گروه جهادی شهید آقایی وندا بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد گچساران از هفته قبل در روستای آبریگون واقع در 5 کیلومتری شهر گچساران بام نفتی استان برای خدمت رسانی به مردم محروم اعزام شدند از مشکلات این روستا و بی‌توجهی مسؤولان می‌گویند.

گروه جهادی شهید آقایی وندا بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد گچساران از هفته قبل در روستای آبریگون واقع در ۵ کیلومتری شهر گچساران بام نفتی استان برای خدمت رسانی به مردم محروم اعزام شدند از مشکلات این روستا و بی‌توجهی مسؤولان می‌گویند.

 روستایی نامرئی بیخ گوش مسؤولان گچساران/ مسؤولانی که خود را به خواب زده‌اند+ تصاویر

 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی گروه جهادی شهید آقایی وندا بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد گچساران از هفته قبل در روستای آبریگون واقع در ۵ کیلومتری شهر گچساران بام نفتی استان برای خدمت رسانی به مردم محروم اعزام شدند.

اما حجم باور نکردنی از مشکلات و بی توجهی غیر قابل توجیه مسؤولان شهرستان گچساران به ویژه آنکه سال قبل نیز دانشجویان جهادگر در همین روستا اردوی جهادی داشتند و شناسنامه جامع روستا را برای مسؤولان وقت شهرستان ارسال و خواستار رسیدگی و توجه آنان به مشکلات این روستای محروم شدند.

ولی متأسفانه آن‌گونه که باید و شاید خیلی از مسؤولان به این فرصت نه توجهی و نه اشتیاقی برای پیگیری دارند از اینکه با حضور بچه‌های جهادی در ادارات گاهاً چه می‌شنویم و چه پاسخی به آنان می‌دهند فعلاً می‌گذریم  تا در فرصتی مناسب به آن بپردازیم.سر صحبت ما با همه مسؤولان استانی و شهرستانی است، تجربه بچه‌های جهادی در روستا گزینی سال‌های اخیر ،فرصت مغتنمی در اختیار مدیران محترم استانی، شهرستانی و حتی بخش‌ها می‌گذارد تا با نظام مسائل روستایی و حل آن‌ها بیشتر از روش‌های معمول و نامطلوب گزارش‌نویسی‌های زیردستان آشنا شوند.

گاهی روستایی در منتهی‌الیه یک شهرستان یا استان قرار دارد یا گاهی یک روستا از پراکندگی ناموزونی برخوردار هست که خدمات‌رسانی به آن‌ها حقیقتاً پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد و معمولاً در این روستاها از اراده مسؤولان برای خدمت‌رسانی به مردم می‌گوییم و خودمان هم سعی در تسهیل‌گری خدمات داریم.

وجود مسجدی خشک و بی‌روح و بدون حضور طلبه و بدون کم‌ترین اقدام فرهنگی و بی‌تفاوتی سازمان‌های تبلیغات اسلامی، اوقاف و امور خیریه  و کانون امور مساجد و همین طور نداشتن آب آشامیدنی آن هم وقتی که به شهر گچساران چسبیده است و مواردی دیگری که گفتنشان و خبری کردنشان به مصلحت نیست را نمی‌توان با هیچ بیان و زبانی برای مردم و افکار عمومی توجیه نمود و نمی‌شد و نتوانستیم.اما طی دو سال حضور مستمر ۱۰تا۱۴روزه خود در روستای آبریگون واقع در ۵کیلومتری شهر گچساران ،حجم مشکلات و محرومیت‌های باورنکردنی ،معضلات متعدد در حوزه‌های مختلف  مانند؛ فراموش کردن خانواده‌های بیشماری که در این روستا زندگی می کنند، بی‌توجهی به تحصیل نوجوانان دختر و پسر در مقطع راهنمایی و بالاتر توسط آموزش‌ و پرورش ،عدم حضور جدی نهادهای حمایتی مثل کمیته امداد و بهزیستی برای حمایت از معسرین و معلولین .

نمی‌توان با این حجم انبوه مشکلات و نامرئی بودن این روستا برای فرماندار، مدیران و سایر مسؤولان مربوطه  را برای بیش از ۷۰خانوار این روستا توجیه کنیم، که مثل سایر روستاهای دوردست مسؤولان برای خدمت‌رسانی به شما اراده دارند و شبانه روز در حال تلاشند.

چراکه آبریگون دیگر مثل فلان روستای دیشموک نیست که مسؤولان برای مخمل نمازی‌های فراموش شده در این روستا  بهانه عدم دسترسی یا محکوم کردن رسانه‌ها را بیاورند آبریگون چسبیده به شهر گچساران و همسایه دیوار به‌ دیوار شرکت نفت گچساران است.

ما خود را موظف می‌دانیم تا در روستاها روح امید و اراده مدیران برای آبادانی روستاها را تبیین و ترویج کنیم، اما هیچ زبان توجیهی برای محرومیت‌های روستایی در ۵کیلومتری شهری مثل گچساران وجود ندارد.

در اختتامیه این اردو با صدای بلند و بغضی سنگین ناشی از نای نوجوانان ترک تحصیل‌کرده و دچار آسیب شده و معلولی که از فقر و نداری مریض شده، به همه مسؤولان استان، نماینده شهرستان جناب آقای تاج گردون و خاصه ادارات آب، آموزش‌ و پرورش، بهزیستی، کمیته امداد، مرکز بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی، سازمان تبلیغات اسلامی،اداره اوقاف و کانون مساجد استان اعلام می‌کنیم که روستای آبریگون را در ۵کیلومتری گچساران را تا دیر نشده دریابند و ما همچنان پیگیر این مطالبه و منتظر حضور مسؤولان در این روستا خواهیم بود.

گروه جهادی شهید آقایی و ندا

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد گچساران