نهضت نوظهور جوانگرایی مصادره به‌مطلوب هیچ شخص خاصی نیست
نهضت نوظهور جوانگرایی مصادره به‌مطلوب هیچ شخص خاصی نیست
نهضت جوانگرایی متعلق به آحاد جوانان متدین،نواندیش و انقلابی صرفنظر از قوم و طایفه و جریان های سیاسی است و مصادره به مطلوب هیچ شخص خاصی نیست و بر اساس حکمت و مصلحت و از طریق مشورت و خرد جمعی در تمام زمینه های که کمک به پیشرفت و آبادانی کهگیلویه بزرگ ،استان و کشور عزیزمان ایران نماید تصمیم خواهند گرفت و اگر فردی در پی مصادره به مطلوب است قطعاً جایگاهی در جریان و نهضت نخواهد داشت .

قبل از بیان هر مطلبی خواهم گفت: چه نیکوست اندیشه ای که در مقابل قلم زانو زند و در خدمت بیان حق و عدالت برآید. این امر بدست فریادرسانان راه عدالت یعنی خبرنگاران میسور است. روز ۱۷ مرداد که یاد آور شهادت محمود صارمی و هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در افغانستان که توسط طالبان به شهادت رسیدند و روز خبرنگار نام گرفت را گرامی باد و این روز را به خبرنگارانی که در راستای بیان حقایق گام بر داشته اند را تبریک عرض می نمایم و امیدوارم در راه بیان حقایق و عدالت استوار باشند و رعایت مکارم اخلاقی و دینی را سرلوحه خود قرار دهند. اما در مورد مطالبی که گاهی از روی عمد علیه حرکت و رویش جوانان دلسوز سرزمین مظلومم مینگارند چنین میگویم: باسمه تعالی
بعد از اعلام رسمی نهضت جوانگرایی با شعار” انسانیت، عقلانیت و دین محوری” با محوریت جوانان انقلابی و تحصیل کرده دیار کهگیلویه بزرگ برای نجات و خدمت به مردم چنان به کام برخی خوش نیامد که کمر همت بسته اند برای زمین گیر کردن این نهضت انقلابی و مردمی ….
اما مطمئنم به فضل الهی این نهضت تا زمانی که آرمانهای انقلاب و فرامین مقام معظم رهبری چراغ راهنمای آن است و توکل به خالق هستی و اراده آهنین جونان این دیار ستون فقرات آن است به مانند طوفانی خواهد شد که لانه و خانه آکنده گان از زر ،زور و تزویر که به ظاهر محکم اند اما به مانند لانه عنکبوتی بیش نیستند، ویران خواهد کرد.«مَثَلُ الَّذِینَ اتَّخَذُوا مِنْ دُونِ اللَّهِ أَوْلِیاءَ کَمَثَلِ الْعَنْکَبُوتِ اتَّخَذَتْ بَیْتاً وَ إِنَّ أَوْهَنَ الْبُیُوتِ لَبَیْتُ الْعَنْکَبُوتِ لَوْ کانُوا یَعْلَمُونَ»؛ مثل کسانی که جز خداوند یار و یاوری برای خود برگزیده اند، همانند عنکبوت است که برای خود خانه ای ساخته است و اگر بدانند سست ترین خانه ها خانه عنکبوت است.( سوره عنکبوت: آیه ۴۱)
متأسفانه برخی از همقطاران براریکه قدرت و رسانه مرکب خود را چنان تاخته اند تا این نهال نو ظهور را بخشکانند، غافل از اینکه بدانند بذر این نهال مزین است به اراده جوانان تحصیل کرده ، عدالت طلب و مهروز این سرزمین کهن..،که هدفشان جزء خدمت به مردم محروم نیست .مردمی که بر بیش از ۷درصد منابع خدادادی کشور نشسته اند اما حال و روزشان این است که می بینید!!!
