مدیران کم کار به کمیسیون اصل ۹۰ فرا خوانده می‌شوند/پیگیر پیش دبستانی هستیم/بانک‌ها اقتصاد را فلج کردند
مدیران کم کار به کمیسیون اصل ۹۰ فرا خوانده می‌شوند/پیگیر پیش دبستانی هستیم/بانک‌ها اقتصاد را فلج کردند
نماینده مردم شهرستان‌های ایذه، باغملک و دزپارت در مجلس شورای اسلامی:بانک‌ها اقتصاد را فلج کردند.

عبدالله ایزدپناه رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان صبح امروز در جلسه شورای اداری شهرستان ایذه با اشاره به مشکلات موجود در شهرستان ایذه اظهار کرد: اقدامات انجام نشده از سوی ما مسوولان بسیار زیاد بوده و این مساله موجب شده است تا اقداماتی که برای رفع مشکلات مردم انجام می‌شود کمتر دیده شود.

وی افزود: مشکلات بیکاری، معیشتی و اقتصادی فشارهای زیادی را بر مردم وارد کرده است و با وجود جمعیت بالای مردم در این شهرستان و شهرهای مجاور، برنامه‌ریزی و مدیریت صحیحی در طول سال‌های اخیر برای حل این مسائل صورت نگرفت.

رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان با بیان اینکه عدم دسترسی آسان مردم به مسوولان از دیگر دلایل نارضایتی مردم از آنهاست ادامه داد: اینکه درب اتاق یک رئیس اداره روی ارباب رجوع بسته باشد یا اینکه به جای پاسخگویی همگانی درب اتاق رئیس روی افراد گردن کلفت باز باشد زیبنده نیست و از اوضاع ادارات شهرستان نگران هستم.

ایزدپناه با بیان اینکه تایم اداری فقط برای کارمندان وجود دارد و رئیس ادارات باید در طول ۲۴ ساعت پاسخگوی مردم باشد، اضافه کرد: برخی از شهروندان به‌دلیل عدم ارتباط بین اداری و عدم شناخت مسوولان ادارات از یکدیگر تحت فشار و مشکلات اداری قرار می‌گیرند و مدیران باید ارتباط بین اداری و شناخت از یکدیگر را برای حل مشکلات مردم در دستور کار قرار دهند.

وی با بیان اینکه برخی از مدیران شهرستان ایذه را نمی‌شناسم و این در حالی است که یک مدیر برای پیگیری مشکلات خود باید به نماینده احساس نیاز کند و با وی ارتباط داشته باشد تا مشکلات خود را منتقل کند گفت: مشکلات موجود در استان خوزستان به‌دلیل کم‌کاری مدیران آن از گذشته تاکنون است و این استان همچنان از سوء مدیریت ضربه میخورد. برخی از مدیران نمی‌خواهند به خاطر رفاه خود و خانواده‌شان تحت فشار کاری قرار بگیرند.

مدیران کم کار به کمیسیون اصل ۹۰ فرا خوانده می‌شوند

ایزدپناه در ادامه با ابراز گلایه شدید از شرکت گاز استان خوزستان در قبال مناطقی از شهرستان ایذه بیان کرد: پنج پروژه گازرسانی مربوط به شهرستان ایذه که باید برای حل مشکلات مردم فعالیت می‌کردند به دلیل انتقال اطلاعات اشتباه به مرکز تعطیل شدند و با توجه به این شرایط از وضعیت موجود بسیار ناراضی هستیم و مدیر مربوطه به کمیسیون اصل ۹۰ فرا خوانده خواهد شد و باید پاسخگوی کار خود باشد.

نماینده مردم شهرستان‌های ایذه، باغملک و دزپارت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی از مدیران استان خوزستان برای رفع مشکلات مردم وقت نمی‌گذارند، افزود: آنچه ما برای حل مشکلات مردم استان خوزستان و رفع محرومیت در خوزستان انجام می‌دهیم از طریق ارتباط در تهران است و برخی از مدیران کل استان خوزستان هیچ پیگیری را انجام نمی‌دهند. اگر مدیری خسته شده است جای خود را به یک نیروی با انگیزه و تازه نفس بدهد.

ایزدپناه با اشاره به تخصیص اعتبار برای احداث آزادراه ایذه-لردگان بیان کرد: اعتبار این پروژه از طریق ماده ۵۶ تامین و قرارگاه برای احداث آن پای کار آمده است که به‌زودی شاهد آغاز به کار آن خواهیم بود و برای حل مشکل جاده غیزانیه-هفتکل-باغملک-ایذه نیز اقداماتی صورت گرفته است.

اخذ مجوز برداشت آب از دریاچه سد کارون ۳

وی با اشاره به مساله تامین آب شهرستان‌های شرق خوزستان و به ویژه ایذه و باغملک گفت: پس از ۲۰ سال از دستور تاریخی مقام معظم رهبری برای ایجاد طرح ۵۵۰ هزار هکتاری سرانجام دو ماه پیش مجوز برداشت آب از دریاچه سد کارون ۳ اخذ شد و اینک برای اجرایی کردن آن نیازمند تخصیص اعتبار هستیم.

