شور اربعین حسینی (ع) در دیشموک+تصاویر
شور اربعین حسینی (ع) در دیشموک+تصاویر
اربعین حسینی در شهر دیشموک با حضور پرشور مردم و مسوولان دستگاه‌ها و نهادها  برگزار شد.

اربعین حسینی در شهر دیشموک با حضور پرشور مردم و مسوولان دستگاه‌ها و نهادها  برگزار شد.

اربعین حسینی که با حضور محمد بدری مداح کشوری و سخنرانی حجت‌الاسلام علی‌اکبر راوند در دیشموک برگزار شد ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا از میدان شهدا تا میدان مرکزی شهر دیشموک سینه‌زنی و سوگواری گردید.

حجت‌الاسلام علی‌اکبر راوند با تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان اربعین حسینی و تشکیل موکب‌های درون شهری اظهار کرد: به خاکی بودن مردم شهر دیشموک با حضور پرشور خود در کلیه مراسمات مذهبی می‌بالم.

وی اذعان کرد: وقتی زیارتی با معرفت باشد در جایی خیمه‌ای برپا شود برای اباعبدالله الحسین و درون خیمه حضور پیدا کنند مثل اینکه در کربلا حضور پیدا کرده‌اند.

خطیب جمعه دیشموک با بیان اینکه عدم سازش با بیگانه الگوی حسینی و حاج قاسم سلیمانی است عنوان کرد: ما باید از امام خود درس یاد بگیریم و با دشمن سازش نکنیم.

راوند خاطرنشان کرد: باید از حضرت اباعبدالله الحسین درس یاد بگیریم و با بیگانگان سازش نکنیم چون سازش و بیعت با دشمنان باعث خفت و خواری است.

راوند گفت: باید به ندای حسین لبیک بگوییم و با عمل خود امام حسین(ع) را یاری کنیم و محبت حسین را با حسینی بودن و عملی کردن درس حسینی در دل خود افزایش دهیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر در جامعه‌ای به حلال و حرام توجه نشود آن جامعه  نمی‌تواند امام زمان را یاری کرد، چون دشمن که به حضرت حسین(ع) پشت کرد حرام خور بودند.

راوند تصریح کرد: اگر اهل زکات، خمس و وجوهات شرعی  در جامعه‌ای حاکم نباشد آن جامعه نمی‌تواند هنگام ظهور امام زمان(عج) یاری‌گر امام زمان باشد.

وی به چند مووضع اشاره کرد و گفت: اگر در روز اربعین حسینی مغازه‌ها باز باشند و کسی توجه به اربعین حسینی نداشته باشد نمی‌توانیم بگوییم مغازه‌دار ما حسینی است .

راوند گفت: برخی از رسومات منطقه ما حسینی نیست و باید عمل ما حسینی باشد و رسومات غیر دینی را اجرا نکنیم.

در پایان با مداحی کشوری حاج محمد بدری دلهای مردم شهر دیشموک حسینی و روانه کربلا شد و مردم با اشک و ماتم و سینه‌زنی در سوگ امام خود گریستند.

گزارش: آرش آهنگ

انتهای پیام/