اما مردم عزیز و جوانان دیارم کهگیلویه بزرگ بدانند که اعضای این نهضت گروهی از جوانان تحصیل کرده این گوشه از سرزمین ایران عزیزاند که از جناح بندی های سیاسی دروغین کهگیلویه خسته شدن و حاصل آنرا دیدند و تجربه کردند،اعضای آن گروهی از نخبگان دانشگاهی و حوزه اند که از وعده و عیده های تو خالی خسته شدند و آستین همت برای نجات زادگاهشان بالا زدند.
اعضای این نهضت گروهی از جوانان انقلابی اند که به ندای وجدان درونی و رهبر فرزانه انقلاب لبیک گفته اند و درصددند که مرزه های نفاق،درویی،دروغ ،بی عدالتی و… را درهم بشکنند.
آیا سنگ اندازان و مخالفان با خود فکر کردند که علت بروز این جنبش یا نهضت چیست؟!!!
علت اصلی بروز و ظهور نهضت ها ،جنبش ها، احزاب، انقلاب ها و هرگونه جنبش اجتماعی و مدنی ، تحول و دگرونی های اندیشها، رفتارها و کارکردهای پیشینیان و حال است. چرا که عدم اجرای عدالت ،بروز رانت و فساد،دروغگویی و فرافکنی ،عوام گرایی، سوءمدیریت ، تکیه نااهلان دنیاپرست بر کرسی های مدیریتی، در یک کلام عدم شایسته سالاری در تمام سطوح مدیریتی یک جامعه منجر به واکنش مردم و تشکیل گروه ها در قالب های متفاوت خواهند شد.
سخن کوتا گویم:گروهی از جوانان این دیار که سالها در آتش نفاق و قوم گرایی، عوام گرایی و…. خرمن اندیشه ها و دارایی های طبیعی شان سوخته اند دور هم جمع شده اند :۱- تا به بی عدالتی ها پاسخ دهند ۲- برای آبادی زادگاهشان کهگیلویه بزرگ تلاش نمایند ۳- تا در جهت آگاهی بخشی و بیدار کردن روح وجدان عمومی برای مبارزه با اشرافی گری سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی کام بردارند ۴- بازخوانی نمایند شعارها و ارزش های بنیادین انقلاب را ۵- از محرومان و مستضعفان دستگیری نمایند و فریادشان را به متولیان نظام برسانند ۶- در جهت اصلاح امور اجتماعی با محوریت “انسانیت، عقلانیت و دین محوری” تلاش نمایند و….
اما متأسفانه برخی افراد سود جو و کج اندیش یا سطحی نگر که ظهور این جریان را مخالف با مقاصد و اهداف شوم خود میداند شروع به مخالفت یا برداشت های سطحی و سودجویانه از شروع جریان نوظهور دارند که در این راستا باید گفت: این نهضت متعلق به آحاد جوانان متدین،نواندیش و انقلابی صرفنظر از قوم و طایفه و جریان های سیاسی است و مصادره به مطلوب هیچ شخص خاصی نیست و بر اساس حکمت و مصلحت و از طریق مشورت و خرد جمعی در تمام زمینه های که کمک به پیشرفت و آبادانی کهگیلویه بزرگ ،استان و کشور عزیزمان ایران نماید تصمیم خواهند گرفت و اگر فردی در پی مصادره به مطلوب است قطعاً جایگاهی در جریان و نهضت نخواهد داشت .
﴿قالَ مُوسی لِقَوْمِهِ اسْتَعِینُوا بِاللهِ وَاصْبِرُوا إِنَّ الأَرْضَ للهِ یورِثُها مَنْ یشاءُ مِنْ عِبادِهِ وَالْعاقِبَةُ لِلْمُتَّقِینَ﴾ موسى به قوم خود گفت: «از خدا يارى جوييد، و استقامت پيشه کنيد، که زمين از آن خداست، و آن را به هر کس از بندگانش که بخواهد، واگذار مى‏کند؛ و سرانجام (نيک) براى پرهيزکاران است»
علی اکبر آذرکمان ۱۷مرداد ۱۳۹۸