رشد ۲۵ درصدی حقوق معلمان
رشد ۲۵ درصدی حقوق معلمان
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به جایگاه ویژه معلمان پس از تحقق لایحه رتبه‌بندی اشاره کرد و گفت: این لایحه منجر به بالا رفتن 25درصدی حقوق معلمان می‌شود.

علیرضا منادی سپیدان در مصاحبه با بخش «باسخنگویان» در برنامه «رویداد» رادیو گفت‌وگو در رابطه با تازه ترین اخبار و مصوبه‌های کمیسیون متبوعش اظهار کرد: بر اساس آخرین رویداد اجلاسیه‌ کمیسیون، بودجه‌های خوبی افزوده و نصیب آموزش عالی شد.

وی افزود: ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق اساتید وزارت علوم تخصیص داده شد و تلاش کردیم حقوق اساتید دانشگاه ارتقا پیدا کند.

منادی سپیدان از رضایت اساتید وزارت علوم خبر داد و این موفقیت را برای کمیسیون آموزش منجر به جلوگیری از خروجِ اساتید نخبه از کشور دانست.

وی همچنین از افزایش بودجه معاونت علمی سخن گفت و ادامه داد: هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان برای بحث‌های مهارتی نظیر دانشگاه‌های مهارتی و حوزه فنی‌وحرفه‌ای تخصیص داده‌ایم.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار کرد: ۲ هزار میلیارد هم به آموزش و پرورش اختصاص داده‌ایم که برای هنرستان‌ها و خرید سیستم یارانه شخصی و… صرف شود.

وی از هزار میلیارد بودجه‌ افزایشی دانشگاه‌های کشور هم خبر داد و گفت: ۶ درصد برای هر دانشگاه بودجه مصوبِ لایحه دولت را ارتقا دادیم.

منادی سپیدان از بررسی لایحه رتبه بندی فرهنگیان خبر داد و گفت: این مسأله به تصویب نهایی کمیسیون رسیده و گزارش نهایی آن در صحن مجلس در شرف اتمام کارهاست.

وی همچنین به جایگاه ویژه معلمان پس از تحقق لایحه رتبه بندی فرهنگیان اشاره کرد که منجر به بالا رفتن ۲۵درصدی حقوق معلمان می‌شود.

رئیس کمسیسون آموزش و تحقیقات مجلس، قانون دیگر را ناظر بر تأسیس مدارس غیر دولتی دانست و نتیجه‌ آن را جداسازی مهدهای کودک از بهزیستی و انتقال به وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد.

به گفته منادی سپیدان ،این کار بسته آموزشی کشور را تکمیل می‌کند و از طرفی شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در این رابطه، مصوبه‌ای به تصویب رسانده است تا سازمان ملی تعلیم و تربیت شکل گیرد.

وی از طرح جامع جهش دانش‌بنیان هم سخن گفت که تخفیفات خوبی به شرکت‌های دانش بنیان می‌دهد که شامل وام‌ها و بخشودگی مالیاتی می‌شود.

انتهای پیام/