سپاه و بسیج پیشتاز اجرای رزمایش کمک‌های مومنانه در کهگیلویه و بویراحمد+تصاویر
سپاه و بسیج پیشتاز اجرای رزمایش کمک‌های مومنانه در کهگیلویه و بویراحمد+تصاویر
رزمایش کمک‌های مومنانه وارد مرحله دوم خود شده و سپاه و بسیج به مانند همه عرصه‌ها پیشتاز هستند.

رزمایش کمک‌های مومنانه به مرحله دوم خود رسید و پس از آنکه در مرحله اول ۴۰ هزار بسته معیشتی به ارزش هر بسته ۳۲۰ هزار تومان میان نیازمندان و خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا توزیع شد مرحله دوم نیز با توزیع ۲۵ هزار بسته معیشتی به صورت نمادین آغاز شد.

در مرحله دوم نیز ۷۴ هزار بسته معیشتی توزیع می‌شود تا ۱۱۴ هزار خانواده نیازمند شناسایی شده تا پایان ماه مبارک رمضان از این کمک‌های مومنانه برخوردار شوند.

اما در مرحله دوم که  ۲۰ اردیبهشت ماه، همزمان با میلاد کریم اهل بیت (ع) آغاز شده استانداری استان ، ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، نمایندگی آستان قدس رضوی، پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت بسیج، سپاه، سازمان صمت ،گروه‌های جهادی، ائمه جمعه، کمیته امداد، خیرین، هلال احمر، ورزش و جوانان، بهزیستی، مجموعه کارکنان شرکت نفت و گاز گچساران، صدا و سیما و رسانه‌ها همکاری دارند.

جانشین فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد در خصوص مرحله دوم این رزمایش گفت: برنج، حبوبات، مرغ، ماکارونی، رب گوجه، روغن، خرما و گوشت قرمز از جمله اقلامی است که در این رزمایش بین جامعه هدف توزیع خواهد شد.

سرهنگ جهانگیر انصاری عنوان کرد: در راستای فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر همدلی و مواسات با آسیب دیدگان کرونا ، سپاه فتح و بسیج با همکاری دستگاه‌های اجرایی استان با برگزاری رزمایش کمک مومنانه در کنار نیازمندان خواهد بود و آنها را فراموش نخواهد کرد.

حسین کلانتری هم با اشاره به نقش سپاه و بسیج در این طرح خداپسندانه گفت: رزمایش کمک مومنانه  آزمون خوبی بود و نقش سپاه فتح و بسیج استان در این رابطه بسیار ارزشمند است زیرا با تمام ظرفیت‌هایشان به میدان آمدند.

حسین کلانتری عنوان کرد: کمک‌هایی خارج از استان کهگیلویه و بویراحمد از جمله ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و بنیاد مستضعفان نیز جمع آوری شد و برای اینکه  موازی کاری و همپوشانی شکل نگیرد و به دست افراد مستحق برسد باید از ظرفیت نیرویی هماهنگ استفاده می‌کردیم که سپاه و بسیج شرایط بسیار مناسبی داشتند.

کلانتری افزود: سپاه  فتح کهگیلویه و بویراحمد و بسیج با همه ظرفیت‌ها پای کار آمده و با توجه به وجود پایگاه‌های مقاومت در همه شهرها و روستاها  بسته‌های معیشتی  به سرعت در سطح استان توزیع می‌شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: افراد زیادی براثر ویروس کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد آسیب دیدند و شغل خود را از دست دادند که این کمک‌ها نوعی احترام و همراهی با آنان  است و هیچکس در جمهوری اسلامی تنها نیست و همه به فکر همدیگر هستند.

کلانتری بیان کرد: رزمایش کمک مومنانه  آزمون خوبی بود و نقش سپاه  فتح  کهگیلویه و بویراحمد در این رابطه بسیار ارزشمند است زیرا با تمام ظرفیت هایشان به میدان آمدند و در کنار همه خدماتی که خیرین ، نهادها و  سایر دستگاه.های اجرایی داشتند با این سازماندهی خوب، موفق عمل کردند و جا دارد از زحمت‌های مجموعه سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد و بسیج   استان که  شبانه روزی تلاش می کنند  تقدیر و تشکر کنم.

وی گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد در بحث رزمایش کمک مومنانه از نظم، انسجام و ساماندهی بسیار خوبی برخوردار است و این امر کمک می‌کند تا خانواده‌های بیشتری تحت پوشش کمک‌های مومنانه و بسته‌های معیشتی قرار بگیرند.

انتهای پیام/