ایزدپناه با بیان اینکه انتظار می‌رود تا دو سال آینده مشکل آب شهرستان ایذه حل شود عنوان کرد: با اجرایی شدن این امر ۱۰ درصد آب برای مصارف شرب و ۹۰ درصد برای رفع مشکل کشاورزی و توسعه آن تخصیص خواهد یافت.

به آینده دولت جدید برای خوزستان خوشبین هستیم

وی با اشاره به روی کار آمدن دولت جدید اظهار کرد: این دولت یک دولت مردمی است و هرچند در طول هفته‌های اخیر یک سری نگرانی‌ها نیز به‌وجود آمده است اما باید قبول کنیم در آغاز هر دولت تا سوار شدن کامل بر امور ممکن است کاستی‌هایی نیز وجود داشته باشد و قطعا در تعامل دولت و مجلس در آینده شاهد حل این مشکلات خواهیم بود.

ایزدپناه با تاکید بر اینکه کل استان خوزستان دچار محرومیت است و توجه دولت جدید به این استان را به فال نیک می‌گیریم ادامه داد: مدیران ما در استان خوزستان غافل بوده‌اند زیرا این استان اعتبار ملی ندارد و صرفا از اعتبارات و بودجه سالانه استفاده می‌کند.

وی اضافه کرد: استان‌های همجوار ما علاوه بر اعتبارات سالانه؛ برای توسعه خود در حال استفاده از اعتبارات ملی هستند و این کار در استان خوزستان انجام نشده است و بر این اساس جلسات خوبی با مسوولان دولت و برنامه و بودجه گرفته شد و امیدواریم به‌سمتی پیش رویم که سال ۱۴۰۱ شاهد اصلاح آن باشیم.

بانک‌ها اقتصاد را فلج کردند

ایزدپناه با اشاره به مشکلات اقتصادی و سخت‌گیری‌های بانک ها بیان کرد: ساختار خدماتی بانک‌ها باید اصلاح شود. اقتصاد ما بانک محور است و بر این اساس تا مشکلات ایجاد شده توسط بانک‌ها رفع نشود به جایی نخواهیم رسید.

وی با بیان اینکه بانک ها در دو موضوع مشکلاتی را ایجاد کرده‌اند گفت: بانک‌ها پول ربا را وارد شکم مردم می‌کنند و زندگی مردم را با ربا آلوده کرده‌اند و این در حالی است که در تمام احادیت، تاکیدات مراجع دینی، مذهبی و… به صراحت در این باره نهی شده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان با اشاره به سخت‌گیری بانک‌ها از مردم برای پرداخت تسهیلات و اشتغال آفرینی افزود: بانک‌ها هیچ نقش مثبتی را در رونق اقتصاد کشور ندارند و حتی اقتصاد کشور را فلج کرده‌اند. نظام مالیاتی کشور نیز به شدت مشکل دارد و در این رابطه دولت و مجلس به طور جدی به دنبال تغییر ساختار خواهند بود.

عدم پاسخگویی بیمارستان و پزشک قابل قبول نیست

ایزدپناه در ادامه با اشاره به خدمات ارائه شده در بخش بهداشت و درمان شهرستان ایذه گفت: نباید به دلیل عدم پاسخگویی یک کارمند بیمارستان و یا یک پزشک یک کلیپ از نارضایتی و حاشیه مراجعه کننده در فضای مجازی و عمومی نشر پیدا کند.

وی ادامه داد: هر چند که زحمات چندین ماهه کادر درمان در طول بیماری کرونا قابل تقدیر است ولی نباید یک کودک در حال مرگ روی دست خانواده دو ساعت در انتظار پزشک باشد و پزشک مربوطه نیز بدون توجه به این مساله از خانه خود خارج نشود و بی‌توجه باشد. یک پزشک برای حل مشکلات مردم قسم خورده است و باید به آن پایبند باشد.

ایزدپناه ادامه داد: ما به مردم بدهکار هستیم و مردم به ما هیچ بدهی ندارند و با وجود مشکلات معیشتی و اقتصادی موجود باز هم شاهد همراهی مردم هستیم و اگر گاها مشکلی هم وجود داشته است تنها برای مساله اشتغال بوده ولی مردم همیشه یاور ما مسوولان هستند و باید با قدردانی از آنها در محلات و مجامع مختلف حضور پیدا کنیم و برای حل مشکلاتشان ما به آنها مراجعه کنیم.

پیگیر حل مشکلات نیروهای پیش دبستانی هستیم

نماینده مردم شهرستان‌های ایذه، باغملک و دزپارت در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به مشکلات و اعتراضات نیروهای تدریس پیش دبستانی در شهرستان ایذه گفت: این مشکل ناشی از یک اشتباه کارشناسی نشده در گذشته بود که باعث هدر رفتن وقت و هزینه این نیروها شد و با این وجود و سختی‌هایی که برای حل آن وجود دارد باز هم دست از کار نخواهیم کشید و پیگیری خواهیم کرد.

انتهای پیام/