبه با جمعی از طلبه‌ها برای کمک به مردم زلزله‌زده آمدیم.

آیت‌الله رئیسی با تأکید بر اینکه به برکت انقلاب اسلامی کارهای زیادی هم در این منطقه و هم در خراسان‌جنوبی انجام شده و هیچ شهر، بخش و روستایی شرایط قبل را ندارد، اضافه کرد: به برکت انقلاب اسلامی چهره شهرها، بخش‌ها و استان عوض شده و آنچه امروز می‌بینید و تصاویر آن نیز موجود است قابل مقایسه با قبل نیست.

وی تأکید کرد: جوان‌ها می‌توانند تصاویر وضعیت اول انقلاب و امروز را ببینند که کاملا چهره شهر و روستا عوض شده و این از برکت تلاش جهادگران و مجاهدانی بوده که برای توسعه و آبادانی کار کرده‌اند.

رئیس جمهور با اشاره به مشکلات مطرح شده از سوی امام جمعه شهرستان طبس و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، مطرح کرد: با کمبود نزولات آسمانی مواجه‌ایم و این کمبود و تهدید را می‌توان به فرصت تبدیل کرد و مردم خراسان‌جنوبی نشان دادند که می‌توانند کمبودها و تهدیدها را به فرصت تبدیل کنند.

آیت‌الله رئیسی در ادامه با بیان اینکه در خراسان‌جنوبی ظرفیت‌های خوبی مانند معادن را داریم که می‌تواند فعال شود، گفت: بخشی از این ظرفیت فعال و بخشی غیرفعال است که اگر فعال شود باعث رونق تولید و اشتغال در کشور و منطقه می‌شود.

وی اضافه کرد: بخش فعال و غیرفعال در حوزه ظرفیت معدنی شهرستان طبس می‌تواند مشکلات زیادی را حل کند بنابراین باید ظرفیت‌های بر زمین مانده در استان و طبس فعال و این مهم در دستور کار دولت سیزدهم قرار دارد.

رئیس جمهور با اشاره به همراهی و حضور وزیر صمت و وزیر راه و شهرسازی در این سفر، عنوان کرد: وزیر صمت با هدف فعال‌سازی ظرفیت معادن و وزیر راه و شهرسازی با هدف بررسی راه‌ها و رفع مشکلات آن به استان سفر کرده است.

آیت‌الله رئیسی به ظرفیت‌های بیشمار شهرستان طبس اشاره و تبیین کرد: با توجه به اینکه در شهرستان طبس محصولات متنوع، ۴ فصل و استراتژیک وجود دارد می‌توان اقتصاد گردشگری را فعال کرد.

وی تعیین اولویت‌ها، کار میدانی و اقدام و عمل را سبب افزایش اعتماد عمومی و افزایش اعتماد مردم به کارکرد نظام اداری کشور دانست و مطرح کرد: استان خراسان‌جنوبی نیروی کارآمد زیاد دارد که می‌توانند گره‌ها را بگشاید.

رئیس جمهور  با تأکید بر اینکه به مدیران می‌گویم هر فعل و کار شما در گره‌گشایی از مشکلات مردم منجر به اعتماد مردم می‌شود، تبیین کرد: امیدواریم این سفر و سفرهایی از این دست بدون تشریفات رایج انجام شود که اصل کار دنبال شود تا از نزدیک با مسائل استان‌ها آشنا شویم و اولویت‌ها را مشخص و اقدام کنیم.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس