معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد: وجود ۴۳ نقطه حادثه‌خیز
معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد: وجود ۴۳ نقطه حادثه‌خیز

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۱ درصدی تلفات رانندگی در استان مربوط به کمربندی یاسوج است.

کیامرث حاجی‌زاده در نشست شورای ترافیک با اشاره به اینکه ۱۱.۵ درصد تلفات جاده‌ای استان مربوط به کمربندی یاسوج است، گفت: در کمیسیون ایمنی راه‌ها بیان شد که از ۱۰۰ درصد تلفات استان ۱۱.۵ درصد مربوط به کمربندی یاسوج است.

معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: از زمانی ‌که به استان آمدم با توجه به تاکید استاندار یکسری مسائل عمرانی را در اولویت قرار دادیم.

وی با اشاره به پایان عمر دولت، کمبود اعتبارات و لزوم تسریع در کارها گفت: اولین اولویت استان  آب شرب است، علی‌رغم اینکه حوزه آبریز هستیم اما ۱۲۶ روستای ما تنش آبی دارند و با تانکر آب رسانی می‌شوند.

وی پروژه‌های جاده‌سازی را دومین اولویت استان دانست و گفت: انتقادی که به جانمایی پروژه‌های عمرانی دارم اینکه به جای چهار خطه کردن محورها، پروژه جدید تعریف کردند نه آنها درست شدند نه بقیه به جایی رسیدند.

این مسئول با بیان اینکه ساماندهی ورودی شهرها سومین اولویت حوزه عمرانی است، گفت: با ساماندهی ورودی شهرها بخشی از ترافیک و همچنین نقاط حادثه‌خیر مرتفع می‌شود، تا هفته آینده خط‌کشی راه‌های استان صورت می‌گیرد و ناوگان اتوبوس‌ راه‌اندازی می‌شود و تا قبل از پایان سال، اوضاع مرکز استان بهبود پیدا می‌کند.

حاجی‌زاده با اشاره به چهار خطه شدن برخی محورها و همچنین حذف برخی نقاط حادثه‌خیز گفت: اگر پروژه‌‌ای را شروع می‌کنیم آن را به اتمام برسانیم و اگر غیر از این باشد آن را شروع نکنیم بهتر است.

حاجی‌زاده از اختصاص اعتبار به پل سوم و چهارم بشار خبر داد و گفت: تمام تلاش‌ها این است که کرونا موجب مرگ کسی نشود اما تصادفات دو برابر کرونا مرگ و میر در پی دارد.

همچنین در این نشست سرهنگ اسماعیل خوشوقت بیان کرد: ۷۳ نقطه حادثه‌خیز در استان وجود دارد که ۱۱ مورد در بویراحمد، ۱۷ نقطه در کهگیلویه و ۲۰ نقطه در گچساران بوده و بقیه در سایر شهرستان‌ها است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ۱۸ نقطه حادثه‌خیز مرتفع و ۱۳ مورد در دست است که رفع شود و ۴۳ نقطه هنوز اقدامی نشده است، بیشترین تلفات رانندگی مربوط به بلوار شهید هرمزپور در ورودی یاسوج به سمت سرآبتاوه، جاده سی‌سخت و محور  اکبرآباد  جاده نقاره‌خانه است.

انتهای پیام/