ملتی که در اوج محاصره  توانسته آفرینش گر افتخارات بزرگی باشد یقیناً یک ملت شگفتی ساز و استثنایی است
ملتی که در اوج محاصره  توانسته آفرینش گر افتخارات بزرگی باشد یقیناً یک ملت شگفتی ساز و استثنایی است
فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه تصمیم گرفته‌ایم در جهان جزو برترین ها باشیم گفت: این افق روشن تمامی حوزه ها ،از علمی تا فنی و ... را شامل می شود و امروز در بسیاری از آنها جزو کشورهای پیشگام و پیشتاز هستیم.

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین رونمایی از واکسن نورا با بیان اینکه پیمودن قله ها ، گذر از صخره های سخت و قدم گذاشتن بر فراز ارتفاعات رفیع و بلند کار مشکلی است،گفت : اما هیچ کشور و ملتی بدون طی کردن مسیرهای سخت به قله های پیشرفت و اعتبار و منزلت دست نخواهد یافت.

وی با بیان اینکه تا ملتی آرزوهای بزرگ را در آغوش نگیرند بزرگ نمیشود اظهار کرد: وسعت هر ملت و کرانه های شخصیت هر جامعه به وسعت آرزوها و بلندای همت او است.هر ملتی که نتواند رویداد بسازد بزرگ نمی شود .

 

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه ما در عرصه نبرد برای استقلال و در یک جنگ بزرگ جهانی که محور اصلی آن خود اتکایی و اعتبار ما است قرار داریم گفت: جهان قدرتمند تصمیم گرفته است مانع از استقلال ملی ما شود و ما هم تصمیم گرفتیم به هر قیمتی معنای زیبا و مقدس را همانند جامه ای زرین و درخشان بر قامت کشور و ملت مان بپوشانیم.

 

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه هنوز فرازهای بزرگی باقی مانده است تا طی کنیم تصریح کرد: مدعیانی که از دموکراسی ، پیشرفت ، رفاه ،امنیت و آزادی سخن می گویند علاقه دارند کودکان بیمار ما در آغوش مادران غم‌انگیز شان جانشان را از دست بدهند، علاقه دارند مردمان بیمار کشورمان بدون دارو و غذا باقی بمانند و نقشه ذهنی آنها برای ملت ما فقر ،عقب‌ماندگی ،گرسنگی ، بیماری و از هم گسیختگی است .

 

وی افزود: ملتی که در اوج محاصره علمی ، فنی ، اقتصادی و مالی توانسته است آفرینش گر چنین افتخارات بزرگی باشد یقیناً یک ملت شگفتی ساز و استثنایی است.

 

سرلشکر سلامی در ادامه تصریح کرد: در روزهای اول شیوع کرونا حتی ماسک پیدا نمی شد و زمانی که این بیماری جهانی تر شد کشورهای قدرتمند از دیگر کشورهای پیشرفته در فرودگاه‌ها ماسک ها را می دزدیدند متصور آنها این بود که ایران در مقابل این پدیده کرنش می‌کند و دیگر بلند نمی شود اما به فضل الهی اسلام درخشید، ولایت درخشید، منطق قرآن به صحنه آمد و ملت بسیج شدند و همه یکدل و یک آهنگ به هم متصل شدیم تا این دستاوردهای بزرگ رقم خورد.

 

وی با بیان اینکه در این عرصه پزشکان عزیز،پرستاران مهربان و فداکار ما واقعاً حماسه آفریدندگفت: بازی بزرگ ما در این یکسال و نیمه گذشته بود و با افتخار دست همه پزشکان عزیز و پرستاران شریف و نجیب و همه اعضای کادر درمان کشورمان را که در این عرصه شور و امید آفریدند و ما را در نظام بین الملل به عنوان یک کشور موفق و ممتاز نشان دادند می بوسم.

 

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه تصمیم گرفته‌ایم در جهان جزو برترین ها باشیم گفت: این افق روشن تمامی حوزه ها از علمی تا فنی و … را شامل می شود و امروز در بسیاری از آنها جزو کشورهای پیشگام و پیشتاز هستیم.

 

وی افزود: به فضل الهی امروز در حوزه هوا فضا ماهواره پرتاب میکنیم ، در فناوری‌های نانو پیشگامیم ،پرنده های پهن پیکر بدون سرنشینی داریم که ۷ هزار کیلومتر حرکت می‌کنند پرواز می‌کنند و برمی گردند و در همان نقطه یا هر نقطه دلخواه دیگری می نشیند و نه فقط در عرصه فناوری‌های نظامی بلکه در بسیاری از حوزه‌ها پیشگام هستیم .

 

سرلشکر سلامی با بیان اینکه فناوری‌ها مشترکند و نظامی و غیرنظامی ندارند گفت: امروز در تولید واکسن برای این بیماری مرموز که جزء پیچیده‌ترین دانش‌ها و فناوری های بشری است ، در کشورمان چندین واکسن با روش ها و تکنیک های متنوع تولید می شود و شاید به اندازه تعداد کشورهایی که واکسن تولید کرده‌اند؛ واکسن داریم.

 

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه امروز روز آرزوهای ماست اظهار کرد: یک سال و نیم است که آرزو می کنم ما به چنین شرایطی برسیم و امروز خدا را سپاس می‌گویم.

 

وی افزود :در روزهای اخیر همگان مشاهده کردند که رهبر عزیز ما چگونه با آرامش و طمأنینه و افتخار واکسن ایرانی برکت را تزریق کردند چقدر دیدن این صحنه ها دل انگیز است .

فرمانده کل سپاه در پایان تاکید کرد: به فضل الهی با حرکت‌های بزرگ علمی و فرهنگی دیوارهای محاصره را میشکنیم و با قلب‌های مان ،با کلاممان، با پیشرفتهای مان در سراسر جهان نفوذ کرده و این واکسن‌ها را در اختیار مردمان فقیر کشورهای دیگر قرار می‌دهیم و تجربه مان را به دیگران منتقل می‌کنیم ما همه مردم جهان را خوب می دانیم و به همه خدمت می کنیم و ملت عزیز ما اطمینان داشته باشند که آنها بیرق های امید را بیش از پیش بر افراشته خواهند دید.