فریادمان برای حل مشکلات اقتصادی کمتر از مقوله حجاب نبوده است
فریادمان برای حل مشکلات اقتصادی کمتر از مقوله حجاب نبوده است
آیت‌الله خاتمی با تاکید بر اینکه حجاب مبنای قرآنی و فقهی دارد و علما آن را از ضروریات دین می دانند، گفت: ما فریادمان در رابطه با مشکلات اقتصادی اگر بیشتر از حجاب بوده، کمتر نبوده است.

به گزارش خبر دیشموک، آیت الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های امروز جمعه امروز ( ۷ مرداد) تهران اظهار داشت: این روزها کشور ما شاهد حادثه سیل در استهبان فارس و در امامزاده داوود تهران بوده است. برای عزیزان فوت شده طلب رحمت و برای بازماندگانشان طلب صبر و اجر داریم و تقاضای شفای مصدومان را از خداوند خواستاریم.

خطیب جمعه تهران در رابطه با فرمایشات مهم رهبری در دیدار با ائمه جمعه کشور تصریح کرد: انصافا این فرمایشات می تواند منشور امامت جمعه باشد. اینکه امامان جمعه چه رفتاری با مردم داشته باشند و چگونه خطبه بخوانند و مطالب فراوان دیگر که فرصت اینکه به تمامی آنها بپردازم نیست. اما یک فصل آن که در رابطه با حجاب و عفاف است می پردازم.

وی در مورد موضوع حجاب و عفاف گفت: این ترویج بی حجابی و شبهه افکنی در رابطه با حجاب که در دوهفته اخیر غربی ها به آن دامن می زنند،‌ عقده گشایی از تلاش مذبوحانه آنان است. آنها می گفتند تا زمانی که زن از قیود اخلاقی و شرعی رها نشود پیشرفت نمی کند. اما خلافش را در ایران دیدند که زن ایرانی با حجاب اسلامی در تمامی عرصه ها خوش درخشیدند و غربی ها از این عصبانی شدند و در نتیجه قرارگاه فرهنگی علیه حجاب را فرماندهی کرده و در ترویج این منکر می دمند.

خاتمی با اشاره به اینکه رهبری فرمودند در این موضوعات منطقی و به دور از احساسات و با دلایل روشن ورود کرده و منطق استعماری غربی را افشا و تبیین کرد، افزود: در جواب شبهه هایی که در این مقوله وارد می شود که آقا شما چرا به مسائل اقتصادی اعتراض نمی کنید و فقط به حجاب چسبیده اید باید بگویم «گذشته از اینکه حجاب مبنای قرآنی و فقهی دارد و علما آن را از ضروریات دین می دانند،ما نیز فریادمان در رابطه با مشکلات اقتصادی اگر بیشتر از حجاب بوده باشد، کمتر نبوده است».

تکمیل می شود…