مسئولان پاسخگوی این روند کند باشند+تصاویر
مسئولان پاسخگوی این روند کند باشند+تصاویر
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اعتبارات سد تنگ سرخ ملی بوده و باید مسئولان کشوری جوابگوی این روند کند باشند.

آیت‌الله سید نصیر حسینی در آیین افتتاح انحراف آب سد مخزنی تنگ سرخ با بیان اینکه این طرح بزرگ و اثرگذار در استان کهگیلویه و بویراحمد است اظهار کرد: باید خداوند را به خاطر وفور نعمت آب در استان شاکر باشیم که یکی از استان‌های دارای ذخایر آب فراوان در کشور به شمار می‌رویم و خداوند این نعمت را به مردم استان ارزانی داشته است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گفت: باید به بهترین نحو ممکن از این ظرفیت عظیم استفاده کرد.

حسینی با قدردانی از کسانی که به فکر استفاده از ظرفیت آب برای تحول در استان هستند یادآور شد: سد مخزنی تنگ سرخ آب آشامیدنی شهر یاسوج همچنین آب مورد نیاز کشاورزی و صنعت را تامین می‌کند که باید برای ایجاد اشتغال در استان از آن به بهترین نحو ممکن استفاده کرد.

وی در ادامه گفت: علاوه بر این آب مورد نیاز شهرستان دنا و همچنین بخشی از آب مورد نیاز شهر شیراز از این سد تامین می‌شود که نشان دهنده اهمیت این پروژه است.

حسینی با بیان اینکه این پروژه از سال ۹۰ آغاز شده است، یادآور شد: باید انحراف آب در سال ۹۳ به سرانجام می‌رسید اما بعد از ۱۰ سال تازه این کار در حال انجام است که جای تامل دارد و هم جای اعتراض و مطالبه از مسئولان کشوری که چرا باید این پروژه چنین به درازا بکشد.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اعتبارات این سد ملی بوده و باید مسئولان کشوری جوابگو باشند این طرح تحول عظیمی در صنعت و کشاورزی استان ایجاد می‌کرد اما چنین به درازا کشیده شده در حالی که باید سال‌ها پیش به اتمام می‌رسید.

وی افزود: طبق گزارشی که توسط مسئولان ارائه شد ۱۰ درصد پیشرفت آن مربوط به سال جدید است اگر در این ده سال به اندازه هر سال ۱۰ درصد کار می‌شد اکنون به بهره برداری رسیده بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان با بیان اینکه باید از استاندار به دلیل پیگیری و مطالبه‌گری این سد قدردانی کنیم یادآور شد: اکنون ماده ۵۶ آن اعمال شده و اعتبارات خوبی را شاهد خواهیم بود.

وی با تاکید بر این که بسیاری از زمین‌ها و باغات و املاک مردم تنگ سرخ زیر آب می‌رود تصریح کرد: باید با مردم منطقه تنگ سرخ به درستی حساب و کتاب شود و خسارت‌ها را مد نظر قرار دهند تا اینکه حقی از مردم ضایع نشود.