مردم مهمترین مولفه قدرت ملی هستند
مردم مهمترین مولفه قدرت ملی هستند
رئیس جمهور گفت: آن چه مولفه قدرت ملی ماست مردم متدین در صحنه هستند، ما به نیروهای نظامی و قدرت تسلیحاتی خود افتخار می‌کنیم اما مهمترین مولفه قدرت ملی ما مردم همیشه در صحنه هستند.

به گزارش خبر دیشموک،  آیت‌الله ابراهیم رئیسی صبح امروز در جمع مردم شهرستان کبودراهنگ در سالن ورزشی ولایت با بیان اینکه توفیقی است برای بنده و همراهانم که امروز در جمع مردم خوب شهرستان کبودراهنگ هستم اظهار کرد: بنده با افتخار به ۷۰۰ شهید این خطه و مردان پرتلاش و متدین و انقلابی و تاریخ ساز این مرز و بوم ادای احترام می‌کنم.

وی بیان کرد: این شهر کارنامه درخشانی در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و ایستادگی و اعلام موضع با بصیرت در تاریخ انقلاب اسلامی دارد به نحوی که به عنوان مردمان مومن، انقلابی و شهیدداده مورد تایید همگان است و باید این ایستادگی را در این شهر حفظ کرد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه مهمترین مولفه قدرت و امنیت ملی ما مردم مومن و حضور در صحنه آنهاست گفت: ما به نیروهای نظامی و قدرت تسلیحاتی خود افتخار می‌کنیم اما مهمترین مولفه قدرت ملی ما مردم همیشه در صحنه هستند.

سخنگوی کاخ سفید مفتضحانه می‌گوید ما در مقابل ایران شکست خورده‌ایم

وی اظهار کرد: دشمن می‌داند مردم ما همان کسانی هستند که هشت سال دفاع مقدس را مدیریت کردند و مسئولیت‌پذیر هستند و از کشور و ولایت دفاع می‌کنند و این موجب یاس و ناامیدی آن شده است.

رئیسی با اشاره به اینکه اینکه امروز جنگ اراده‌هاست و ملت ما اراده کرده علیرغم مشکلات با اتکا بر دین و شعار «ما می‌توانیم» کار را پیش ببرد افزود: دشمن اراده کرده جلوی این اراده ملت ایران را بگیرد و ما هم اراده کرده‌ایم در مقابل تمام تحریم‌ها و سختی‌ها بایستیم.

وی بیان کرد: سخنگوی کاخ سفید مفتضحانه می‌گوید ما در مقابل ایران شکست خورده‌ایم و این موضوع پیروزی و باور راستین مردم مقتدر ایران را اثبات می‌کند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه به خواست مردم عزیز ایستادگی را در مقابل زیاده‌خواهان و نظام سلطه در دستور کار قرار دادیم و به هیچ عنوان از موضع خود عقب‌نشینی نخواهیم کرد ادامه داد: شما مهمترین مولفه قدرت در کشور هستید، یعنی با حضور مردم متدین هر اقدامی در کشور انجام شود تولید قدرت در کشور می‌کند.

وی با اشاره به اینکه هر گامی که برای پیشرفت کشور برداشته شود تولید قدرت است گفت: هر اقدامی که در جهت توانمند کردن کشور باشد تولید قدرت در کشور می‌کند پس باید در جهت تولید بیشتر و بهتر تلاش کرد.

رئیسی با بیان اینکه مواردی از مشکلات این منطقه به بنده گزارش شده است خاطرنشان کرد: باید کشاورزی در این شهرستان رونق یابد و مشکل آب وجود دارد که باید چند کار برای حل مشکل با مشارکت مردم انجام شود که می توان به مدیریت منابع و اصلاح الگوی کشت اشاره کرد.

مشکل اراضی وقفی در کبودراهنگ حل شود

وی با تاکید به اینکه مسوولان استان در خصوص الگوی کشت فعالیت کنند عنوان کرد: مسئله اوقاف و اراضی وقفی هم یکی از موضوعات این شهرستان است؛ اراضی وقفی مسائل خود را دارد و از سازمان اوقاف می‌خواهم سریع کارگروهی فعال شود و این مسئله با راهکارهایی حل و در ارتباط با راه و شهرسازی هم کار پیگیری شود.

رئیس جمهور تصریح کرد: استاندار همدان پیگیری‌هایی با راه و شهرسازی انجام داده که از مسوولان می‌خواهم با کار انقلابی و در مدت دو ماه وضعیت و شرایطی مناسبی را برای مردم در مورد مشکل اراضی وقفی ایجاد کنند.

وی با اشاره به اینکه یکی از رنج‌های مردم این شهرستان راه‌های مواصلاتی است گفت: توجه به این موضوع نیز جزو اولویت سفر ماست و در شورای اداری بعد از ظهر مطرح خواهیم کرد.

رئیسی با بیان اینکه اولویت‌ها شناخته شده و راهکارها مشخص شده که امیدواریم مصوبات بخشی از مشکلات را کاهش دهد گفت: توجه به دغدغه کار و اشتغال و رنجی که نیروی تحصیلکرده کار دارد مد نظر است البته کار تنها در بخش اداری نیست و نیروهای جوان باید در بخش‌های مختلف فعالیت کنند.

وی با اشاره به اینکه ویژه اشتغال روستایی مد نظر است و اعتباری به این مهم اختصاص می‌دهیم  افزود: سرمایه بزرگ این منطقه دلدادگی به نظام و میثاق با شهداست که به این موضوع را به عنوان سرمایه توجه کنید و مواظب باشید هویت ما را مورد آسیب قرار ندهند زیرا دشمن به دنبال هویت‌زدایی است اما پایمردی و پایبندی مردم جلوی آن را خواهد گرفت.

رئیس جمهور با تشکر از ابراز ارادت مردم در سر دادن شعار «صل علی محمد یاور رهبر آمد» گفت: از مردم عزیز می‌خواهم این شعار را سر دهند که «ابوالفضل علمدار خامنه‌ای نگه دار»؛ افتخارم این است سرباز ولایت باشم و هویت من خدمتگزاری به نظام است.

وی در پایان تأکید کرد: تمام نامه‌های مردمی دریافت و مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت و پاسخ آن نیز داده خواهد شد.

انتهای پیام