مهم/این نوشیدنی افراد را در معرض بیماری «آب سیاه» قرار می‌دهد
مهم/این نوشیدنی افراد را در معرض بیماری «آب سیاه» قرار می‌دهد
محققان هشدار می‌دهند، مصرف روزانه ۴ فنجان قهوه ممکن است خطر ابتلا به گلوکوم تهدید کننده بینایی را چهار برابر کند.

به نقل از دیلی‌میل، محققان هشدار می‌دهند مصرف روزانه ۴ فنجان قهوه ممکن است خطر ابتلا به گلوکوم تهدید کننده بینایی را چهار برابر کند.

گلوکوم یا آب سیاه به گروهی از بیماری‌های چشمی گفته می شود که درآن عصب بینایی دچار آسیب می‌شود. از آنجا که این عصب اطلاعات جسمی را که دیده می‌شود به مغز می‌برد هنگامی که آسیب می‌بیند، بینایی کاهش خواهد یافت که میزان آن به شدت تخریب عصب بینایی بستگی دارد .میزان دید که در اثر آب سیاه از بین می رود غیر قابل بازگشت است.

متخصصان بیمارستان «Mount Sinai» در نیویورک رژیم غذایی و سلامتی ۱۲۰ هزار بزرگسال را مورد مطالعه قرار دادند و دریافتند، کافئین در کسانی که به جهت ژنتیکی ممکن است در معرض گلوکوم باشند تأثیر دارد و ریسک ابتلای آنها را به میزان قابل توجهی افزای می‌دهد. برای این افراد، چهار فنجان قهوه در روز ۰.۳۵ میلی‌متر جیوه فشار چشم را افزایش می‌دهد.

به گفته تیم تحقیق این یافته‌ها نشان می‌دهد، افرادی که سابقه خانوادگی گلوکوم دارند، بهتر است مصرف روزانه کافئین را کاهش دهند.

طبق برآورد موسسه ملی مراقبت‌های بهداشتی، در انگلیس، گلوکوم ۱۰ درصد از کل موارد مربوط به نابینایی را تشکیل می‌دهد.

لوئیس پسکواله از محققان این پژوهش می‌گوید: در این مطالعه نشان دادیم که رابطه نامطلوبی بین مصرف زیاد کافئین و گلوکوم فقط در بین افرادی که بالاترین امتیاز خطر ژنتیکی را برای افزایش فشار چشم دارند، مشهود است.

انتهای پیام/