مجموع قربانیان  کرونا در استان به ۴۷۶ نفر رسید
مجموع قربانیان  کرونا در استان به ۴۷۶ نفر رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از افزایش شمار قربانیان کرونا به ۴۷۶ نفر خبر داد.

پرویز یزدان‌پناه از افزایش شمار مبتلایان قربانیان کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و گفت: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۳ نفر از هم استانی هایمان جان خود را از دست دادند  و مجموع قربانیان  کرونا در استان به ۴۷۶ نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد افزود: هم‌اکنون ۲۸۳ بیمار در بیمارستان‌های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد ۷۵ نفر مبتلای قطعی و ۱۳ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی اضافه کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۲۷۸۷۵ مورد گزارش شده است.

وی اضافه کرد: از ٦٩٨مورد نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج، حدود ٤٥ درصد موارد مثبت بودند و بیشترین موارد مثبت در شهرستانهای بویراحمد، گچساران ، کهگیلویه  و بهمئی می باشند. همچنین از ۶۸۷ نمونه رپید تست گرفته شده  ١٤ درصد موارد مثبت و به ترتیب در کهگیلویه(١٧ درصد)، چرام (٤٤ درصد) و لنده (٢٠ درصد)  موارد مثبت می باشند.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اذعان داشت: در روز های پیش رو شرایط و وضعیت سختی را تجربه خواهیم کرد که نتیجه کم توجهی به توصیه ها و دستورالعمل های بهداشتی و تجمعات در  اسفندماه و ایام نوروز است.

دکتر یزدانپناه خاطر نشان کرد: رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی، استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، عدم حضور در تجمعات و دورهمی ها و پرهیز از حضور در مکان های شلوغ و پرخطر  و واکسیناسیون کادر بهداشت و درمان و گروه های پرخطر در شرایط موجود می توانند کمک به کنترل بیماری و جلوگیری از مرگ و میر های کمتری نمایند .

انتهای پیام/