عضویت رایگان ۲۰۰۰ نفر در کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه
عضویت رایگان ۲۰۰۰ نفر در کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه
رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان کهگیلویه گفت: در هفته کتاب و کتابخوانی قریب به دوهزار نفر به عضویت رایگان کتابخانه‌های عمومی شهرستان درآمدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبردیشموک، نبی‌الله تقوی‌پور در جمع خبرنگاران تعداد کتابخانه‌های عمومی شهرستان را ۱۰ باب (۶ باب شهری و ۴ باب روستایی) کتابخانه مشارکتی ۱ باب عنوان و اظهار کرد: فضای کتابخانه‌ای و زیر بنای کتابخانه‌ها در شهرستان ۴۲۷۰ متر مربع هست که به ازای هر ۱۰۰ نفر جمعیت فقط ۳ متر مربع فضای کتابخانه‌ای داریم.

رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان کهگیلویه افزود: با قول مساعد مدیرکل کتابخانه‌های عمومی و تاکید فرماندار شهرستان و همکاری شهرداری در آینده نزدیک با راه‌اندازی یک پروژه کتابخانه‌ای دیگر، وضعیت مطلوب‌تری در شهرستان خواهیم داشت.

وی تعداد اعضای فعال تا ابتدای هفته کتاب ۱۱ هزار و ۲۰۰ نفر عنوان و تصریح کرد: به ازای هر ۱۰۰ نفر ۹ نفر از مردم شهرستان عضو کتابخانه های عمومی هستند.

تقوی‌پور گفت: از این تعداد ۵۲ درصد زن و ۴۸ درصد مرد هستند.

وی تعداد کتاب‌های موجود در شهرستان را ۱۱۵۶۰۰ جلد عنوان و افزود: به ازای هر ۱۰۰ نفر جمعیت ۸۵ جلد کتاب داریم، بیش از نیمی از منابع امانتی سالیانه مربوط به کودکان و نوجوانان است و سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌های ما نیز که جهت برآوردن نیازهای فرهنگی کل جامعه هست این گروه‌های سنی در اولویت هستند.

تقوی به تشریح برخی برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی در شهرستان پرداخت و گفت: دیدار با امام جمعه، تجدید بیعت با شهدای گمنام، ایجاد نمایشگاه کتاب در مدارس، نمایشگاه کتاب مقاومت در مصلای نماز جمعه، برپایی میز خدمت، دعوت از مدارس جهت بازدید کتابخانه‌‌ها ۷۰ مورد، مسابقه نقاشی با موضوع کتاب و کتابخانه برای گروه‌های سنی کودکان، مسابقه عکس با کتاب، برگزاری پویش کتاب خون بخشی از این برنامه‌ها بود که اجرا شد.

وی برگزاری مسابقه کتابخوانی از کتاب «نماز در سه دین اسلام، یهودیت و مسیحیت» تالیف امام جمعه کهگیلویه را از دیگر برنامه‌ها هفته کتاب عنوان و اظهار کرد: منبع مسابقه و سوالات آن در سامانه سماک یا سامانه مسابقات الکترونیک کتابخوانی از ابتدای هفته کتاب بارگزاری شد با توجه به جایگاه نماز به عنوان یکی از واجبات دین توصیه می‌کنم که حتما در این مسابقه شرکت کنند، مدت زمان برگزاری مسابقه تا ۲۳ آذر ماه است و علاقه‌مندان جهت شرکت در مسابقه به سایت samakpl.ir  مراجعه کنند.

 

انتهای پیام/

  • نویسنده : مالک آهنگ